Úvod > Kalendář akcí > Sobotní prohlídky historického centra Klatov

Sobotní prohlídky historického centra Klatov

Kdy 6. červenec 2019 10:00 - 31. srpen 2019 11:30 Sportovní akce
Vydejte se na prohlídku historického centra Klatov a poznejte jedno z nejkrásnějších měst v česko-bavorském pohraničí, známé jako "brána Šumavy". Každou sobotu v 10 hodin.
Od července do konce srpna se v Klatovech již tradičně konají pravidelně každou sobotu dopoledne prohlídky historického centra, určené pro širokou veřejnost, individuální turisty či rodiny s dětmi. Během zhruba 80 minutové prohlídky se seznámíte se vším, co je v Klatovech jedinečné a dozvíte se i něco z toho, co se v knižních průvodcích ani na internetu nepíše.

Prohlídky se konají za každého počasí a při jakémkoli počtu účastníků! Místo setkání: renesanční dvorek v budově infocentra (na horní straně náměstí, č.p. 66 - vchod z Vídeňské ulice).


V rámci prohlídek Klatov:
  • uvidíte jedinečný film o historii města a vývoji památek, vytvořený speciálně pro tyto prohlídky, zachycující i běžně nepřístupná místa
  • prohlédnete si historické jádro města a dozvíte se zajímavosti o jednotlivých památkách
  • navštívíte běžně nepřístupné prostory bývalého dominikánského kláštera (opravený v roce 2007) a přilehlý kostel sv. Vavřince
  • Prohlídka končí u nejnovější z klatovských památek - Pavilonu skla (PASK), který vystavuje jedinečný soubor více než 700 kusů skla šumavské sklárny Lötz z Klášterského Mlýna u Rejštejna. Jedná se o unikátní sbírku světového významu vystavenou navíc v nově zrekonstruované budově, která získala velmi prestižní Národní cenu za architekturu 2015.
  • prohlídka je zdarma

Prohlídku historického centra Klatov si mohou objednat také organizované skupiny, školní výlety či skupiny žáků a studentů. Prohlídka města je v tomto případě možná v kterýkoli den i mimo letní sezónu a může být zaměřena podle přání a časových možností skupiny.

Organizátor prohlídek: Mgr. Pavel Koura, tel.724 092 224.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 7. 2019
15.12.
Putování za Ježíškem

Putování za Ježíškem

Klatovy, Šumava
29.10.
26.1.
Narodil se Kristus Pán

Narodil se Kristus Pán

Klatovy, Šumava
29.10.
26.1.
Když se cinkalo klíčema

Když se cinkalo klíčema

Klatovy, Šumava
29.10.
26.1.
Vánoční pohlednice

Vánoční pohlednice

Klatovy, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí