Úvod > Kalendář akcí > Slavnostní zahájení stavby nového Pavilonu goril v Zoo Praha

Slavnostní zahájení stavby nového Pavilonu goril v Zoo Praha

Kdy 9. listopad 2019 10:00 - 16:00 Společenské akce
V sobotu 9. listopadu ve 13 hodin za přítomnosti vzácných hostů Zoo Praha slavnostně zahájí stavbu nového Pavilonu goril. V prostoru před stávajícím Pavilonem goril odhalí dvě unikátní sochy s africkým motivem, které představují symbolický základní kámen nového pavilonu.
Zahájení stavby nového Pavilonu goril představuje pro Zoo Praha významný mezník. Stávající pavilon sice splňuje všechny potřebné parametry, pokud by ale přišla další velká povodeň, evakuace goril by byla spojena s enormním rizikem. Nový pavilon bude stát v horní části zoo na konci výběhů africké savany, pod viničním domem Sklenářkou. Přípravné práce pro jeho stavbu začaly již na konci října.

Odhalení dvou soch s africkým motivem, které představují symbolický základní kámen nového pavilonu, proběhne v prostoru před stávajícím Pavilonem goril ve spodní části areálu v sobotu 9. listopadu od 13 hodin. Slavnostní události se zúčastní ředitel Zoo Praha Mgr. Miroslav Bobek, náměstek primátora hl. m. Prahy Ing. Petr Hlubuček, zástupce architektonické a projekční kancelář ABM architekti s. r. o. Ing. Arch. Petr Bouřil a kurátor primátů Mg. Cs. Vít Lukáš, DiS. Pozvání přijali také další vzácní hosté: herci Iva Janžurová, Zlata Adamovská a Petr Štěpánek.

O hudební doprovod se postará uskupení Njachas African hrající tradiční hudbu západní Afriky.

Doprovodný program (10:00-16:00):
  • Zábavně-edukační hra zaměřená na pochopení hlavních hrozeb, kterým čelí africká pralesní zvířata: 8 edukačních a herních stanovišť, zacílených na jednotlivé důvody ohrožení goril a dalších afrických druhů – tj. deforestace a ztráta přirozeného prostředí, populační expanze, nárůst lidských sídel a infrastruktury, pytláctví, problematika bushmeatu vs. alternativní zdroje potravy a těžba surovin. K programu je připravena speciální brožura, provázející návštěvníky jednotlivými stanovišti a soutěžními úkoly. Za každý úkol obdrží návštěvníci sběratelskou samolepku, kterou si nalepí na vyznačená místa zmíněné brožury.
  • Edukativní stánek pro děti ve spolupráci se společností REMA systém, a.s. Tzv. „Třídicí stanoviště“ vás seznámí se separováním různých druhů odpadů.
  • Komentovaná setkání u goril v 11.00 a v 15.00.
  • Předání dárku – nového enrichmentu pražské skupině goril za doprovodu odborného komentáře ve 14.30.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 11. 2019