Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Slavnostní otevření Staré poštovny na Monínci
Společenské akce

Slavnostní otevření Staré poštovny na Monínci

Stará Poštovna se opět stěhuje. Ze Sněžky přes Javorovou skálu, kde stála deset let, doputuje až na samý vrchol Areálu Monínec.
Poštovna bude otevřena pro veřejnost po celý rok, turisté se mohou těšit na expozici o historii poštovny i nové infocentrum turistické oblasti Toulava. Slavnostní otevření se plánuje na 22. června v 11 hodin dopoledne.

V roce 2009 Starou poštovnu ze Sněžky zachránil před zánikem nadšenec Tomáš Trnka s kamarády. Rozebrali jí, byla zrenovována a nové místo jí majitel našel pod Javorovou skálu blízko Monínce.

Jeden z nejvyšších toulavských vršků, Javorová skála nedaleko Sedlce-Prčice, pyšně nese české poštovní „nej“. Přestěhovala se sem totiž nejstarší česká poštovna, která léta stávala na vrcholku hory Sněžky.

Roubené chatě z poloviny 19. století už několikrát hrozil zánik. Naposledy mu zabránil Tomáš Trnka, který ji spolu s přáteli trám po trámu, hřebík po hřebíku rozebral a přenesl právě na Javorovou skálu. Stará poštovna je tak zachráněna a kromě toho, že plní své poštovní poslání, skrývá také expozici o své stopadesátileté historii a poskytuje i něco k snědku. Udělejte si za ní výlet, třeba na kole.

Jak se tam dostat?

Od Monínce je poštovna vzdálená pouhých 2,3 km. Pěšky nebo na kole můžete vyjet lanovkou a vydat se směrem na Ounuz a na kemp Javorová skála.

Provozovatel

Areál Monínec

Ounuz 12
Stará poštovna
391 33 Jistebnice
Tel.:
+420 776 066 896
Email:
javorovaskala@ema...
GPS:
49,541261 14,502700
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Toulava
Město:
Jistebnice
Tipy na výlet:
Jistebnice a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Pochod Čertova podkova

Projděte se krásnou krajinou Českého Meránu na 51. ročníku pochodu Čertova podkova. Připraveny jsou trasy na 7, 13, 19, 25 a 36 km.
Sedlec-Prčice, Středočeský kraj

Velikonoce ve Vysokém Chlumci

Velikonoční svátky na venkově ve středním Povltaví, ukázky tradičních zvyků a rukodělných činností v autentickém prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží.
Vysoký Chlumec, Středočeský kraj

Vánoce ve Skanzenu Vysoký Chlumec

Prosincové prohlídky Skanzenu Vysoký Chlumec přiblíží dobová řemesla a atmosféru lidových Vánoc v 19. a na začátku 20. století.
Vysoký Chlumec, Středočeský kraj

Den řemesel ve Skanzenu Vysoký Chlumec

Představení tradičních řemesel spojených s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím. Uvidíte práci tesaře, kováře, kamnáře, opracování kamene, přípravu hliněných omítek a ruční štípání šindelů. Ukázka řezání a hoblování na Gangloffově šindelce.
Vysoký Chlumec, Středočeský kraj

Javorová skála v Čertově hrbatině

Javorová skála se nachází 6,5 km severně od Jistebnice a 4 km jihozápadně od Prčice; asi 15 km severovýchodně od Milevska a 18 km severozápadně od Tábora. Po severním úbočí Javorové skály probíhá hranice mezi Jihočeským a Středočeským krajem.
Sedlec-Prčice, Středočeský kraj

Vesnická památková rezervace Ounuz

Osada Ounuz, byla v roce 1995 vyhlášena vesnickou památkovou zónou, neboť jsou zde zachované původní roubené stavby lidové architektury, které posloužily jako kulisy pro natáčení pohádky Pyšná princezna.
Jistebnice, Jihočeský kraj

Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Jeden z nejvyšších vršků Čertovy hrbatiny, Monínec nedaleko Sedlce-Prčice, pyšně nese české poštovní „nej“. Přestěhovala se sem totiž nejstarší česká poštovna, která léta stávala na vrcholku hory Sněžky.
Sedlec-Prčice, Středočeský kraj

Aktivity park Monínec – letní sezona v areálu Monínec

Letní Aktivity park Monínec, to je skvělá letní dovolená pro celou rodinu. Park zahrnuje kuličkovou dráhu a vodní maxiskluzavku, tubing, trampolínu, lukostřelbu či discgolf. Nechybí však ani lanový park a půjčovna elektrokol.
Sedlec-Prčice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rekreační středisko Kroužky nad Moníncem

Nabízíme ubytování pro malé i větší skupiny osob. Pro vaši rodinu, oddíl nebo partu přátel nabízíme až 176 míst v chatičkách, ubytovně nebo apartmánu.
Jistebnice, Jihočeský kraj

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.
Sedlec-Prčice, Středočeský kraj

Hotel Nežárka Novosedly nad Nežárkou

Hotel Nežárka, to jsou malebné jižní Čechy se vším všudy. Snoubí přátelskou atmosféru s pestrou paletou cenově dostupných služeb a nádhernou krajinou. Zavítejte do voňavých třeboňských lesů a prožijte tady neopakovatelnou dovolenou nebo netradiční firemní akci.
Novosedly nad Nežárkou, Jihočeský kraj

Restaurace Čertovo Břemeno

Restaurace, kterou byste snadno přehlédli a pokud ne, možná byste se báli vejít. Což by ovšem byla chyba, protože zde najdete klid, domácí a poctivou kuchyni, krásný výhled a to vše v budově, která se pyšní titulem Stavba roku 2011.
Jistebnice, Jihočeský kraj