Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Slavnostní otevření cyklostezky přes Božkovský ostrov
Božkovský ostrov Plzen
Společenské akce

Slavnostní otevření cyklostezky přes Božkovský ostrov

Zveme vás na sportovně kulturní odpoledne, kde nebudou chybět sportovní utkání, ukázka požárního sportu, box, vystoupení hudebních skupin a na závěr hasičská fontána s ohňostrojem!

Dokončení výstavby nové cyklostezky dalo příležitost pro oslavu završení tohoto úspěšného projektu. Na Božkovském ostrově se proto připravuje slavnostní otevření nové cyklostezky, které proběhne v neděli 24. srpna v 18 hodin, kdy dojde k přestřižení pásky přes lávku ze strany od Božkovského ostrova. Sportovně kulturní program vypukne ale už ve 14 hodin.

Na sportovištích budou probíhat exhibiční ukázky sportů ragby, nohejbal, házená a box. Návštěvníci budou moci vidět také ukázku požárního sportu a od 18 hodin vystoupí na pódiu několik hudebních skupin. Akce vyvrcholí ve 21 hodin, kdy se návštěvníci mohou těšit na hudební hasičskou fontánu s ohňostrojem. Vstup na Slavnostní otevření nové cyklostezky je zdarma a druhý Plzeňský obvod všechny srdečně zve!

Sportovní areál Božkovský ostrov je oblíbeným místem pro sportovce, ale také pro lidi, kteří mají rádi přírodu a relaxaci v poklidném prostředí. Doposud se návštěvníci dostali na Božkovský ostrov pouze z Poříční ulice, nyní se však otevírá nový přístup. Byla vystavěna lávka přes řeku Úslavu, která je součástí projektu „Greenways-cyklostezka přes Božkovský ostrov“.

Chodci a cyklisté se k lávce dostanou z ulice K Jezu, kudy snadno přejdou přímo do areálu Božkovský ostrov. Před lávkou ze strany od ulice K Jezu nově vzniká také parkoviště, které bude návštěvníkům bezplatně k dispozici.

Provozovatel

Úřad městského obvodu Plzeň 2 - Slovany

Božkovský ostrov
307 53 Plzeň 2-Slovany
Tel.:
+420 378 036 228
Email:
honzikovaiv@plzen.eu
GPS:
49,731033 13,423304
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Audit ovčí stolice

Statkář „Beran“ Erik přichází z horského venkova, kde je jsou jen dvě roční období zima a k**va zima, do parlamentu, aby se pokusil zvrátit schválení nesmyslného zákona o hygieně zvířat.
Plzeň 2-Slovany, Plzeňský kraj

Vánoční futsalový turnaj v Plzni

Amatérský futsalový turnaj v Plzni.
Plzeň 2-Slovany, Plzeňský kraj

Svatební korzování Plzeň

Je svatební event, který nabízí pestrý doprovodný program a zajímavé svatební dodavatele. Akce je doplněna fotokoutky, přednáškami, workshopy a přehlídkami svatebních šatů nejen ze svatebních salonů, ale také od módních návrhářů a návrhářek.
Plzeň, Plzeňský kraj

Rodinná úniková hra Záhada plzeňského metra v DEPO2015

Co ukrývá podzemí bývalého depa dopravních podniků? Je plzeňské podzemí skutečně jen historickým sklepením? A měl František Křižík utajovaného bratra?
Plzeň, Plzeňský kraj

Trabant muzeum Lobzy ve Svobodnickém dvoře

Trabant muzeum Lobzy je určeno všem příznivcům a vyznavačům historie, ať již se jedná o určitou etapu vývoje motorismu nebo zájemce o lidovou architekturu. Nachází se ve Svobodnickém dvoře na Rolnickém náměstí v Plzni – Lobzích.
Plzeň 4, Plzeňský kraj

Pronájem historické tramvaje v Plzni

Hledáte něco mimořádného? Využijte unikátní možnosti pronájmu historické tramvaje v Plzni a zpestřete tak svou svatbu, podnikovou oslavu, reklamní akci či jinou příležitost, která si žádá něco opravdu výjimečného.
Plzeň, Plzeňský kraj

Lobezské jezírko

Lobezské jezírko se nachází v městské čtvrti Lobzy, asi půl hodiny od centra města v klidném parku, obklopené zelení. Relaxovat tu můžete na písečné pláži nebo rozlehlé travnaté ploše. K dispozici jsou tu toalety a dětské hřiště a vstup je zdarma.
Plzeň, Plzeňský kraj

Lobezský park v Plzni

Lobezský park vznikl v roce 1935 v prostoru bývalého pískovcového lomu, jehož okolí po ukončení těžby zarostlo a bylo zdevastováno. V roce 2018 park prošel celkovou obnovou podle projektu Tomáše Rákose. Kromě opravy cest byla citlivě upravena zeleň a byl doplněn také parkový mobiliář.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kafe Smetanka v Plzni

Příjemná kavárna dává prostor pro občerstvení uvnitř, venku i formou take-away. Pracuje se zde s výběrovou kávou a připravují pro vás jídla a sladkosti ve zdejší kuchyni. Přijďte na výběrovou kávu a skvělé dezerty vlastní výroby do parku na Slovanech.
Plzeň, Plzeňský kraj

Penzion Jitka Hlinková v Plzni

Penzion vhodný pro rodinnou rekreaci i služební cesty v klidné části Plzně. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, ledničku a Wi-fi připojení. Domácí mazlíčci jsou se svýmí páníčky ubytováni zdarma.
Plzeň 4, Plzeňský kraj

Primavera Hotel & Congress centre Plzeň

Moderní čtyřhvězdičkový hotel v Plzni s 94 klimatizovanými pokoji (celkem 240 lůžek), restaurací s venkovní terasou, vinárnou – barem a reprezentativním víceúčelovým kongresovým centrem se sály různé kapacity. Parkovací stání pro 100 aut a 3 busy v areálu.
Plzeň, Plzeňský kraj

Kavárna a bistro Ústředna DEPO v Plzni

Báječná káva, jedinečná kuchyně a neotřelé umění... to je Ústředna v DEPO2015.
Plzeň, Plzeňský kraj