Úvod > Kalendář akcí > Beethovenův festival – zahájení sezóny 2022 v Teplicích
Lázně Teplice slaví zahájení lázeňské sezóny.
"> Lázně Teplice slaví zahájení lázeňské sezóny. "> Teplické prameny lidem pomáhají už od 12. století. "> Lázně Teplice jsou hrdé na prvenství mezi lázněmi střední Evropy, slaví již 868. sezónu. "> Lázně Teplice žehnají pramenům za jejich léčivý dar.
26.5.
27.5.
Přidat foto
Festivaly

Beethovenův festival – zahájení sezóny 2022 v Teplicích

Střed města se opět promění v jednu velkou slavnost pod širým nebem. Hudební scény různých žánrů nabídnou koncerty, letní kino, muzikál, historické tržiště i poděkování teplickým vodám za jedinečný dar.
Tradici nejstarších lázní střední Evropy nic nezastaví. Můžete se těšit na tradiční hlavní scénu s největšími jmény na programu, pak malou scénu za Domem kultury, na tradiční šanovskou Mušli i scénu na zámku, kde program začne už v pátek 27.5. Bude nejen koncert, ale i letní kino a muzikál. Sobotní večer vyvrcholí slavnostním ohňostrojem v obvyklý čas 22:22.

První výkop má jako vždy Beethoven.
Beethovenův festival se tradičně zahajuje v předvečer Slavnostního zahájení lázeňské sezóny, tj. ve čtvrtek 26.5. Na zahajovacím večeru v koncertní síni teplického Domu kultury zazní operní pecky z Figarovy svatby, Carmen, Dona Giovanniho a dalších. Šňůra 20 koncertů s mezinárodní účastí láká na sólisty z newyorské Brodwaye, aby ohromili skladbami z My fair lady, Bídníků, Mamma Mia, Fantoma opery atd. Beethovenův festival stojí za to.

Zahájíme již 868. lázeňskou sezónu. Nejdelší lázeňskou tradici nejen v Česku.
Ano, lázeňská tradice se v Teplicích počítá už od roku 1154. Proto jsou Teplice nejstarší středoevropské lázně. Šťastné rozhodnutí české královny Judity, která v polovině 12. století přišla s nápadem léčit v založeném kláštěře pomocí teplické termální vody, pomohlo zástupům a stále pomáhá. Děkujeme jí za to.

Provozovatel

Lázně Teplice v Čechách a. s.

Mlýnská 253
415 38 Teplice
Tel.:
+420 417 977 111
Email:
info@lazneteplice.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.lazneteplice.cz
GPS:
50,642578 13,830200
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
Krušné hory
Město:
Teplice
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny