Úvod > Kalendář akcí > Silva artis – výstava
Výstavy

Silva artis – výstava

Výstava SILVA artis je přeshraniční umělecký projekt, který je poctou společnému kulturnímu prostoru v rámci bohaté česko-rakouské spolupráce. Výstava se koná od 11.02. do 12.06.2022 v Domě Štěpánka Netolického v Třeboni.
Výstava SILVA artis pod názvem „Umělci (AT-CZ) tvoří na společné téma LES“představí tematická díla dolnorakouských umělců. 

Přeshraniční projekt vznikl na základě dlouhodobé spolupráce mezi městy Třeboň a Schrems a připomněl tak výročí 30 let od podepsání partnerství. Zároveň oslavuje také 20 let od založení euroregionu Jihočeská Silva Nortica. Od září loňského roku až do poloviny ledna probíhala výstava jihočeských umělců v Kunstmuseu Schrems. Kurátoři obou výstav oslovili především mladší a střední generaci umělců, kteří jsou výraznými osobnostmi s uplatněním v celoevropském měřítku. Součástí výstavy dolnorakouských umělců v Třeboni je také výstavka prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Třeboň, kteří v 1. pololetí 2021/2022 též tvořili na téma LES.

Zveme vás také na komentované prohlídky výstavy s kurátorem výstavy Bernhardem Antonim s tlumočením v češtině a to v sobotu 23.4. od 14.00 a v sobotu 11.6. v 10.30 a 14.00. Doporučujeme vám si předem rezervovat tyto prohlídky.

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmany 21 v Třeboni

Apartmany 21 v Třeboni

Třeboň, Jihočeský kraj
Restaurace Zdejší Kuchyně

Restaurace Zdejší Kuchyně

Třeboň, Jihočeský kraj
Hotel Myslivna v Třeboni

Hotel Myslivna v Třeboni

Třeboň, Jihočeský kraj