Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Slavnostní varhanní koncert
Slavnostní varhanní koncert
Hudební a divadelní akce

Slavnostní varhanní koncert

Srdečně Vás zveme do bohosudovské baziliky na Slavnostní varhanní koncert. V podání mezzosopranistky Anety Loskotové uslyšíte známé árie a písně za varhanní spolupráce Miloše Boka a Bohosudovského sboru.
V bohosudovské bazilice proběhne Slavnostní varhanní koncert, který zakončuje celodenní akci Bohosudovský festival. V podání mezzosopranistky Anety Loskotové uslyšíte známé árie a písně za varhanní spolupráce Miloše Boka a skladby v podání Bohosudovského sboru.

Miloš Bok – hudební činnost pro Bohosudov tohoto českého významného dirigenta, skladatele a varhaníka trvá téměř 37 let.  Započala  Českou mší vánoční J. J. Ryby v roce 1985 ještě v období působení P.Josefa Cukra. Bohosudov je především spjat s jeho četnými premiérami a provedeními autorských chrámových skladeb, např. Missa solemnis v roce 1986. Z dalších skladeb zde několikrát zazněla Meditace nad Kamenickou Strání z oratoria Skřítkové z Křinického údolí. Spolupracuje s koncertními mistry z České filharmonie, Foku, Symfonického orchestru a dalšími, s virtuosem na lesní roh světového jména panem Radkem Baborákem a s mnoha vynikajícími vokálními soubory a sólisty z různých českých operních a operetních domů. V říjnu 2020 se stal regenschorim Baziliky Panny Marie Sedmibolestné v Krupce-Bohosudově.
 
Aneta Loskotová – mezzosopranistka Aneta Loskotová je absolventkou akademií VŠMU v Bratislavě ze třídy Jany Pastorkové a JAMU v Brně ze třídy Natalie Romanové. Během studií nastudovala řadu operních rolí, například Cherubina z Figarovy svatby (W. A. Mozart), Evu z Veselohry na mostě (B. Martinů) nebo Druhou dámu z Kouzelné flétny (W. A. Mozart). V roce 2022 absolvovala půlroční stáž programu European opera academy ve Florencii. Své vzdělání si pravidelně doplňuje na mezinárodních Masterclass. Spolupracuje se Severočeskou filharmonií. Zabývá se pedagogickou činností, připravuje adepty zpěvu a herectví na umělecká studia.

Bohosudovský sbor – domovský chrámový sbor bohosudovské baziliky pod vedením Miloše Boka byl založen v říjnu 2021.
 

Provozovatel

Spolek pro záchranu bohosudovských varhan

Husitská, 73/76
417 41 Krupka
Tel.:
+420 777 542 924
Email:
lenka@doubkovi.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.varhanybohosu...
GPS:
50,688147 13,855334
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
Krušné hory
Město:
Krupka
Tipy na výlet:
Krupka a okolí
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Poznámka:Vstupenky je možné zakoupit v místě před koncertem.

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Bruslení v Ice Aréně Teplice u OC Olympia

Ice Aréna u obchodního centra Olympia Teplice je v provozu od prosince do konce ledna.
Teplice, Ústecký kraj

Perličkové vánoční ozdoby z Poniklé

Městské informační centrum Dubí srdečně zve do Domu porcelánu s modrou krví na výstavu Perličkové vánoční ozdoby z Poniklé.
Dubí, Ústecký kraj

Lázeňský ples v Teplicích

Živé a lázeňské město Teplice čeká v lednu pilíř společenské sezóny. Celé divadlo rozzáří Lázeňský ples.
Teplice, Ústecký kraj

Teplické adventní trhy 2022

Teplické adventní trhy proběhnou od 26.11. do 23.12.2022 na náměstí Svobody. Denně stánkový prodej od 13 h do 18 h.
Teplice, Ústecký kraj

Muzeum v Krupce

Muzeum v Krupce se od 31. ledna 2018 do roku 2021 uzavírá kvůli rozsáhlé rekonstrukci. Z muzea zmizí expozice věnovaná přírodě severozápadních Čech, nová bude patřit pouze historii hornického města a těžbě cínu.
Krupka, Ústecký kraj

Hasičské muzeum v Krupce

V opravené budově bývalé fary u kostela Nanebevzetí Panny Marie v Husitské ulici v Krupce vznikly prostory, kde jsou instalované unikátní sbírky hasičské techniky a výstroje.
Krupka, Ústecký kraj

Zřícenina tvrze Starý Dvůr v Krupce

Počátky tvrze Starý Dvůr při horní cestě z Krupky od kostela sv. Anny k Bohosudovu jsou dodnes nejasné. Tvrz vznikla jako vesnické opevněné sídlo drobného feudála či bohatého měšťana v průběhu 14. nebo nejpozději na počátku 15. století.
Krupka, Ústecký kraj

Prohlídková štola Starý Martin v Krupce na Teplicku

Krupka je městem cínu, který se v tamních dolech po dlouhá léta těžil. Prohlídková štola Starý Martin je jedním z nejvýznamnějších starých důlních děl krupského revíru.
Krupka, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Růžový hrádek Krupka

V prostředí středověké zříceniny hradu z počátku 14. století se v současné době nachází restaurace a pension.
Krupka, Ústecký kraj

Horský hotel Komáří vížka s rozhlednou

Horský hotel s rozhlednou Komáří vížka stojí na vrcholu hory Komáří hůrka (808 m) v Krušných horách, nad městem Krupka. Horský hotel nabízí široký výběr jídel domácí kuchyně i možnost ubytování.
Krupka, Ústecký kraj

Symfonie barev, vůní a chutí v restauraci Beethoven

Nechte se unést atmosférou genia loci v Restauraci Beethoven. Krásné prostředí teplických lázní inspirovalo samotného Ludwiga van Beethovena k napsání dopisu „nesmrtelné milence“. Restaurace se pyšní zařazením do Maurerova výběru Grand Restaurant.
Teplice, Ústecký kraj

Tradiční česká a ruská kuchyně v restauraci Giovanni Giacomo v Teplicích

Nová hotelová restaurace nabízí příjemné posezení a dobré pochutnání. Její stylové prostory nabízí nevšední kulinářské speciality české a ruské kuchyně. Giovanni Giacomo je nově postavený hotel v klidné vilové čtvrti v Teplicích. Spojte skvělé jídlo s wellness procedurami v některém lázeňském zařízení nebo s relaxačním programem v hotelovém Beauty Salonu.
Teplice, Ústecký kraj