ÚvodKalendář akcíHistorické a vojenské akceSlavnosti Jana Rudolfa Černína
Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Ústecký kraj nebo navštivte Historické a vojenské akce v celé ČR.
Zámek Krásný Dvůr zve všechny milovníky historie a zábavy na oblíbenou akci – Slavnosti Jana Rudolfa Černína.

Letos se konají pouze v sobotu 13. července od 10.00 hodin a nabízejí pestrý program pro celou rodinu.

Na nádvoří zámku bude probíhat jarmark od 10.00 – 17.00 hod., kde návštěvníci najdou řemeslné výrobky a chutné dobroty. V samotném zámku budou probíhat oživené prohlídky, při kterých se můžete setkat s rodinou Jana Rudolfa Černína a prozkoumat jejich historické komnaty.

Slavnostní otevření francouzských zahrad proběhne v 10.30 hodin a bude doprovázeno koncertem lesních rohů s názvem "Jemčinské parforsní hony na panství Jemčina u hrabat Czerninů". Tento jedinečný hudební zážitek přenese návštěvníky do dob dávno minulých. S hudbou Leopolda Koželuha, který pro Czerniny skládal loveckou hudbu. Kostýmovaná hraběnka Czerninová vypráví o této nejslavnější éře parforsních honů rodu Czerninů. (Kostýmovaný program 18. století).

V 15.30 hodin se v zámeckém sále uskuteční přednáška plk. Ing. Bc. Jiřího Rulce, Ph.D., v.v., na téma parforsních honů. Tato zajímavá přednáška osvětlí historické aspekty a význam parforsních honů v životě aristokracie.

Po loňském návštěvnicky úspěšném oživeném okruhu jsme se rozhodli tyto oblíbené prohlídky zopakovat, abyste si mohli znovu vychutnat atmosféru doby Jana Rudolfa Černína. Prohlídky vás zavedou do historie, kde se setkáte s postavami z minulosti, které vám přiblíží život na zámku Krásný Dvůr. Nenechte si ujít tuto úžasnou příležitost poznat historii zámku zblízka a v interaktivní podobě! Prohlídky zámku jsou každou celou hodinu.

Po celý den bude na podzámecké louce k vidění rytířské ležení, kde návštěvníci mohou nahlédnout do každodenního života středověkých rytířů. Ve 14.30 hodin se pak mohou těšit na velký rytířský turnaj, na který je osobně pozve hrabě Jan Rudolf Černín. Pro romantické duše je připraven také večerní rytířský turnaj ve 21.00 hodin.

U Oranžerie bude po celý den probíhat akce pro děti. Malí návštěvníci se mohou zapojit do zábavných soutěží, dětských dílen a her na téma parforsních honů.

 

Program Slavnosti Jana Rudolfa Černína

10.00 – 17.00 Trhy na nádvoří

Oživené prohlídky zámku s rodinou JRČ

10.30 Slavnostní koncert lesních rohů k otevření zahrad, které budou od tohoto dne volně přístupné pro návštěvníky po celou sezonu

14.30 Rytířský turnaj na podzámecké louce

15.30 Přednáška ve Velkém sále na téma parforsní hony. Přednáší plk. Ing. Bc. Jiřího Rulce, Ph.D., v.v.

20.00 Večerní prohlídka zámku s rodinou JRČ a pozváním na závěrečný turnaj

21.00 Závěrečný rytířský turnaj

Po celý den:

Trhy na nádvoří

Oranžerie pro děti (soutěže, klání, dílničky)

Velký sál – speciální výstava barokních psích portrétů

Podzámecká louka – Rytířské ležení

Provozovatel

Zámek Krásný Dvůr

Zámek 1
439 72 Krásný Dvůr
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
50,242924 13,355242
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Hradozámecká noc na zámku Krásný Dvůr

Akce na zámku.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Komentovaná prohlídka Kryrská Schillerova rozhledna a její okolí

Zahájení u Kostela Narození Panny Marie v Kryrech.
Kryry, Ústecký kraj

Festpouť Poláky

Účinkující: Brutus, Guns N Roses Tribute, Janek Ledecký & Band, Lucie Revival, Robin Mood, Pekař, Tlustá Berta.
Chbany, Ústecký kraj

Korea znovunalezená

Výstava.
Valeč, Karlovarský kraj

Hradozámecká noc na Valči

Zámek Valeč.
Valeč, Karlovarský kraj

Povaleč na zámku Valeč 2024

Zámek Valeč a jeho areál letos opět hostí festival plný hudby, divadla, workshopů, přednášek, výstav i filmů. Festival Povaleč se na vás těší 1. – 3. 8. 2024.
Valeč, Karlovarský kraj

Sraz veteránů a amerik v Libořicích u Žatce

2 .ročník srazu veteránů, amerik, zemědělských strojů, motorek v Libořicích u Žatce.
Libořice, Ústecký kraj

