Úvod > Kalendář akcí > Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří 2023
Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří 2023
"> "> ">
4.3.
5.3.
Přidat foto
Gastronomické akce

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří 2023

Ti nejlepší a nejvyhlášenější uzenáři v celé Moravy se sjedou na hrad Veveří, aby tu během Slavností moravského uzeného mohli všem návštěvníkům připomenout, jak má správně chutnat tato moravská specialita.

Neznáme povedenější symfonii než moravské uzené a víno. Pojďte po dva dny objevit krásu hradu Veveří nedaleko metropole jižní Moravy – Brna. Ochutnejte voňavé uzené, párečky, klobásky, škvarky a další laskominy z dílen vybraných uzenářů z celé Moravy.

Počítejte s poctivými produkty, na které jsou mistři uzenáři patřičně hrdí – tradiční rodinné receptury jsou možná trochu alchymie, zato do nich nesmí žádná chemie. Dobroty zapijete vybranými víny malých moravských vinařství, pivo z malých pivovarů samozřejmě nechybí.

Zimní víkend se na hradě Veveří budou opět konat Slavnosti moravského uzeného. Návštěvnici se mohou těšit na vybrané uzenáře a jejich speciality, soutěžní ochutnávku uzeného masa, kuchařskou show nebo zabíjačkové speciality. Organizátoři také přichystali na letošní. ročník několik novinek.
 

Největší uzenářsko-vinařská show (možná na světě, v Česku určitě)

Na hradě Veveří v Brně rozhodnou návštěvníci, kdo bude králem moravských uzenářů. Vedle moravského uzeného představí moravští i přespolní uzenáři nejširší výběr voňavých párků, pikantních klobásek, paštiček, salámů, slanin a mnoha dalších výrobků. Degustaci uzeného doplní degustace desítek nejlepších moravských vín.

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Maximus Resort v Brně

Maximus Resort v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Hotel Atlantis

Hotel Atlantis

Rozdrojovice, Jihomoravský kraj
Resort Santon Brno

Resort Santon Brno

Brno, Jihomoravský kraj