Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Sklářské sympozium Sklo z různých úhlů
Výstavy

Sklářské sympozium Sklo z různých úhlů

Součástí podzimní soutěžní výstavy Stanislav Libenský Award 2013 bude Sklářské sympozium s názvem Sklo z různých úhlů, které nabídne široké veřejnosti přednášky na téma umělecké sklo – teorie a praxe a Cestu skla po sklárnách Severních Čech. Sympozium proběhne od 20. do 21. 9. 2013.
Spolu s členy poroty přijal pozvání také historik umění a kurátor Oldřich Palata a výkonný ředitel sklářské školy Pilchuck Glass School James Baker. V rámci doprovodných programů Putování sklem se studenti přesvědčí, že sklo je krásný a hravý materiál a zjistí, co všechno se dá se sklem dělat. Poučí se o jeho vlastnostech a poznají jeho různé podoby od užité formy po uměleckou. V druhé části si žáci budou moci „zkusit tvůrčí proces“. Seznámí se se sklářskou technikou Tiffany a budou si moci sami vyrobit objekt z barevného skla a cínu pod vedením pedagogů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově.

Provozovatel

Pražská galerie českého skla

Bartoškova 26
140 00 Praha
Tel.:
+420 272 101 121
Email:
info@prazskagaler...
WWW:
www.prazskagaleri...
GPS:
50,062157 14,451584
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Vstupné

Poznámka:Cena za první den; přednášky 20. 9. 2013 – 400 Kč Cena za druhý den (včetně dopravy); exkurze 21. 9. 2013 – 600 Kč Cena za oba dny 900 Kč Děti do 10 let zdarma

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Zábavné plavání v Juklíku

Jsou vaše děti vodní tvorové? Pak jim udělejte radost a vydejte se do některého z pražských Baby Clubů Juklík na volné hodiny plavání v bazénech s příjemně teplou vodou a nepřeberným množstvím hraček a pomůcek!
Praha 10, Praha

Betlémy 2022 – kostel sv. Václava v Nuslích

Architektura betlémské chýše odpovídá době vzniku jesliček v roce 1903. Se stylem stavby částečně korespondují figury, některé dřevěné, jiné zase "gipsové". V poslední době byl exteriér doplněn novými, plastovými figurami.
Praha 4, Praha

Komentovaná prohlídka kostela sv. Václava

Komentovaná prohlídka kostela sv. Václava v pražských Vršovicích z cyklu Skvosty sakrální architektury.
Praha 10, Praha

Bruslení na Grébovce

Městská část Praha 2, připravila letos pro zájemce o bruslení opět kluziště na Grébovce. Od 1. prosince 2022 do 28. února 2023 je možné využívat ledovou plochu v Havlíčkových sadech.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Pražská galerie českého skla

Kromě prezentace a prodeje uměleckého skla poskytuje návštěvníkům, výtvarníkům a teoretikům neformální prostor pro vzájemné setkávání při vernisážích výstav, besedách a přednáškách věnovaných historii a současnosti české sklářské tvorby. Dále se věnuje komentovaným prohlídkám, workshopům a jiným akt
Praha 4, Praha

Lanový park Rokytnice nad Jizerou

Přijďte si užít lezení v korunách stromů na různých lanových překážkách ve výšce 4 – 12 m nad zemí. Připraveny jsou dva okruhy vhodné jak pro děti, tak pro dospělé, jednotlivce i skupiny, školní kolektivy či táborníky, zkrátka všechny, kteří si chtějí vyzkoušet něco nevšedního a vzrušujícího.
Rokytnice nad Jizerou, Liberecký kraj

Svět 3D tisku a malování na 3D modely

V Creative Space se zabýváme 3D tiskem na míru a virtuální realitou. Pořádáme také workshopy, kde si můžete vyzkoušet malování na vytisknuté modely nebo se dozvědět vše ze světa 3D tisku.
Praha 4, Praha

Únikové hry na Praze 10

Různé příběhy, jeden prostor. Záchrana z potápějící se lodi Titanic, Freddyho noční můra, dobrodružné Star Wars, strašidelné Saw či sebepoznání v Márnici. Márnice je u nás hned dvakrát, takže můžete vyzvat na souboj své přátele či kolegy. Všechny dojmy pak můžete probrat v našem baru.
Praha 10, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Toskana – farmářské trhy po italsku

Toskánské bistro s delikatesami farmářů z Toskánska, kde můžete posedět se sklenkou červeného Sangiovese, bílého Vermentina a k nim ochutnávat ovčí sýry a prosciutta z Pisy, Florencie, Livorna a dalších toskánských provincií.
Praha 4, Praha

Pivní bar Zubatý pes – ochutnejte piva z domova i ze světa

Zubatý pes v pražských Vršovicích se specializuje na piva kvalitní, chutná, voňavá, sytá, výjimečná a hlavně piva malých pivovarů, která jsou běžně obtížně dostupná. Ochutnáte zde vynikající piva z českých luhů a hájů, ale i skvosty zahraniční.
Praha 10, Praha

Pizza Hned v Nuslích

Oblíbená Pizza Hned v pražských Nuslích nabízí kvalitní a širokou nabídku pizz všech druhů, včetně rozvozu do vzdálenějších míst. Provozovna se nachází hned u zastávky tramvaje Horky a uspokojí každého milovníka dobré pizzy kvalitním kouskem anebo celou pizzou.
Praha 4, Praha

Pekárna Zrno, zrnko

Kváskový chleba, bagety nebo koláče jako od babičky? Nic není nemožné v pekárně Zrno, zrnko v Nuslích, na Senovážném náměstí nebo v BB Centru. Kromě skvělého pečiva tu dostanete kvalitní kávu.
Praha 4, Praha