Květnovské hudební slavnosti 2024

Mezinárodní hudební festival staré hudby v Krušných horách.
Blatno, Ústecký kraj

Přírodně krajinářský park u zámku Krásný Dvůr

V letech 1783 – 1793 založil Jan Rudolf Černín u zámku Krásný Dvůr rozsáhlý přírodně krajinářský park, první svého druhu v Čechách. Volné travnaté plochy parku oživuje množství romantických staveb, které leckde ukončují jako dominanty různé průhledy.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Zámek Krásný Dvůr

Barokní rezidence s klasicistními prvky, zámek Krásný Dvůr, je spojen s jménem jednoho z předních šlechtických rodů 18. století, rodem Černínů z Chudenic. Prohlédnout si můžete jak interiéry zámku, tak zámecký park s průvodcem a dozvědět se mnoho zajímavostí z historie parku.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Novogotický templ v zámeckém parku Krásný Dvůr

Jednu z nejpozoruhodnějších vyhlídkových staveb objevíte na nejvyšším místě zámeckého parku v Krásném Dvoře u Podbořan. Mohutná neogotická rozhledna je vůbec tou nejstarší vyhlídkovou stavbou u nás a je typickým příkladem romantických staveb vystavěných bohatou šlechtou.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Jezírko Maledivy v bývalém kaolinovém lomu

V bývalém kaolinovém lomu nedaleko Nepomyšle na Podbořansku vzniklo krásné jezírko přezdívané Maledivy. Vstup je sem zakázaný, jedná se o soukromý pozemek společnosti Sedlecký kaolin a.s.
Nepomyšl, Ústecký kraj

Ekologické hospodářství Stateček u Lněníčků

Malá rodinná ekofarma, která v sadech pěstuje všechny běžné druhy ovocných stromů, avšak netradiční odrůdy, a dále méně známé druhy ovocných dřevin (oskeruše, kdouloně, aronie). Na orné půdě farma pěstuje zeleninu, bylinky a krmné obiloviny a okopaniny.
Nepomyšl, Ústecký kraj

Zřícenina kaple sv. Štěpána na Podbořansku

Zřícenina kostela stojí západně od posledních domů Chotěbudic na úbočí Dlouhého vrchu.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Kuličkové hřiště v Podbořanech

V roce 2023 otevřelo nové kuličkové hřiště město Podbořany. Naleznete ho na piknikové louce v Hlubanech u Doláneckého potoka.
Podbořany, Ústecký kraj

Kostel Božího Spasitele v Podbořanech

Kostel Božího Spasitele byl postaven německými lutherány žijícími v Podbořanech a okolí začátkem 20. století. Základní kámen byl slavnostně položen 6. června 1901. Jedná se o pseudorománskou stavbu ze začátku minulého století, kterou projektoval stavební rada Victor Schwerdtner.
Podbořany, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness hotel Národní dům

Hotel se nachází v malebné obci Podbořany, malém městě v chmelařské oblasti, což z něj dělá perfektní východiště pro vaše cesty do nejkrásnějších míst v okolí.
Podbořany, Ústecký kraj

Dvůr Valeč v Čechách

V současné době je na místě bývalého muzea Valeč restaurace, která přebrala původní nábytek a vybavení muzea.
Valeč, Karlovarský kraj

Kavárna Prádelna v zámeckém parku Valeč

Prádelna je infocentrum s kavárnou v areálu zámeckého parku ve Valči na Karlovarsku.
Valeč, Karlovarský kraj

Ubytování v areálu zámku Valeč

Zájemcům o nocleh s výhledem do zámeckého parku nebo na barokní městečko Valeč, nedaleko Podbořan, se nabízí možnost ubytování přímo v zámeckém areálu ve správní budově č.p. 7.
Valeč, Karlovarský kraj

Pivovar Valeč

Pivovar byl po mnoho dekád důležitou součástí centra Valče a nyní po necelých sto letech znovu zaujme svou pozici propojující labužnictví, slovesnou kulturu, moderní techniku i zodpovědnost k tradici. Otevře v roce 2023.
Valeč, Karlovarský kraj

Autocamping Vikletice

Autocamping Vikletice na břehu Nechranické přehrady je skvělým místem pro letní koupání, pro milovníky vodních sportů, rybaření, cyklistiky a rekreačních sportů.
Chbany, Ústecký kraj

Struhařské křížaly z Bio farmy Struhaře

Jedná se o sušené ovoce z vlastních sadů – ručně česaná a s láskou sušená jablka, hrušky a švestky. Struhařské křížaly získaly certifikát Krušnohoří regionální produkt.
Lubenec, Ústecký kraj

Vinařství Mikulášek Vičice

Vičické vinařství Mikulášek bylo založeno roku 2012 jako rodinná firma Aloisem Mikuláškem a jeho syny Robertem a Jakubem. Ačkoliv Březno u Chomutova (kam Vičice spadají) není milovníkům vína příliš známo, jedná se o historické místo spojené s pěstováním révy minimálně od 13. století.
Březno, Ústecký kraj