Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Adventní neděle ve Skiareálu Lipno
Sportovní akce

Adventní neděle ve Skiareálu Lipno

Na sobotu 14. 12. je připravena tradiční zahajovací akce, která bude nabitá programem pro děti i dospělé. Budou probíhat animační programy s lišákem Foxem, představí se horská technika a hosté budou moci také vyzkoušet výuku v lyžařské škole zcela zdarma.
Letošní čtyři adventní neděle jsou ve Skiareálu Lipno naplněné adventním programem. Sváteční atmosféru pomůže vytvořit živá hudba, tvůrčí dílny pro děti a dospělé i přítomnost laskavých andělů. Na náměstí před hotelem Element tak vždy strávíte klidné nedělní odpoledne a načerpáte vánoční atmosféru. Adventní program začíná na první adventní neděli 27. listopadu, každou neděli potrvá od 12 hodin do 16. Pro všechny návštěvníky je zdarma.

První adventní neděle, které se říká železná, letos vychází už na konec listopadu. Skiareál Lipno proto pozval na neděli 27. listopadu hudební duo Glow. Zpěvačka Vlaďka Glowaczová vystudovala zpěv na Pražské konzervatoři, na piano ji doprovází její manžel Adam Glowacz, který hraje už od svých tří let. Na adventním programu představí svůj repertoár složený z populárních písní i adventních zpěvů. Dalším bodem programu jsou tvůrčí dílny, ve kterých je možné vyrábět vánoční dekorace, ozdoby, svícny a mnohé další.

Bronzová adventní neděle 4. prosince bude na Lipně věnovaná andělské poště. Navrhnete a vyrobíte si vlastní originální dopis pro Ježíška, napíšete svá přání a vše pak předáte andělům na chůdách. Protože jsou, nejen díky chůdám, blíže k nebi je pro ně snadnější dopis doručit na to správné místo a vy máte jistotu, že se to určitě stane a že to stihnou včas.

Stříbrná adventní neděle je už třetí v pořadí. 11. prosince předvede ve Skiareálu Lipno svůj um dámská folková kapela Lakomá Barka z Českého Krumlova. Pět žen, zpěv, housle, kytara, flétny a kontrabas. Pro vánoční i adventní písně je to skvělá kombinace. Tvůrčí dílničky nebudu chybět ani tentokrát a odnesete si tak nejen zážitek ale i krásný vlastnoručně vyrobený vánoční dárek nebo dekoraci.

Poslední adventní neděle je prý zlatá, letos připadne na 18. prosince. Na toto sváteční odpoledne před hotelem Element se připravuje dětský pěvecký sbor Medvíďata. Českokrumlovský sbor pod vedením sbormistra Lukáše Holce zpívá po celé Evropě, a sbírá za své umění zasloužené ceny. Určitě je na co se těšit. S dětmi a maskotem celého skiareálu lišákem Foxem se bude zdobit i vánoční stromeček. Přípravy na Vánoce se tak završí.

Čertovská návštěva na Stezce a filmový festival
Předvánoční program o adventních nedělích ještě zpestří Pekelná Stezka. Stezka korunami stromů obvykle přináší uklidňující zážitky z výhledů na okolní krajinu a hladinu jezera. V sobotu 4. prosince se ale od jedenácti hodin stane výsostným územím čertů. Ti budou pod dohledem laskavého Mikuláše i milých Andělů, a všichni společně budou mít připravenu bohatou nadílku. Za básničku či písničku bude každý smrtelník sladce odměněn. Odměnou bude jistě i vstup všem dětem do 14.99 let, které mají v den konání akce a v doprovodu dospělé platící osoby vstup zdarma.

Dalším bodem programu mezi adventními nedělemi je filmový festival Snow Film Fest. V kongresovém centru hotelu Element proběhne přehlídka světových filmů o zimních sportech a fungování člověka v extrémních podmínkách. Na Lipně je festival naplánovaný na 4. a 30. prosince od 13 do 15 hodin. Vstup je zdarma, rezervace není nutná.

Provozovatel

LIPNO SERVIS s.r.o.

Lipno Nad Vltavou, 307
382 78 Lipno nad Vltavou
Tel.:
+420 721 943 099
Email:
stanislav.hohl@li...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.lipno.info
GPS:
48,643824 14,220866
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Stezka Lipno aneb jak to všechno začalo

Fotografická výstava, která je určena všem milovníkům technických detailů a mnoha unikátních fotografií. Výstava o výstavbě oblíbené lipenské dominanty Stezky korunami stromů, která je doplněna mnoha technickými i dalšími zajímavostmi zaujme děti i dospěláky.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Medvědí Vánoce v Českém Krumlově

Medvědi v hradním příkopě slaví vánoční svátky spolu s dětmi i dospělými, kteří jí rádi přinášejí dárky. Vánoční atmosféru umocňuje společné zpívání koled na hradním nádvoří.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Dracula na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově 2023

Činoherní inscenace autorského tandemu Martin Glaser a Olga Šubrtová, kteří pro Otáčivé hlediště napsali divácké hity jako Tři mušketýři, Robin Hood, Ženy Jindřicha VIII. nebo Dekameron.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Otáčivé hlediště Český Krumlov – letní noci pod širým nebem 2023

Činohru, operu či balet – především však výjimečný zážitek z představení konaného za letní noci v divadle s nejvyšším stropem na světě nabízí malým i velkým zájemcům Otáčivé hlediště v Českém Krumlově.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Lanový park Lipno

Vydejte se s celou rodinou nebo kamarády do Lanového parku Lipno a zažijte jedinečné dobrodružství na lanových překážkách s nádherným výhledem na lipenské jezero.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Intersport Rent Lipno – půjčovna motorových lodí na Lipně

Vyzkoušejte projížďku po lipenském jezeře v motorovém člunu se snadným ovládáním, které hravě zvládnou i vaše děti. K řízení těchto člunů nepotřebujete kapitánský průkaz VMP.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Element Lipno

Lipenskou přírodu si zamilujete během chvilky. V hotelu Element máme pro vás nachystáno 96 pokojů, které naplní vaše náročná očekávání. V našich moderních pokojích najdete rodinnou pohodu i klid pro zasloužený odpočinek po dlouhém dni plném sportovních aktivit a turistiky.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Restaurace Stodola v Lipně nad Vltavou

V restauraci Stodole s otevřenou kuchyní můžete ochutnat místní speciality z Šumavy. Čerstvé a sezónní suroviny jsou základem našeho poctivého menu, které pro vás pečlivě připravuje náš šéfkuchař Michal Hruda.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Chata Lanovka je od 13. 3. 2020v dlouhodobé rekonstrukci.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Cukrárna Povidloň na Lipně

Dezert Povidloň dal svůj název cukrárně na břehu Lipenského jezera. Přijďte ochutnat mistrovské zákusky a okouknout i něco z přípravy. Cukrářům zde totiž můžete nahlédnout pod ruce.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj