Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Smyčcový koncert v hrobce
HUDEBNI%20KURZ%20NOVE%20HRADY
Historické a vojenské akce

Smyčcový koncert v hrobce

Smyčcový koncert v hrobce MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO KURZU z Nových Hradů.

Přijměte pozvánku na koncert účastníků následujícího smyčcového kurzu mladých hudebníků:MEZINÁRODNÍ LETNÍ HUDEBNÍ KURZY
12. ročník / Smyčcové nástroje / Státní hrad Nové Hrady  4. 8. – 11. 8. 2018
Kurzy jsou určeny studentům a žákům uměleckých škol všech stupňů, pedagogům, amatérům i zájemcům o sólovou, komorní a orchestrální hru.
 
Aktivní – sólová, komorní a orchestrální hra 
Pasivní – možnost sledovat výuku a akce v rámci kurzů 
Doprovod – nutný u dětí do 15 let

 


 

MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ KURZY jsou letní aktivitou ZUŠ F. PIŠINGERA Trhové Sviny, která je určena nejen profesionálním hráčům na smyčcové nástroje, ale i amatérským nadšencům, žákům ZUŠ a učitelům.
12. ročník Mezinárodních hudebních kurzů (MHK) se uskuteční 4. – 11. 8. 2018 ve Státním hradu v Nových Hradech. Kurzy proběhnou v zajímavém prostředí z hlediska kulturních a historických krás.
 
Záměrem MHK je umožnit hráčům na smyčcové nástroje spolupráci s vynikajícími umělci a pedagogy. Tradičně přijali pozvání lektoři Leoš Čepický (housle), Dana Vlachová (housle), Renata Strašrybková (violoncello) a Jiří Richter (housle, viola a orchestr).
 
Opět budou účastníkům po celé dny k dispozici 3 výborní klavírní korepetitoři. Během týdenní akce pracuje pravidelně i orchestr, kde žáci a studenti získávají cenné zkušenosti.
 
V rámci kurzů proběhne několik (zpravidla 6) veřejných koncertů, z toho jeden tradičně ve Schwazenbergské hrobce v Třeboni. Tento týden je naplněn nejen studiem, ale i poznáváním.

Provozovatel

Schwarzenberská hrobka Domanín

Zámek 115
379 01 Třeboň
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
49,003269 14,769722
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Třeboňsko
Město:
Třeboň
Tipy na výlet:
Třeboň a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Výstava hub v zámecké galerii

Zámek Třeboň – zámecká galerie.
Třeboň, Jihočeský kraj

Sládkovna: kočovná herna – interaktivní hravá výstava pro malé i velké

Sládkovna je vtipná, interaktivní herna s velkou dávkou nostalgie pro malé i velké, kteří u nás omládnou rychlostí blesku.
Třeboň, Jihočeský kraj

Francouzský den v Zámecké lékárně

Pojďte společně oslavit Francii. Gurmáni a milovníci této země nesmí v Třeboni chybět – budou ústřice, šneci, makronky, víno, sýry, levandule, francouzská muzika. Třeboň je totiž TRE(s)BON
Třeboň, Jihočeský kraj

Zámek Třeboň – letní výstava lego pod zámkem v zámecké galerii

Výstava soukromého nadšence, sběratele a stavitele.
Třeboň, Jihočeský kraj

Zámecká lékárna v Třeboni

Palác Zámecké lékárny v Třeboni, nabízí prostor pro zážitky, vzdělání, zábavu a relaxaci. Není jen turistickou atrakcí, ale se svým celoročním provozem a velkým spektrem činností vytváří příjemné místo pro setkávání v každé roční době.
Třeboň, Jihočeský kraj

Prohlídkový okruh Petr Vok v Třeboni

Poznejte historii našeho domu a životní příběh jeho prvního majitele Petra Voka. Čeká vás prohlídka s průvodcem doplněná mnoha efekty a zážitkovými prvky.
Třeboň, Jihočeský kraj

Zámek Třeboň – perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.
Třeboň, Jihočeský kraj

Dům přírody Třeboňska s trvalou expozicí Krajina a lidé

Víte, kde na Třeboňsku najdete Tři bratry, písečné duny nebo třeba Dračici? Uhodnete která ryba má psí zuby či odkdy jsou v Třeboni lázně? To všechno a ještě daleko víc se dozvíte v návštěvnickém středisku CHKO Třeboňsko s moderně pojatou expozicí "Krajina a lidé".
Třeboň, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Bylinky od Světa

Objevte kouzlo našich produktů Jsme rodinná firma Bylinky od Světa vyrábějící kvalitní a poctivé sirupy z lokálních surovin Třeboňska.
Třeboň, Jihočeský kraj

Zámecký hostel – romantické ubytování na zámku v Třeboni

V areálu zámku Třeboň můžete kromě prohlídky samotného zámku také vyzkoušet romantické ubytování, a prodloužíte si tak možnost strávit několik dní v krásné oblasti třeboňských jezer. Jednoduše zařízené pokoje v zámeckém hostelu mohou využít nejen lázeňští hosté, ale i rodiny s dětmi či senioři.
Třeboň, Jihočeský kraj

Restaurace Zdejší Kuchyně

V restauraci porozumíte tomu, jak lze spojit místní tradiční kulinářství s novými trendy kuchařského umění. Elegantní prostředí restaurace reprezentuje rozmanitý výběr z jídel místní, respektive zdejší kuchyně, skvělých vín, nevtíravé hudby i vynikajícího servisu personálu.
Třeboň, Jihočeský kraj

Hotel Bílý jednorožec v Třeboni

Moderní útulná restaurace v srdci Třeboně. Zdravá a chutná kuchyně z lokálních surovin. Česká jídla v netradičním pojetí, ryby a vegetariánské pokrmy, to vše vždy připravováno čerstvě zdejšími kuchaři. Chuťový zážitek doplní třeboňské pivo Regent či široká nabídka kvalitních vín.
Třeboň, Jihočeský kraj