Úvod > Kalendář akcí > Silvestrovská oslava na zámku Loučeň
Silvestrovská oslava na zámku Loučeň
"> ">
31.12.
+ Přidat foto

Silvestrovská oslava na zámku Loučeň

Kdy 31. prosinec 2019 13:00 - 15:30 Akce pro děti
Již podeváté vás zveme na zámeckou oslavu Silvestra. I tentokrát začínáme ve 13 hodin. I tentokrát navštívíme tři na hony vzdálené země z celého světa. A ani nyní nebude chybět Bílá paní s novoročními přípitky.
Náš zámek slaví příchod Nového roku jako první místo v celých Čechách a patrně i první v celé Evropě. Knížecí rodina Thurn – Taxisů, které zámek patřil, byla velmi světácká, kosmopolitní. Silvestr v jednu začnou převážně slavit rodiny s dětmi na zámeckém nádvoří, plných 11 hodin před českou půlnocí. Hostitelem této silvestrovské oslavy je Bílá paní, která již nejednu povedenou oslavu na zdejším zámku zažila, a to bez ohledu na majitele.

Společně s nimi příchod Nového roku poněkolik let slaví na nádvoří zámku také stovky dospělých a dětských návštěvníků. Kde jinde si můžou přiťuknout již hezky v klidu odpoledne?

První odbití půlnoci ve 13 hodin
Prvním místem na Zemi kam přichází nový rok je tichomořské souostroví Kiribati. Kiribati se skádá z několika desítek atolů s nádhernými korálovími útesy. Kiribati je také  jediným státem světa, který se nachází na všech čtyřech polokoulích. Ve 13 hodin tedy oslavíme příchod nového  roku na tichomořském atolu v příjemných letních teplotách. Zámek Loučeň je místem pohádek a tak se mávnutím kouzelného proutku přeneseme za necelou hodinu o tisíce kilometrů na sever do mrazivých a pustých končin dálněvýchodního Ruska. V této části světa se nachází i nejchladněji trvale obydlené místo světa, malá osada Ojmjakon. Této části ruské tajgy se říká pól chladu severní polokoule, a právem. Průměrná zimní teplota "dosahuje" -50 °C a v roce 1926 zde byla naměřena teplota -71,2 °C. Tak se nezapomeňte teple obléknout. V 15:00 už budeme na druhém konci světa v australském Brisbane . Australené slaví příchod nového roku ve vrchoůícím létě a pokud to jen trochu jde tak na pláži. I letos budete mít možnost okusit kuchařské experimenty zámecké kuchařky Aninky.

Celým programem vás budou provázet zástupci všech uvedených zemí. Ale nebojte se, budou mluvit česky.

Kdy o svátcích na zámek
Silvestrovské oslavy na Loučeni končí zhruba v 15.30 hodin. V jejich rámci je možné navštívit vánočně vyzdobené interiéry zámku a také labyrinty. To, zda budou labyrinty poslední den roku 2019 pokryté sněhovou peřinou, bude velkým překvapením, o němž zatím netuší ani organizátoři celé akce. 

Vstupné
Program na nádvoří a park s labyrinty 100 Kč
Program na nádvoří, park s labyrinty  + prohlídka zámku 150 Kč
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 7. 2020