Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Skibusy Jizerské hory 2023/2024
Sportovní akce

Skibusy Jizerské hory 2023/2024

Do bílé stopy a skiareálů v Jizerkách se můžete z nejrůznějších míst pohodlně dostat skibusem. Skibusu fungují i mezi jednotlivými lyžařskými středisky. Dopravu k Jizerské magistrále ocení především běžkaři. Skibusy tu jezdí až do konce března 2024.

Skibus SKIJizerky

Skibus SKIJIZERKY trasa: Jablonec nad Nisou – Janov nad Nisou – BedřichovSeverák/Hrabětice – Horní Maxov – Josefův DůlAlbrechtice J/h a zpět. Skibus jede pouze za provozu ski areálů. Skupiny se musí hlásit, minimálně 2 dny dopředu, na tel. 604 271 437! Nenahlášené skupiny nebudou přepravovány.

Jizerské hory patří k oblíbené lokalitě pro lyžaře a běžkaře, a tak i letošní zimní sezónu jistě hojně využijí jizerskohorského Skibusu SKIJizerky. Na svou pouť horami vyráží denně z Liberce (Fügnerova, 7:20) a Jablonce nad Nisou, sídl. Janovská v 7:40 v Bedřichově je v 7:57, do Janova nad Nisou-Hrabětice (Arnika) dorazí v 8:12, do Horního Maxova (kostel) v 8:32, zastaví i v zastávce Josefův Důl (žel. stanice) 8:37 a nakonec dojede na Špičák do Tanvaldu, k lanovce 8:45. Další spoje jedou pouze z Bedřichova (stadionu) v 11:35 a v 15:21. Zpět z Tanvaldského Špičáku do Liberce jede bus v 16:15 hodin.

Bus jezdí od 27. 12. 2023 do 17. 3. 2024 pouze za provozu ski areálů. Skupiny nad 10 osob se musí hlásit, minimálně jeden den dopředu, dispečerovi na tel. 739 681 042! Za jízdu se platí 20 Kč. Jízdní řád zde.
 

Z Liberce do Bedřichova – MHD č. 18 (Bedřichov jen o víkendu)

V provozu je také tradiční skibus převážně oblíbený mezi běžkaři z centra Liberce do Bedřichova . Bus MHD č. 18 jezdí ze stanice Fügnerova v Liberci do Bedřichova (a zpět) pouze o víkendech. První spoj vyráží v sobotu i neděli v 7:36, 8:25, 9:25, 10:25, 11:25, 12:25, 13:25,... poslední spoj nahoru jede ve všední dny v 18:25, o víkendech 18:05 a 20:22.

Zpět z Bedřichova do Liberce se dostanete linkou v 7:01, 8:12, 9:07, 10:07, 11:07, 12:07, 13:07, 14:07, 15:07, 16:07, 17:07, 18:50 a 20:48. Jízdní najdete zde nebo na stránkách dopravce. Skibus je provozován jako běžná MHD linka. Bus jezdí za vhodných sněhových podmínek.
 

Jablonec n. N. – Hrabětice – Bedřichov

Od  25.12.2023 do 17.3.2024 je v provozu i oblíbená zimní víkendová a prázdninová linka MHD č. 121 z Jablonce nad Nisou na Hrabětice a Bedřichov, která vás doveze až k nástupním místům Jizerské magistrály. Bus jede z Jablonce (ze zastávky Pražská) v 8:07, 9:37, 11:27 hodin a zastavuje např. v Janově, Hraběticích a Bedřichově. Jízdní řád najdete zde.
 

Skibus z Liberce na Bedřichov (linka 145)

Trasa linky č. 540145Liberec (aut. nádr.) – Šaldovo nám. – Česká chalupa – Maliník – Bedřichov (některé spoje až do Janova nad Nisou/Hrabětice). Spoj jede z libereckého autobusového nádraží (stanoviště 19) k bedřichovskému stadionu o víkendech od 7:45 do 17:00 hod. (v obou směrech). Ve všední dny pak z Liberce v 7:45, 9:45 a 11:45 a z Bedřichova v 8:37, 10:37 a 12:37.
 

Autobus z Frýdlantu na Smědavu

Milovníky běžeckého lyžování doveze na Smědavu autobus č. 650 Frýdlant – Hejnice, aut.st. – Bílý Potok, Smědava. První bus na Smědavu z Frýdlantu (aut. nádr. č. 4) o víkendu v 8:00 (Smědava 8:47). Poslední spoj ze Smědavy odjíždí o víkendu do Frýdlantu v 16:05, do Hejnice v 17:05 hodin. Ve všedí dny jede autobus z Frýdlantu v 8:16, na Smědavu dorazí (s přestávkou v Hejnici) v 9:47. Jízdní řád najdete na stránkách dopravce.
 

Skibus Jablonec nad Jizerou – Rokytnice nad Jizerou, Horní Domky

Do lyžařského areálu Horní Domky se dostanete z Jablonce n. Jiz. speciálním skibusem. První vyjíždí v 8:00 ze zastávky U Kroupů (host.) a jezdí až do pozdního odpoledne. Skibus jede jen za příznivých sněhových podmínek.

