!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Slavnostní zahájení provozu průmyslových železnic Zbýšov
Společenské akce

Slavnostní zahájení provozu průmyslových železnic Zbýšov

Kdy 6. červen 2020 10:00 - 18:00
Muzeum průmyslových železnic Zbýšov srdečně zve na slavnostní zahájení provozu, které se bude konat dne 6. června 2020.
Železniční muzeum ve Zbýšově vám předvede celou dokončenou trať Zastávka - Zbýšov, kterou je možné od roku 2018 projet v celé její délce. Jízdy parních vlaků budou probíhat ze Zbýšova do Zastávky a zpět. Vlaky budou vyjíždět každou půl hodinu. Pojedou dvě parní lokomotivy (DH 70 nebo Henschel a motorová lokomotiva BN 30).

Trať je bývalá normálněrozchodná uhelná vlečka, kterou nadšenci železnice z muzea přestavují (ve svém volnu) na muzejní úzkorozchodnou železnici s provozem historických, zvláště parních vlaků v turistické sezóně. Vozidla úzkorozchodných železnic mnohdy svými kompaktními rozměry a líbivým vzhledem připomínají model či hračku, přesto jde o desítky (a v případě elektrické lokomotivy Siemens už 107 let) staré stroje trávící svůj život v lomech, dolech, cihelnách, železárnách, tedy objektech vesměs veřejně nepřístupných. Což činí zvláštní poezii těchto malých vláčků ještě zajímavější.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 29. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí