Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Snow Film Fest v Novém Městě na Moravě
Festivaly

Snow Film Fest v Novém Městě na Moravě

Snow Film Fest vás zve na filmy o absolutním extrému polárních expedic, šokujících výkonech sportovců i o tom jak prožívají své životy, když opadne adrenalin a je třeba se vyrovnat se situacemi na pokraji života a smrti. 26. října v Novém Městě na Moravě.
Snow film fest! ... sníh, led, adrenalin! ... Extrémní lyžování, ¨zimní lezení, snowkiting, skialpinismus a další zimní šílenosti! To vše opět v Novém Městě na Moravě! Akce začíná v v sobotu v 17hodin v Kulturním domě v Novém Městě na Moravě. 

Festival Snow Film Fest probíhá v České republice od roku 2011. Tehdy jsme jej nazvali Filmový Festival Zimních sportů. Akce vznikla jako protiváha tehdy již zdárně rozběhlému filmovému festivalu Expediční kamera. Výstižný, ale ne úplně zdařilý název FFZS se letos změnil na Snow Film Fest. Do Nového Města na Moravě festival opět přiveze sdružení Naboso, které se specializuje na pořádání výletů po ČR, ale i do vzdálených krajů.  Naboso má za sebou také velmi úspěšné promítání filmových snímků na festivalech Expediční kamera, který připravujeme na jaře příštího roku.  

Kromě filmů je připraven další doprovodný program. Opět bude připravena čajovna s rozmanitými druhy čajů! Letošní filmová nadílka: Lákavý strach, Modrá posedlost,  Na sever od slunce, Napříč ledy, Neviditelná hora, Sašimi z jednorožce.

Mimoni 2 – Padouch přichází

Další promítání novoměstského kina...
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Bůh masakru

Představte si tuhle zdánlivě banální situaci: dva civilizované a inteligentní rodičovské páry se setkají, aby vyplnili pojistku, protože se jejich synové poprali a jedno z dětí vyrazilo tomu druhému zub.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Vánoční burza vinylů

Prodej a výměna LP a CD.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Kino – Největší dar

Pohádka, Česko, 2022, 93 min.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Novoměstské hasičské muzeum

Novoměstské hasičské muzeum vzniklo příhodně hned vedle hasičské stanice poloprofesionální jednotky SDH v Novém Městě na Moravě.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Kostel sv. Kunhuty v Novém Městě na Moravě

Katolický kostel sv. Kunhuty v Novém Městě na Moravě je zasvěcený svaté Kunhutě. Upoutává především hodnotnou sgrafitovou výzdobou fasády od novoměstského rodáka Karla Němce.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Zámek Nové Město na Moravě – sídlo Horácké galerie

Renesanční zámek vznikl ve 2. polovině 16. století. Později jej stavebně poznamenaly nové trendy – baroko v 18. století a novorenesance v 19. století. Dnes v budově sídlí Horácká galerie.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Strašidelné muzeum v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě

Pro malé i velké snílky připravilo Horácké muzeum strašidelné podzemí. Ve sklepení budovy potkáte skřítky, hejkala i bludičky. Přistihnete čerty, jak hrají kuželky, uvidíte ohnivý sud a další překvapení.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Vila NMNM v srdci Žďárských vrchů

Vila stojí na krásném velkém pozemku se zahradou, na kterém je ještě samostatný zahradní domek. Dvě podlaží vily, v nichž najdete dva prostorné a dřevem vonící apartmány, pohostí až 12 osob.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Bona café v Novém Městě na Moravě

Kavárna Bona café se nachází na náměstí v Novém Městě na Moravě. Připraví vám zde kvalitní výběrovou kávu z liberecké pražírny Nordbeans. Ochutnat můžete i dorty a zákusky vlastní výroby.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Pivovar Hejkal v Novém Městě na Moravě

Pivovarská tradice v Novém Městě na Moravě byla na 111 let přerušena. Ale v roce 2017 byla zase obnovena a od té doby se zde vaří pivo podle vlastní receptur z kvalitních surovin a podle starých osvědčených technologických postupů vařené.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Kästle Residence v Novém Městě na Moravě

Nově vybudovaná Kästle Residence se nachází v samém centru Nového Města na Moravě v srdci Vysočiny. Díky své atraktivní poloze je ideálním místem nejen pro nadšené sportovce a rodiny s dětmi, ale pro každého, kdo hledá aktivní odpočinek.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina