Úvod > Kalendář akcí > Šlechtická sídla v souznění ...
Hudební a divadelní akce

Šlechtická sídla v souznění ...

5. roční cyklu Šlechtická sídla v souznění.
Smyslem tohoto projektu je zdůraznit význam historických objektů a seznámit veřejnost s tím, že kulturní objekty v ČR jsou významnou součástí evropské historie – kulturního dědictví a zároveň představit ty, kteří jsou s těmito místy historicky či jinak spjati a snaží se je zpřístupňovat a udržovat pro další generace.  
Dalším záměrem tohoto projektu je rozšířit nabídku klasických prohlídek hradů a zámků, a dát možnost široké veřejnosti vnímat tyto prostory i jinak, a to v podobě mimořádných cca tříhodinových společenských setkáních. Večery jsou obohaceny o ochutnávku kvalitních vín, o hudební vystoupení v podobě koncertu, či recitálu osobností naší hudební scény, a to různých hudebních žánrů.  Po skončení koncertu na hosty čeká večerní komentovaná prohlídka objektu. Každé setkání doprovází majitel daného objektu, který hosty seznámí z historií svého rodu a s historií zámku. 

V letošním roce se zámecké večery uskuteční na těchto místech:
Na zámku Chyše u manželů Lanžanských se potkáme 18.6. 2022. Zde vystoupí herečka zpěvačka Dáša Zázvůrková. Druhý večer se uskuteční 30.7. 2022 na hradě Kost, kterou vlastní rodina Kinský Dal Borgo. Hudební část obstará nové seskupení Spirituál Kvartet. Závěrečný večer proběhne 20.8. 2022 na zámku Nové Hrady u Litomyšle, jehož vlastníky jsou manželé Kučerovi. Poslední večer obohatí svým vystoupením houslový virtuos Jaroslav Svěcený. 

Vzhledem k tomu, že ostatní mé projekty jsou spojeny s podporou dobré věci, tak i v roce 2022 Šlechtická sídla v souznění budou pomáhat.  Tento rok bude na všech 3 večerech představen a podpořen:
 Mobilní hospic – Cesta domů. 

Provozovatel

Jitka Bláhová

Pod pekařkou 1186/15
147 00 Praha 4
Tel.:
+420 737 256 811
Email:
jb.jitka.blahova@...
GPS:
50,047620 14,425590
 
Region:
Praha
Město:
Praha 4
 

Vstupné

Cena: 1 050 Kč

Snížená cena: 550 Kč

Poznámka:zakoupením vstupenky VIP s vyšší částkou přispíváte 500,- na Mobilní hospic - Cesta domů

 

Časová náročnost

2,5 hodiny