Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Slavíci v zahradě
Akce pro děti

Slavíci v zahradě

Zveme všechny děti a jejich rodiče na netradiční hrátky s hudbou. V našich dílnách si budou moci vyrobit hudební nástroje, vyzkoušet sílu svého dechu a hlasu, zazpívat si, zahrát si i si něco namalovat.V odpolední části programu vystoupí pražské i mimopražské chlapecké sbory se svým programem.
Slavíci v zahradě je neformální setkání chlapeckých sborů v pražských zahradách, poprvé se uskutečnilo v roce 2013.

Tento minifestival vznikl, aby:
•rodiče viděli, že zpívající kluk je normální veselá a zdravá bytost a nebáli se dát svá dítka do sboru
•kluci viděli, že zpívání je skvělá zábava
•sbormistři se osmělili a zkusili pracovat s čistě chlapeckou skupinou

Smyslem setkání nejsou závody v nejkrásnějším zpěvu, ale vzájemné sdílení při společných hrách, navázání přátelských vazeb a spontánní oslava zpěvu jako takového.

Čechy byly vždy tradiční baštou mužských sborů, což dnes už zdaleka není pravda. Dnešní hoši spíše než písním propadají počítačům. Přitom zpěv je tak zdravá a velmi mužná zábava!

Rádi bychom podpořili obrození/znovuzrození této tradice. Také bychom rádi připomněli osobnost Pavla Jurkoviče, vynikajícího zpěváka, pedagoga, skladatele, který chlapeckému zpívání velmi fandil a byl patronem pražského sboru Pueri Gaudentes.

Provozovatel

Bruncvík, z.s.

Na Poříčí 1042/16
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 603 595 132
Tel.:
+420 608 521 462
Email:
info@bruncvik.eu
Email:
slavici@bruncvik.eu
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.slavicivzahra...
GPS:
50,089311 14,431774
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Kubistickou Prahou do domu Diamant – komentovaná procházka

Kubistické stavby v širším centru Prahy patří ke zcela originálním projevům českého umění. Historička umění Markéta Čejková vám přiblíží tři základní období kubistického architektonického stylu a představí budovy postavené pro různé majitele a k různému využití.
Praha 1, Praha

Komentovaná vycházka – Bohémský svět pražských kaváren

Vydejte se s námi po stopách legendárních pražských podniků, nad jejichž kávou a vínem potřísněnými stolky trávily své dny celé generace pražských umělců a snažily se přivábit svou múzu.
Praha 1, Praha

Fenomén pražských kaváren – komentovaná procházka

Víte, od kdy se v Praze vaří káva a kde tento božský nápoj mohli Pražané poprvé ochutnat? Kde se scházeli na kávu obrozenci nebo ve kterém podniku se zrodil Devětsil?
Praha 1, Praha

Vánoční nostalgie 2023

Rok dopředu je připraven další galakoncert Vánoční nostalgie. Tentokrát se uskuteční v neděli 17.12.2023 od 18 hodin v Divadle Hybernia.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Palác YMCA

Náročný architektonický celek paláce YMCA reprezentuje cenné dílo moderního klasicismu 20. let 20. století. V současné době je komerčně využíván, všechny výnosy jsou směřovány na podporu práce s dětmi a mládeží největší a nejrozšířenější mládežnická organizace YMCA.
Praha 1, Praha

Jumping ve Sportcentru YMCA

Jumping aneb skoky na trampolíně ve Sportcentru YMCA v Praze. Trampolíny s sebou přinášejí radost a zábavu z pohybu. Nezáleží na věku či kondici.
Praha 1, Praha

Sportcentrum YMCA Praha

Multifunkční sportovní zařízení nabízí širokou škálu služeb. Cvičitelky jsou velmi zkušené a cvičit spolu s nimi je radostí. Vyberte si dle nabízených hodin či osobní sympatie. Nabízíme široké spektrum sportovních, regeneračních a relaxačních služeb.
Praha 1, Praha

Půjčovny outdoorového vybavení Hudy

Chystáte se na zasněžené hory, na ferraty nebo do skal a poohlížíte se po kvalitním vybavení? Chtěli byste si vypůjčit vše potřebné na skialpy Využijte nabídky outdoor půjčoven Hudy, které jsou součástí vybraných kamenných Hudy prodejen.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Ibis Praha Old Town

Hotel je umístěn v oblasti Starého Města, obklopen restauracemi, butiky a kavárnami.
Praha, Praha

Next Door by Imperial – české bistro Zdeňka Pohlreicha

Prague Bistro Moderne – to je to, co můžete od Next Door očekávat. Restauraci s bleskovým servisem, špičkovou kuchyní a atmosférou, která je skutečně pro každého.
Praha 1, Praha

Hotel Cosmopolitan Praha – luxusní ubytování v historickém centru Prahy

Nově otevřený luxusní butikový hotel jen pár kroků od Obecního domu. Ubytování ve stylu Art Deco v unikátních interiérech hotelu s géniem loci Starého Města pražského.
Praha 1, Praha

Hilton Prague Old Town s restaurací Zinc

Hilton Prague Old Town v sobě spojuje styl art deco s moderním designem v nově zrekonstruovaných pokojích. Po dni plném poznávání Starého města si můžete odpočinout u bazénu nebo v sauně, nebo si dopřát masáž (dle aktuálního ceníku). Ideální i pro rodinný výlet s dětmi nebo turisty na kole.
Praha 1, Praha