Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Skanzen v Rožnově láká na prosincové akce
Hudební a divadelní akce

Skanzen v Rožnově láká na prosincové akce

Velmi zajímavé programy nabízí v posledním měsíci letošního roku Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Prvním z nich bude Mikulášský podvečer, který bude možné navštívit 5. prosince od 14 do 19 hodin v Dřevěném městečku.
Velký zájem očekávají pracovníci skanzenu o akci Vánoce na dědině v sobotu 15. prosince.

Program VMP prosinec 2012 Valašský rok 2012

05. 12. 2012 od 14. 00 do 19.00
Místo konání: Dřevěné městečko
MIKULÁŠSKÝ PODVEČER Děti do 15 let vstup zdarma!!! 15.00 hod. pohádka pro děti Zatoulané botičky v Janíkově stodole 16.30 hod. Mikulášská nadílka v Janíkově stodole 17.30 hod. koncert sboru Basové G v Kostele sv. Anny Rodiče mají možnost využít Mikulášské nadílky ve Valašském muzeu v přírodě a přinést pro své děti dárky, které jim Mikuláš nadělí. Dárky mohou předávat ve vestibulu Janíkovy stodoly od 14.00 do 16.00 hod.

06. – 07. 12. a 10. – 14. 12. 2012 od 08. 00 do 16.00
Místo konání: Valašská dědina VÁNOCE NA DĚDINĚ
Tradiční program s ukázkami zimních prací, přípravy Vánoc a vánočního zvykosloví. Program je určen především pro objednané skupiny. Jednotlivci budou mít vstup do areálu bez průvodce. Všichni návštěvníci mohou program navštívit v sobotu 15. 12. 2012.

13. 12. 2012 v 17. 00
Místo konání: Dřevěné městečko – Janíkova stodola VÁNOČNÍ SETKÁNÍ V JANÍKOVĚ STODOLE Vánoční poetický pořad se vzácnými hosty, který vznikl ve spolupráci s Českým rozhlasem Ostrava. Účinkují: cimbálová muzika Kotár Štěpán Rak, světový kytarový virtuos Jan-Matěj Rak, kytarista a písničkář Hosty jsou: Joel Ruml, synodní senior Českobratrské církve evangelické Karel Loprais, šestinásobný vítěz Rallye Dakar v kategorii kamionů Zuzana Maléřová, významná česká spisovatelka, rodačka z Valašska.
Předprodej vstupenek na pokladně a vrátnici Valašského muzea od 22. 10. 2012 (cena:150,- Kč). Neplatí žádné slevy, čestné vstupenky a permanentky Valašského muzea v přírodě

15. 12. 2012 od 09.00 do 16.00
Místo konání: Dřevěné městečko VÁNOČNÍ JARMARK
Prodej vánočních dárků z dílen lidových výrobců
Program:
10.00 pavlač radnice slavnostní zahájení vánočního jarmarku
10.30 kostelík sv. Anny Rosu dejte nebesa, koncert z barokních kancionálů účinkuje cimbálová muzika Javořina se sólisty
11.00 Janíkova stodola Od Ondřeje do Tří králů, vánoční zvyky na Kysucích účinkuje dětský folklorní soubor Kelčovan z Čadce
12.00 kostelík sv. Anny hudba starých mistrů v podání souboru Komorní žestě
12.30 kostelík sv. Anny Rosu dejte nebesa, koncert z barokních kancionálů účinkuje cimbálová muzika Javořina se sólisty
13.30 Janíkova stodola Ten vánoční čas dočkali jsme zas v pásmu o zimě se představí Bartošův dětský folklorní soubor ze Zlína V areálu Dřevěného městečka obchůzky mikulášské družiny z Valašských Klobouk, Lucek ze souboru Radhošť, na pavlači radnice vytrubování dechového kvintetu Komorní žestě.

15. 12. 2012 od 09. 00 do 16.00
Místo konání: Valašská dědina VÁNOCE NA DĚDINĚ
Tradiční program pořádaný v sobotu tentokráte pro všechny, kteří navštíví valašské muzeum. Atmosféru valašských vánoc najdete v oživených expozicích dřevěnic na Stráni.

