Úvod > Kalendář akcí > Skleněné betlémy v Železném Brodě
Skleněné betlémy v Železném Brodě
"> "> "> "> "> "> Sklenené betlémy Baltazar
1.12.
28.12.
+ Přidat foto

Skleněné betlémy v Železném Brodě

Kdy 1. prosinec 2019 - 28. prosinec 2019 Výstavy
Již tradiční železnobrodská výstava v období zimy a adventu bude k vidění od začátku prosince. Otevřeno všechny adventní soboty a neděle - od 13 do 17 hodin, a také 25. 12., 26.12., 27.12. a 28.12. - od 13 do 17 hodin.
Skleněný betlém patří neodmyslitelně k Železnému Brodu. Ve velké pomyslné rodině betlémů je třeba vedle těch papírových a vyřezávaných dřevěných nejmladším sourozencem. Jeho zrození totiž souvisí až se založením zdejší sklářské školy v roce 1920 a za krátkou dobu si vydobyl své čestné místo. Betlémy vytvořené nejrůznějším sklářskými technikami osloví všechny generace návštěvníků, od nejmenších dětí po ty nejstarší.

Těšit se můžete na klasické betlémy ze skleněných figurek, foukaných, tažených či hutních, betlémy vytvořené rytinou na skle, vitrážové betlémy, skleněné mozaiky, podmalby na skle, moderní betlémy vytvořené z dutých skleněných trubic, betlémy z lisovaného skla, ve formě tavené skleněné plastiky, ale i skleněné betlémy v kombinaci s jinými materiály.

Jste znalci sklářského řemesla a umění? Nebo naopak nevíte, co si pod jednotlivými sklářskými technikami přesně představit? V obou případech přijeďte do Městské galerie Vlastimila Rady v Železném Brodě. Jenom tady uvidíte největší množství vystavených skleněných betlémů pohromadě!
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 12. 2019

Ubytování a restaurace v okolí