Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Ski areál Špičák slaví pololetní prázdniny – lyžování pro děti zdarma
Akce pro děti

Ski areál Špičák slaví pololetní prázdniny – lyžování pro děti zdarma

Děti si na Špičáku v sobotu 30.ledna zasoutěží a lyžují zadarmo.

Tradičních pět disciplín čeká všechny děti do 14 let v sobotu 30. ledna od 9 do 12,30 hodin tentokrát v prostoru u dojezdu rodinné sjezdovky Spodní Šance (kousek pod novým parkovištěm).  V pátek 29. ledna začínají pololetní prázdniny a některým okresům už i jarní. Všechny děti dostanou po dokončení pětiboje skipas na celý den lyžování zdarma,. Jen kvůli odbavovacímu systému potřebují pouze 100 korun na vratnou zálohu k čipové kartě. V kase jim samozřejmě stokorunu po odevzdání čipovky, až skončí s lyžováním, obratem vrátí
 
V libovolném pořadí se postupně na jednotlivých stanovištích krmí Yetti sněhovými koulemi, leze do iglú, sráží kuželky ledním medvědem, projíždí slalom ve stylu psího spřežení a koupou tučňáci. Po absolvování soutěží děti odevzdají vyplněnou kartičku s výsledky a dojdou si vyzvednout jízdenku na vleky do kasy. Připravených disciplín se nemusí obávat, protože je bez problémů zvládnou. Tři nejlepší v každé věkové kategorie navíc vyhrají další ceny. Ty se budou předávat při vyhlašování výsledků u stánku moderátora ve 13 hodin.
 
Kartičku, kam si zapíší své jméno, věk a dosažené body a časy na jednotlivých stanovištích, obdrží také u stánku moderátora. Soutěží se ve třech věkových kategoriích (do 6 let, 7-9 let, 10-14 let). Akci a předváděné výkony přímo na místě komentuje moderátor. Pro zahřátí bude zdarma čaj, pro dospělý doprovod ochucený.      
 
Ski areál Špičák se nachází v západních Čechách nedaleko Železné Rudy v těsné blízkosti hranic s Německem. Špičák nabízí celkem pět sjezdových tratí a další cvičná a dětská lyžařská hřiště. Přepravu lyžařů zajišťuje čtyřsedačková lanová dráha a 10 vleků, celková přepravní kapacita je 5500 osob/hodinu. 6,7km, tj. 80%, sjezdových tratí je uměle zasněžováno. Snowpark nabízí raily i skoky pro začínající i pokročilé ridery. Snowpark je denně upravovaný profesionálním shaperem. Novinkou sezóny 2014/15 je propojení Špičáku s areálem Nad Nádražím jedním skipasem.

Provozovatel

Sport service spol. s r.o.

Špičák 182
340 00 Železná Ruda
Tel.:
+420 376 397 167
Email:
info@spicak.cz
WWW:
www.spicak.cz
GPS:
49,162849 13,222690
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Šumava
Město:
Železná Ruda
Tipy na výlet:
Železná Ruda a okolí
 

Vstupné

Cena: 610 Kč

Snížená cena: 85 Kč

Rodinné vstupné: 1 320 Kč

Poznámka:

Ceny platí pro 1denní jízdenku v hlavní sezoně (12.12. - 13.3.). Večerní lyžování od 18:30 hodin: 295 Kč. Vedlejší sezóna do 11. 12. 2015 a od 14. 3. 2016 dospělí: 490 Kč, mládež: 325 Kč, rodinna 1115 Kč.

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Akce v okolí

Novoroční výstup na rozhlednu Bolfánek u Chudenic

Vstup bezplatný a u vchodu do rozhledny na vás budeme čekat s horkým čajem, grogem a masalou. Příspěvek dobrovolný.
Chudenice, Plzeňský kraj

Kouzelný dotek adventu

Zažijte tu pravou předvánoční atmosféru s kouzelníkem, hudbou a tancem, otužileckou výzvou s koupáním v zámeckém jezírku a ohňovou show na závěr.
Kolinec, Plzeňský kraj

Mezinárodní folklorní festival Klatovy 2023

Mezinárodní folklorní festival v Klatovech patří mezi nejvýznamnější akce tohoto typu v regionu.
Klatovy, Plzeňský kraj

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.
Železná Ruda, Plzeňský kraj

Naučná stezka Po stopách zajíce

Naučná stezka v délce 4 km je určena dětem a vede z vrcholu Špičák přes Rozvodí k Čertovu jezeru a zpět k lanovce. Celkem 10 stanovišť s kvízem zahrnujícím zdejší rostliny, stromy, živočichy a jiné zajímavosti.
Železná Ruda, Plzeňský kraj

Skialpinistické trasy na Šumavě – alpský zážitek v Česku

V zimní sezóně můžete na Špičáku a blízkém okolí vyrazit na skitouringové trasy. Tyto trasy navrhla a vytyčila horská služba. V současné době je na Železnorudsku vytyčeno celkem 7 tras různých délek a obtížností.
Železná Ruda, Plzeňský kraj

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Šumava nabízí stovky kilometrů tras pro horská kola. Bikepark Ski&bike Špičák – Železná Ruda se nachází v pohoří Šumavy ve Sport areálu Špičák, který je vzdálen 5 km od Rudy směrem na Nýrsko. Užít si můžete také společnou jízdenku s přeshraničním bikeparkem Geisskopf.
Železná Ruda, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Stella na Šumavě

Hotel se nachází v nádherné šumavské přírodě v nadmořské výšce 900 m, s překrásným výhledem na Šumavské kopce. Poloha na svahu pod horou Špičák a Pancíř u lyžařského areálu je naprosto ideální pro zimní sporty a nabízí nepřeberné množství možností pro pěší i cyklistické výlety.
Železná Ruda, Plzeňský kraj

Restaurace & Penzion Avalanche Špičák

Stylová horská restaurace a penzion v obci Špičák u spodní stanice lanovky na Pancíř.
Železná Ruda, Plzeňský kraj

Hotel Špičák

OREA Hotel Špičák*** se nachází v Železné Rudě na jižním svahu vrchu Pancíř v chráněné krajinné oblasti Šumava. Díky své jedinečné poloze nabízí krásný výhled na Špičák a nejvyšší horu Šumavy Velký Javor. Hotel je obklopen přírodou a je významnou křižovatkou turistických cest a cyklotras.
Železná Ruda, Plzeňský kraj

Resort Horizont Šumava

Zrekonstruovaný OREA Resort Horizont**** Šumava je ideálním místem pro dovolenou se zaměřením na turistiku, cykloturistiku, nordic walking a další aktivity spojené s procházkami v přírodě. Nachází se v chráněné krajinné oblasti Šumava v Železné Rudě na jižním svahu vrchu Pancíř jen 3 km od Špičáku.
Železná Ruda, Plzeňský kraj