Aktuality

Farmářské trhy v Libverdě

Farmářské trhy v Lázních Libverda.
Lázně Libverda, Liberecký kraj

Zahájení lázeňské sezóny v Lázních Libverda

V sobotu 25. května zahájí Lázně Libverda novou sezonu. Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci s bohatým programem v prostorách lázeňského parku.
Lázně Libverda, Liberecký kraj

Farmářské trhy v Libverdě

Farmářské trhy v Lázních Libverda.
Lázně Libverda, Liberecký kraj

Farmářské trhy v Libverdě

Farmářské trhy v Lázních Libverda.
Lázně Libverda, Liberecký kraj

Farmářské trhy v Libverdě

Farmářské trhy v Lázních Libverda.
Lázně Libverda, Liberecký kraj

Farmářské trhy v Libverdě

Farmářské trhy v Lázních Libverda.
Lázně Libverda, Liberecký kraj

Farmářské trhy v Libverdě

Farmářské trhy v Lázních Libverda.
Lázně Libverda, Liberecký kraj

Novoměstské slavnosti

Přijďte do Nového Města pod Smrkem na slavnosti k k příležitosti výročí 440 let založení města!
Nové Město pod Smrkem, Liberecký kraj

Kostel Nalezení sv. Kříže ve Frýdlantu

Děkanský kostel je po hradu nejvýznamnější historickou památkou ve Frýdlantu, je svědkem celých jeho dějin.
Frýdlant, Liberecký kraj

Pohyblivý mechanický betlém ve Frýdlantu

V jedné z nejstarších budov ve Frýdlantu je umístěn pohyblivý betlém, jehož autorem je zdejší rodák Gustav Simon. Betlém je umístěn v bývalé obytné místnosti tvůrce tohoto díla, v níž strávil velkou část svého života.
Frýdlant, Liberecký kraj

Radniční věž ve Frýdlantu

Vystoupejte na 48 m vysokou radniční věž. Rohová věž s hodinovým strojem je přístupná pouze s průvodcem. Každou celou hodinu se z vrcholu věže ozývá zvonkohra s různými melodiemi.
Frýdlant, Liberecký kraj

Městské muzeum Frýdlant

Zavítejte na sever Čech do Frýdlantu na prohlídku Městského muzea. Expozice se nachází ve druhém poschodí frýdlantské radnice. Muzeum vzniklo roku 1893 a od té doby nabízí svým návštěvníkům ke zhlédnutí celou řadu sbírkových předmětů, které mají vztah k městu a jeho okolí.
Frýdlant, Liberecký kraj

Městské opevnění ve Frýdlantu

V centru města Frýdlant se dochovalo asi 10 metrů středověkých hradeb, které prošly v roce 2014 rekonstrukcí.
Frýdlant, Liberecký kraj

Běžecké trasy na Frýdlantsku

V Albrechticích u Frýdlantu a na pozemcích města směrem na Hartu naleznete upravené lyžařské stopy. Nástupních míst je ve Frýdlantě několik – v ulici Karolíny Světlé, v ulici Jiráskova a v Kodešově ulici hned pod hřbitovem. Do stopy se dá také nastoupit přímo z aleje vedoucí směrem na Hartu.
Frýdlant, Liberecký kraj

Novorenesanční radnice Frýdlant

Dominantou Frýdlantu je neorenesanční radnice, která byla vybudována v letech 1893-1896 podle projektu vídeňského architekta Franze Neumanna, tvůrce radnice v Liberci.
Frýdlant, Liberecký kraj

Městské muzeum Špitálek

V muzeu jsou umístěny tématické expozice věnované archeologii, řemeslům a historii města. Unikátním exponátem je nález základů chlebové pece, jejíž replika je umístěna na nádvoří muzea. V současné době probíhá modernizace muzea o nové atraktivní prvky, která bude dokončena na jaře 2018.
Frýdlant, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký pivovar Frýdlant

Filozofií Zámeckého pivovaru Frýdlant je vařit dobrá a poctivá piva dle zavedených stylových kategorií, zároveň se zde však nebojí experimentovat a přinášet vlastní nápady. Při vaření se dodržují klasické výrobní postupy, avšak doplněné o vlastní know how, za užití moderních technologií.
Frýdlant, Liberecký kraj

Penzion Na Rozcestí

Ideální místo pro turistiku, cyklistiku, běžky a lyžování. Využijte našeho ubytování v Jizerských horách v penzionu s rodinnou atmosférou.
Frýdlant, Liberecký kraj

Spa Hotel Antonie ve Frýdlantě

Zbrusu nový hotel Antonie ve Frýdlantu je novostavbou se zřetelnými rysy funkcionalismu posíleného o technologie 21. století. Nabízíme ubytovací, kongresové, restaurační, wellness a spa služby a komplexní sportovní zázemí pod jednou střechou.
Frýdlant, Liberecký kraj

Rekreační a sportovní areál Smědá

Rekreační areál téměř uprostřed města Raspenavy nabízí ubytování v hotelu, ubytovně, chatkách i pod stanem. Součástí areálu je koupaliště, sportovní hala i venkovní hřiště.
Raspenava, Liberecký kraj

Pension Hubert

Pension Hubert se nachází na samotě uprostřed malebné krajiny, která je vstupní branou do Jizerskohorských bučin.
Raspenava, Liberecký kraj

Selský dvůr v Raspenavě

Selský dvůr nabízí možnost zúčastnit se menších hospodářských prací nebo kurzů vaření. Penzion je ve starém původním statku renovovaném do původního stavu a provozní části statku jsou zachovány tak, aby mohly dále sloužit svému účelu.
Raspenava, Liberecký kraj

Restaurant Valdštejn v Lázních Libverda

Stylová restaurace v Lázních Libverda s tradiční českou kuchyní v moderním pojetí, s milou atmosférou v zámeckém duchu, která je pojmenována po vévodovi Albrechtu z Valdštejna.
Lázně Libverda, Liberecký kraj

Penzion Na kopečku Lázně Libverda

Penzion Na kopečku se nachází v útulném rodinném domku, v klidném lázeňském prostředí obce Lázně Libverda na Frýdlantsku.
Lázně Libverda, Liberecký kraj