22. a 23. 12. 2012 od 17.00
Místo konání: Dřevěné městečko – Komorní amfiteátr ŽIVÝ BETLÉM
Lidová hra o narození Ježíše podle Evangelia sv. Matouše, která vychází z tradice tzv. vánočních pastýřských her. Tato podoba živého betléma vychází z autentických záznamů pastýřské hry z moravsko-slovenského příhraničí. Výstavy Sušák, stálá expozice – přízemí MĚSTEČKO POD RADHOŠTĚM Stálá historicko-etnografická expozice přibližuje na modelových situacích z dějin Rožnova pod Radhoštěm historii i běžný život východomoravského městečka v průběhu více než sedmi staletí. Expozice je členěna do několika tematických celků, které postihují vybrané události a jevy ze života Rožnova pod Radhoštěm. Návštěvníkovi je nabídnuta procházka po různých tématech a zajímavostech z historie vybrané lokality i přilehlého mikroregionu, které na sebe navzájem časově navazují. Expozice využívá klasické výstavní prostředky i moderní muzeologické a výstavní postupy.

Provozovatel

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Palackého 147
756 61 Rožnov pod Radhoštěm
Tel.:
+420 571 757 111
GPS:
49,461115 18,148307
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Štěpánská koleda ve Valašském muzeu v přírodě

Vánoční koncert v kostele sv. Anny Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Program začíná ve 13:00 a 15:00 hodin. Zpěváky a tanečníky valašského souboru Mezříčan doprovodí Cimbálová muzika Jiřího Nechanického.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Mikulášský podvečer v Rožnově pod Radhoštěm

Zveme vás do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm k procházce Valašskou dědinou s mikulášskou nadílkou.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě 2022

Sváteční atmosféru valašských vánočních zvyků prožijí návštěvníci v sobotu a v neděli 10. a 11. prosince 2022.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Živý betlém ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Čtvrtý adventní víkend bude v muzeu ve znamení předvánočního rozjímání. Těšit se můžete na lidovou hru o narození Ježíše podle Evangelia sv. Matouše.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Jak jde kroj, tak se stroj – expozice krojů Valašského muzea v přírodě

Stálá expozice o tradičním odívání na Valašsku pro milovníky folkloru připravil skanzen v Rožnově pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě. Bezpočet různorodých krojů ze všech koutů Valašska si prohlédnete v prvním patře Sušáku.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Městečko pod Radhoštěm – pohled do historie

Stálá historicko-etnografická expozici s názvem Městečko pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Přibližuje na modelových situacích z dějin Rožnova pod Radhoštěm historii i běžný život východomoravského městečka v průběhu více než sedmi staletí.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Expozice poštovního úřadu ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm

Expozice poštovního úřadu v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm je časově vymezena přelomem 19. a 20. století. Spojení tradiční historické expozice na jedné straně a fungující úřad moderní poštovny patří k ojedinělým počinům v českém muzejnictví.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Valašský Slavín – čestné pohřebiště významných osobností východní Moravy

Místo připomenutí a uctění života a díla významných osobností východní Moravy, které se zasloužily o rozkvět a povznesení Moravského Valašska. Cílem Valašského muzea v přírodě je touto cestou uvést jejich práci do povědomí široké veřejnosti. Valašský Slavín je čestným pohřebištěm.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Agh Rožnov pod Radhoštěm

Hotel nabízí příjemné a komfortní ubytování. Ubytovat se můžete v nejrůznějších typech apartmánů – císařský, valašský, zlatý či apartmán Modrá laguna. K nahlédnutí je zpřístupněna vinotéka hotelu s možností degustace vín z celého světa.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Restaurace Posezení u Libuše Rožnov pod Radhoštěm

Restaurace se nachází přímo v srdci Rožnova s výhledem na náměstí. Elegantně a decentně zařízená nábytkem z jemně kovaného materiálu v kombinaci se dřevem a živými květinami nabízí kapacitu 30 míst a v létě venkovní terasa před restauraci.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Grillbar Restaurant Rožnov pod Radhoštěm

Prvotřídní restaurace uprostřed Valašska v samotném centru města s příjemným posezením a obsluhou. Naše nabídka České, Moravské a mezinárodní kuchyně, specialit na grilu, rybích specialit a prvotřídní pizzy, vám naplní vaše chutě.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Albert Málek Restaurant

Restauraci jsme pojmenovali po Albertu Málkovi, prapradědečkovi současného spolumajitele.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj