Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Single Trails Opening Dolní Morava
Sportovní akce

Single Trails Opening Dolní Morava

Konečně je to tady! Už i Dolní Morava bude mít sjezdové stezky pro horská kola. Buďte s námi u otevření první Single Trail.

Dlouho očekávaná událost ojedinělého cykloprojektu v ČR! Otevření první Lesní cyklostezky – single trailu – jak se jim v bajkerské hantýrce říká, jsme se na Dolní Moravě rozhodli zpřístupnit všem milovníkům pohybu na 2kolech.

Lesní cyklostezky jsou v našem podání široké a svou obtížností a šířkou se přibližují spíše lesním cestám než náročným sjezdovým tratím. Avšak i draví bajkeři si přijdou na své! V sobotu si můžete vychutnat jako jedni z prvních

Trail nazvaný: SKALNÍ – neb začíná u Vyhlídky na celé údolí Dolní Moravy zvané Skalka.

Vyhlídkových a oku lahodících míst najdete na trailu hned několik. Celková délka trailu je 4,5 km. V létě k němu přibude dalších 8 km. Petr Kraus na Dolní Moravě

Na otvíračce Single trailů se můžete potkat také s nejznámějším českým bike trialistou Petrem Krausem, který je trojnásobným Mistrem světa v Bike Trialu a pětinásobným Mistrem ČR.

Ve světě je známý svými extrémními kousky jako jízda na hraně střechy mrakodrapu v Brazílii nebo zdoláním Žižkovské věže v rekordním čase. Na Dolní Moravě předvede v sobotu exhibici. Máte se na co těšit!

Co vás na otvíračce čeká? EXHIBICE PETRA KRAUSE

Výjezdy lanovkou s horským kolem po celý den zdarma!

Slavnostní přestřižení pásky a otevření Single Trailu – na začátku trasy u chaty Slaměnka

Testování TOP MODELŮ 2015 horských kol SPECILAIZED – zdarma – u půjčovny a cyklo servisu v chatě Marcelka Mamutíkovy cyklohrátky na dětském hřišti se soutěžemi a bohatým doprovodným programem nejen pro děti a nejen na kole!

Cyklobus a cyklovyjížďky po okolí s průvodcem zdarma

Grilovačka a kotlíkový gulášek – pod širým nebem BIKE SCHOOL DM – Servis – ukázky jednoduchých oprav aneb JAK NA TO? V podání profesionálních servisáků, kteří jsou připraveni zodpovědět každý váš dotaz – ve 13:00 a v 15:00 u Marcelky BIKE SCHOOL DM – Technika jízdy pro teanagery – zábavná vyjížďka pro kluky i holky od 12 do 16 let. Stanové městečno U Slona – možnost ubytování ve vlastním stanu

Provozovatel

Dolní Morava relax & sport resort

Velká morava 58
561 69 Dolní Morava
Tel.:
+420 602 378 150
Email:
resort@dolnimorav...
GPS:
50,132170 16,799884
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Grand Opening resortu Dolní Morava 2022

Zahájení zimní sezóny proběhne 10. 12. v areálu U slona ve velkém stylu s bohatým doprovodným programem.
Králíky, Pardubický kraj

JeLyMan – Jesenický lyžařský maraton

Závod v krásném prostředí na pomezí Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku.
Staré Město, Olomoucký kraj

ČEZ SkiTour #6 – JeLyMan

Další zastávkou prestižního běžeckého seriálu bude chata Paprsek na pomezí tří pohoří.
Staré Město, Olomoucký kraj

Vánoční Šumperk

Na šumperském náměstí Míru se po dvouleté koronavirové pauze opět rozvoní punč a prostranství před radnicí ožije hudbou.
Šumperk, Olomoucký kraj

Pískový svět v Dolní Moravě

Přiznejte si i vy, že jste rádi stavěli bábovky a hrady z písku. Přímo u cyklotrasy v malebném údolí Dolní Moravy pod Králickým Sněžníkem je nový Pískový svět, nachází se u lanového parku a Aprés ski Hříbek. Na obřím pískovišti se zaručeně vydovádí všechny děti!
Dolní Morava, Pardubický kraj

Adrenalin park Dolní Morava

Největší lanový park v České republice je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. V Adrenalin parku najdete lanový park, lezeckou stěnu, skok volným pádem nebo obří tandemovou houpačku.
Králíky, Pardubický kraj

Kostel sv. Aloise v Dolní Moravě

Kostel sv. Aloise pochází z roku 1801, je postaven v empírovém stylu a leží ve výšce 633 m. n. m.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Mamutíkův vodní park v Dolní Moravě

V Dolní Moravě najdete vodní přírodní areál, kde voda je základním prvkem k hraní, experimentování a získávání zkušeností o přírodě a jejích zákonitostech. Všechny části parku jsou interaktivní a návštěvníci mohou vše sami regulovat, vyzkoušet, uchopit či roztočit.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Jiřinka na úpatí Králického Sněžníku

Nově otevřený wellness penzion Jiřinka, nacházející se přímo v epicentru lyžařského areálu a sportovního centra na Dolní Moravě vám nabízí jedinečnou příležitost sloučit komfortní ubytování se sportovním vyžitím i s náročnými požadavky milovníků turistiky.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Sport Hotel Dolní Morava – ubytování a wellness

Sport Hotel DM se nachází v malebné horské oblasti Králického Sněžníku na pomezí Orlických hor a Jeseníků v obci Dolní Morava. Najdete zde to nejlepší místo pro vaši relaxaci, odpočinek s možností různých sportovních a wellness aktivt během celého roku.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Kemp V Zátiší na Dolní Moravě

Autokemp V Zátiší nedaleko Relax & Sport Resortu Dolní Morava je v provozu celoročně. Leží na svahu u břehu řeky Moravy a nabízí své služby karavanistům, motoristům i těm, kteří chtějí přespat ve stanu. Součástí kempu je i parádní wellnes.
Dolní Morava, Pardubický kraj

Horský hotel Morava – poznejte krásy Králického Sněžníku

Tento koutek na pomezí Čech a Moravy je plný nádherné přírody, čistého vzduchu, průzračné vody v řece a nepochybně je úžasným prostředím pro odpočinek aktivní i pasivní, letní i zimní.
Dolní Morava, Pardubický kraj