Úvod > Kalendář akcí > Slavnost chleba v Lenoře

Slavnost chleba v Lenoře

Kdy 27. červenec 2019 9:00 - 19:00 Gastronomické akce
Pečení v obecní peci, výrobky regionálních pekáren, pečení svátečního pečiva, atrakce pro děti, řemeslné stánky, hudební pořad pro děti, soutěže, program NP Šumava, broušení skla, muzeum skla, Jiří Schelinger revival, Lazareth-Rock-Pop-country, soutěž O nejlepší guláš, prodejní stánky, občerstvení.
Velkým lákadlem je pečení v naší historické obecní peci, kde bude možnost pozorovat pekařského mistra při pečení ručně motaných housek, česnekových placek a především originálního chleba.Všechny produkty z pece jsou pouze k ochutnání, pečivo neprodáváme.

K voňavému gastronomickému zážitku bude hrát u pece kapela.Na co se můžete letos těšit? Na atrakce – Bungee running, soutěžící má připojené speciální gumové lano za postroj a snaží se doběhnout co nejdále ve vymezeném území. Čím dále dojde, tím více ho lano táhne zpět. Shoď ho, jedná se o atrakci, která vás potěší zábavnými souboji dvojic, které stojí na vyvýšeném podstavci a snaží se vyvést soupeře z rovnováhy dlouhým bidlem s vypolstrovanými konci. Poražený padá do nafukovací žíněnky. Nafukovací skákací hrad nám poskytne jako sponzorský dar společnost E.ON.

Na hřišti pod sokolovnou bude další atrakce Bungee Trampoline 4 v 1, která bude provozována soukromou firmou. Děti se opět mohou těšit na pečení obřadního pečiva - dílna pro děti.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 7. 2019