Úvod > Kalendář akcí > Smrtná neděle v kouřimském skanzenu - zrušeno
Smrtná neděle v kouřimském skanzenu - zrušeno
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
29.3.
+ Přidat foto

Smrtná neděle v kouřimském skanzenu - zrušeno

Kdy 29. březen 2020 10:00 - 16:00 Historické a vojenské akce
AKCE ZRUŠENA Přijďte s námi vynést smrt a přinést nové léto tak, jak to dělávali naši předkové! Představení jednoho z nejstarších zvyků v krásném historickém prostředí skanzenu v Kouřimi doprovodí dílny, program o včelách, povídání historiků a etnologů, tradiční hry, a další.
V 11:00, 13:00 a 15:00 hodin bude inscenován starobylý obyčej vynášení smrtky, na který vždy naváže přinášení nového léta v podání Ladova národopisného souboru z Hrusic a dětí ze Základní umělecké školy v Kouřimi.

“Buďte páni veselí na tu Smrtnou neděli…” je název besedy s historičkou a etnoložkou doc. PhDr. Lydií Petráňovou, CSc. na téma zvyku starého tisíce let.

Úžasný svět nepostradatelných tvorů, kteří jsou symbolem pracovitosti, návštěvníkům přiblíží celodenní program s názvem "Včely vítají jaro".

Zručnost dětí i dospělých prověří řemeslná dílna na výrobu píšťalek a dřevěných hraček s Otakarem Fraňkem. Pro hravé jsou připraveny tradiční hry: tlučení špačka, čára, hra na Kokeše, kuličky, a mnoho dalších.

Tématu jarní očisty se bude věnovat bylinkářka Jana Hunalová v rámci dílny míchání bylinkových čajů.

Po celý den si budou návštěvníci moci v historických staveních vyslechnout výklad k výstavě Velikonoční čas v Muzeu lidových staveb. Dozví se o lidových obyčejích v době půstu a Velikonoc a ochutnají postní pokrm - pučálku. Výstava probíhá od 28. 3. - 19. 4.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 3. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Černokostelecký zájezdní pivovár

Černokostelecký zájezdní pivovár

Kostelec nad Černými Lesy, Střední Čechy
Hotel Vila Olga Jevany

Hotel Vila Olga Jevany

Jevany, Střední Čechy
Hotel Vyžlovka

Hotel Vyžlovka

Vyžlovka, Střední Čechy
Restaurace Vyžlovka

Restaurace Vyžlovka

Vyžlovka, Střední Čechy