!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Socha modré opice King Kong Balls
Socha modré opice King Kong Balls
"> "> ">
1.10.
24.12.
+ Přidat foto
Výstavy

Socha modré opice King Kong Balls

  • 1. říjen 2019 – 24. prosinec 2019
Na náměstí Miloše Formana před hotelem InterContinetal najdete v těchto dnech ohromnou sochu modré opice, kterou navíc ozvláštňují zlatá varlata. Jedná se o dílo Denise Defrancesca s názvem King Kong Balls, které se objevilo v rámci venkovní výstavy soch Sculpture Line 2019.
Denis Defrancesco přivezl do Prahy v rámci venkovní výstavy moderních soch Sculpture Line 2019 ohromnou sochu modré gorily, která se "vyvaluje"  před hotelem InterContinetal na začátku Pařížské ulice.

Modrá opice má podle autora znázorňovat slavného King Konga. Magnetem pro kolemjdoucí jsou jeho výrazná zlatá varlata. Původní dvoumetrová verze sochy byla představena již v roce 2017 na Biennale v Benátkách, pro veřejný prostor došlo ke zvětšení na pět metrů. Sáhnout si pro štěstí na King Kongova varlata bude možné v Praze zřejmě do Vánoc, pak se socha nejspíše přesune buď do newyorkského Central parku nebo na výstavu do Paříže.
 

A co o soše říká sám autor?

Poklidná rezistence nezkroceného Opičáka… Jeho pohled je jinde… Daleko od lidského zvěřince, od tohoto omezeného světa. Daleko od zdejšího divadla bez jemnosti, daleko od komedie bez něžnosti…

Kong sní… Ztracený ráj… Bez klece, bez pána… Svoboda u paty svého stromu… Smích, který neslyšíme… Jeho koule jsou gongy, které odzvoní velké probuzení…
 

Denis Defrancesco

Denis Defrancesco je francouzský umělec narozen 28. června 1954. Žije a pracuje střídavě v Praze, Budapešti a Aix-en-Provence. Monumentální opice z bronzu, velký králík z plexiskla, zvětšená panna z mramoru, plastický Obama, ocelový stroj ke krájení vzpomínek, pisoár s olejovými barvami…

Udává světu rotaci jemu vlastní, přetváří realitu k vyprávění příběhů; dětské strachy, mladistvé vzpomínky, vášnivé milostné aféry, prchlivý čas, uvadající tělesná schránka, číhající smrt. Tohle je pop, elektrizující, troufalý a vždy svobodný. Jeho práce, jak fyzická, tak vědecká, míchá bronz s mramorem, barvu s plexisklem, ocel s plastem. Nic nemiluje více než spojování žánrů a opovrhovaných stylů.
Zobrazit více

Provozovatel

Sculpture Line s. r. o.

Na Poříčí 25
110 00 Praha 1
WWW:
www.sculptureline...
GPS:
50,089895 14,434006
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

0,5 hodiny