Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Oslava v Údolí slonů v Zoo Praha
Společenské akce

Oslava v Údolí slonů v Zoo Praha

V sobotu 4. června oslaví pražská zoo příchod jednoho z nejznámějších a nejoblíbenějších zvířat naší zoo – slonice Gulab, která do Zoo Praha dorazila z Bombeje dne 5. června 1966.
Oslava bude probíhat celý den, hlavní program začne v 10:30 v Údolí slonů.  Za účasti ředitele zoo Miroslava Bobka pogratulují  Gulab  profesor Josef Koutecký, pamětníci jejího příchodu a její dřívější i současní chovatelé. Gulab bude při té příležitosti slavnostně barevně ozdobena, stejně jako před padesáti lety.  Návštěvníci se dále mohou těšit na besedu s pamětníky ve Vzdělávacím centru, kterou, stejně jako hlavním programem, provází moderátor Bohumil Klepetko.  Doprovodné akce nabídnou indické tance a soutěže pro děti i dospělé, včetně výroby vlastního papíru ze sloního trusu.

Program
10:30 Zahájení moderátorem a hudební vystoupení tradiční indické hudby v Údolí slonů
11:00 Představení Gulab za účasti ředitele zoo Miroslava Bobka, profesora Josefa Kouteckého a dalších hostů
14:00 Beseda s ředitelem zoo a pamětníky ve Vzdělávacím centru
13:00, 15:00, 17:00 Komentovaná setkání u Gulab  u výběhu v Údolí slonů
Po celý den soutěže a dílny pro děti i dospělé, možnost vyrobit si vlastní ruční papír ze sloního trusu.
 

Provozovatel

Zoo Praha

U Trojského zámku 12/3
171 00 Praha 7
Tel.:
+420 296 112 230
Email:
press@zoopraha.cz
WWW:
www.zoopraha.cz/
GPS:
50,116045 14,411141
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Den sponzorů pražské zoologické zahrady a sraz a přátel Zoo Praha: Křtiny hrabáče a udílení cen Richard

Zoo Praha tradiční setkání sponzorů, partnerů a přátel pražské zoo. Při této příležitosti budou uděleny ceny Richard a představeny vítězné snímky fotosoutěže „Fotím v Zoo Praha“. Současně bude odhaleno jméno malého hrabáče kapského – pětiměsíční samičku pokřtí herec Miroslav Táborský.
Praha 7, Praha

Vánoce v Zoo Praha – Od Vánoc po Silvestra

Na vánoční prázdniny si pro vás připravili v pražské zoo sadu komentovaných krmení, při kterých zvířata mimo jiné dostanou ochutnávku z dárků, které jste jim přinesli na Štědrý den. Pro kopytníky nezapomenou přidat neprodané vánoční stromky.
Praha 7, Praha

Džungle, která nespí – večerní provázení skleníkem Fata Morgana

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Ve skleníku Fata Morgana tuto možnost máte. Přijďte se projít džunglí, která nespí.
Praha, Praha

Betlémy 2022 – Kostel sv. Gotharda Praha 6

V kostele na levém bočním oltáři bývá stavěn půvabný betlém Františka Charváta z Kutné Hory.
Praha 6, Praha

Aktivity v okolí

Program se zvířetem a narozeniny v Zoo Praha

Je vám líto, že si nemůžete na většinu obyvatel zoo sáhnout? V Zoo Praha máte příležitost! A může jít o roztomilé chlupáče nebo obávaná šupinatá či vícenohá zvířata.
Praha 7, Praha

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Stezka nad pražskou Zoo vede od voliéry dravců po rozhlednu Obora. Cestou vás uchvátí netradiční výhledy na Prahu, zajímavá je také geologická expozice přibližující zajímavé prostředí, kterým stezka prochází.
Praha 7, Praha

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Speciální program v Zoo Praha je určen pro všechny milovníky zvířat, kteří v dětství chtěli krmit lvy, pečovat o slony, hledět do očí žirafě či chovat anakondu, ale profesní život je pak zavál jinam.
Praha, Praha

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Gaston v Zoo Praha

Restaurace Gaston prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Její plocha se významně zvětšila, součástí je také cukrárna a gril.
Praha 7, Praha

Art&Food Zoona

Street Food v prostorách bývalého Trojského pivovaru vhodné pro rodiče s dětmi, cyklisty, bruslaře, ale i pěší, kteří chtějí ochutnat dobré jídlo, lehnout si do naší houpací sítě, zahrát si fotbálek, vypustit děti do koutku a sledovat, jak na odrážedlech nadšeně brázdí areálem.
Praha 7, Praha

Vinotéka sv. Kláry v trojské botanické zahradě

Vinotéku sv. Kláry najdete v areálu Ornamentální zahrady na místě bistra. Kromě vína z vinice sv. Kláry zde čeká hosty i další občerstvení – horké a studené nápoje, sýrové a uzeninové talíře a sezónní obložené chleby.
Praha 7, Praha

Vinice Salabka v Praze Tróji

I v Praze existují vinice a rodí se v nich skvělé víno! Jednu z nich najdete v Praze – Tróji. Historická vinice Salabka má nádhernou polohu, hned vedle pavilonu Fata Morgana Botanické zahrady, odkud je nádherný výhled na pražské panorama přes zeleň trojských stromů.
Praha 7, Praha