Úvod > Kalendář akcí > Slavnostní otevření zrekonstruovaného hospodářského dvora v Rymicích
Slavnostní otevření zrekonstruovaného hospodářského dvora v Rymicích
"> "> ">
14.5.
Přidat foto
Komentované prohlídky

Slavnostní otevření zrekonstruovaného hospodářského dvora v Rymicích

Muzeum Kroměřížska v sobotu 14. května 2022 slavnostně otevře zrekonstruovaný hospodářský dvůr v Rymicích. Návštěvníci se v sobotu mohou těšit i na bohatý kulturní program.
Na slavnostním otevření Hospodářského dvora v rymickém skanzenu bude bohatý kulturní program. Vrata hospodářského dvora se otevřou od 10:00 hodin. Příchozí se mohou těšit na vystoupení folklorní soubory Ječmínek a Malá Rusava nebo na cimbálovou muziku Bukovinka. Účast přislíbila i vítězka pořadu Peče celá země Petra Burianová a folkloristka Bronislava Millá Bečáková. Děti si budou moci nazdobit perníčky, objevit a prozkoumat bohatství hanáckého kroje či si vyzkoušet řadu dalších aktivit. Připraveny budou také komentované prohlídky expozice Od kvásku ke klásku, která je zaměřená na tradiční postupy spojené s výrobou chleba.

Objekt, který je ve správě Muzea Kroměřížska, přiléhá k tvrzi v Rymicích. Návštěvníkům je k dispozici pozoruhodný ucelený architektonický komplex s depozitáři a novými expozicemi, které přibližují zemědělský život našich předků. Srdcem všeho je expozice věnovaná chlebu "Od kvásku ke klásku", který zaujímal to nejposvátnější místo v jejich životch. Zadělávání těsta mělo své rituály – u hospodyněk si nejvíce cenili toho, když dokázala upéct vynikající chleba. Zároveň objekt slouží k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí, je zde zázemí pro návštěvníky včetně možnosti parkování.

Provozovatel

Hospodářský dvůr Rymice (Muzeum Kroměřížska)

Rymice 3
769 01 Rymice
Tel.:
+420 573 395 238
Email:
muzeum@muzeum-km.cz
WWW:
https://www.muzeu...
GPS:
49,342973 17,527987
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Třebětická pekárna u Holešova

Třebětická pekárna u Holešova

Třebětice, Zlínský kraj
Zmrzlina Maxgelato

Zmrzlina Maxgelato

Pravčice, Zlínský kraj
Hotel & Restaurant Tacl v Holešově

Hotel & Restaurant Tacl v Holešově

Holešov, Zlínský kraj
Tacl restaurant Holešov

Tacl restaurant Holešov

Holešov, Zlínský kraj