ÚvodKalendář akcíFestivalySilberbauerovo hudební Podyjí
Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihomoravský kraj nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Mezinárodní hudební festival Silberbauerovo hudební Podyjí se koná již čtvrtým rokem. Hudební díla budou prezentována ve svatostáncích jižní Moravy a Dolního Rakouska převážně na hudebních nástrojích z dílny znojemského varhanáře Josefa Silberbauera. Festival má podtitul „neobyčejná propojení“.
Stěžejním prvkem čtvrtého ročníku festivalu je netradiční hudební, nástrojové či umělecké propojení. Na zahajovacím koncertě s názvem „Mezi anděly a múzami“, který se uskuteční 2. 9. v 19 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vranově nad Dyjí, se představí přední český varhaník Jaroslav Tůma. Společně s ním doplní barokní hudební repertoár autorským čtením z knihy „Loď“ český teolog Marek Orko Vácha. V nedalekém Rancířově v kostele Nanebevzetí Panny Marie vystoupí 9. 9. v 18 hodin rakouské kvarteto s varhanicí Adele Brandeis. V kombinaci Casparidových varhan, dřevěných dechů a smyčců uvedou rozmanitý program s názvem „Hudba podél Dyje“. Říjnové koncerty odstartuje tradiční koncert „Děti a hudba“, který se koná již potřetí a podporuje nadané žáky ZUŠ v možnosti koncertního vystoupení před publikem. Koncert se uskuteční 7. 10. v 18 hodin v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Václava v Louce u Znojma. Na koncertě vystoupí žáci ze ZUŠ Mikulov, ZUŠ Pohořelice, Veselá škola na Praze 1 a hudební škola Waidhofen an der Thayatal.  Druhý říjnový víkend proběhne dvojice koncertů, na nichž se představí vynikající ázerbajdžánská houslistka Jamila Garayusifli a koncertní mistr Janáčkova divadla v Brně Dennis Schneiderka.

Program s názvem „Roční doby“ obsahuje nejen stěžejní skladbu italského skladatele Antonia Vivaldiho, ale i méně známé Čtvero ročních dob od argentinského skladatele Ástora Piazzolly. Na koncerty se můžete těšit 14. 10. v 18 hodin do kostela sv. Mikuláše v rakouském městečku Röschitz a 15. 10. od 16 hodin do kostela sv. Josefa v Jevišovicích. V pořadí druhý koncert v Rakousku se odehraje v kostele sv. Jakuba v obci Unterretzbach zazní 21. 10. od 18 hodin v netypické kombinaci varhan, cimbálu a zpěvu. Program bude složený ze skladeb J. S. Bacha v kombinaci premiér soudobých skladatelů Tomáše Pálky a Lukáše Sommera. Tento program posluchačům zahraje varhanice a ředitelka festivalu Kateřina Málková se svými kolegy cimbalistou Michalem Grombiříkem a basistou Josefem Kovačičem. Festival završí oratorium „Legenda o sv. Ludmile“ barytonisty a skladatele Jiřího Miroslava Procházky. Závěrečný koncert proběhne 28. 10. v 15 hodin v kostele rakouského kláštera Geras.   
 

Provozovatel

Opus Organum

náměstí Míru 23
671 67 Hrušovany nad Jevišovkou
Tel.:
+420 728 817 785
Email:
info@hudebnipodyj...
GPS:
48,829454 16,401855
 
 

Cena

Cena: zdarma

Poznámka:Vstupné dobrovolné

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Muchova stezka – Mucha a fotografie

Muchova stezka každoročně v období od května do října představuje tvorbu Alfonse Muchy z různých tematických úhlů. Muchova stezka 2024 objeví Muchu jako geniálního fotografa a bude poutavým záznamem osobních životních vizí umělce, skutečného a nefalšovaného mistra fotoaparátu.
Hrušovany nad Jevišovkou, Jihomoravský kraj

Krojované hody v Jevišovce

Tradiční krojované hody v obci.
Jevišovka, Jihomoravský kraj

Novosedelské sklepy open

Tradiční den otevřených sklepů.
Novosedly, Jihomoravský kraj

Rozsvícení vánočního stromečku v Drnholci

Tradiční zahájení adventu.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Historické žně

Ukázka dobových žní a historické techniky.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Drnholecké vinobraní a otevřené sklepy 2024

13. ročník slavností vína.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Dušičkový guláš a degustace slivovice

14. ročník tradiční podzimní akce.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Košt mladých vín v Drnholci

Ochutnávka mladých vín.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Cyklostezka Ahoj sousede – Hallo Nachbar

Symbolem spolupráce českého mikroregionu Hrušovansko a rakouského regionu Land um Laa je přeshraniční cyklostezka „Ahoj sousede, Hallo Nachbar“. Téměř čtyřicet kilometrů vede klidnou, takřka nedotčenou krajinou, po upravených cestách bez větších převýšení, zato však s jedinečnými výhledy do okolí.
Hrušovany nad Jevišovkou, Jihomoravský kraj

Cyklotrasa Po rovince v okolí Hrušovan nad Jevišovkou

Název Po rovince vystihuje krajinu, kterou cyklostezka vede. Je totiž rovinatá, posetá poli a vinohrady, lemovaná akátovými lesíky, větrolamy, kyticemi vlčích máků a slunečnic.
Hrušovany nad Jevišovkou, Jihomoravský kraj

Radnice v Hrušovanech nad Jevišovkou s freskami Alfonse Muchy

Radnice v Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku ukrývá skvostné fresky Alfonse Muchy, které zde namaloval v roce 1882 jako ještě neznámý malíř na začátku své kariéry.
Hrušovany nad Jevišovkou, Jihomoravský kraj

Mikroregion Hrušovansko na kole i pěšky

Síť cyklostezek na Hrušovansku umožní návštěvníkům regionu poznat místní zajímavosti i malebná zákoutí sklepních uliček. Krajina je mírně zvlněná, posetá poli a vinohrady.
Hrušovany nad Jevišovkou, Jihomoravský kraj

Kostel sv. Štěpána v Hrušovanech nad Jevišovkou

Barokní kostel svatého Štěpána byl v Hrušovanech nad Jevišovkou postaven kolem poloviny 18. století. Interiér svatyně byl roku 1886 na náklady panství renovován vídeňským malířem. V kostele se nachází hrobka majitele panství Michaela hraběte z Althanu.
Hrušovany nad Jevišovkou, Jihomoravský kraj

Zámek Hrušovany nad Jevišovkou

Raně barokní zámek dal vystavět na místě bývalé tvrze po roce 1669 hrabě Michal Adolf z Althanu. Po roce 1804 prošla stavba klasicistní úpravou. Po roce 1945 zde byla kasárna. Od roku 1986 byl prázdný, chátral a nyní je rekonstruován.
Hrušovany nad Jevišovkou, Jihomoravský kraj

Celá řada sportů ve Sportcentru v Šanově

Sportcentrum je víceúčelové zařízení se sportovním sálem, kuželkářskými dráhami, rehabilitační částí s masážemi a saunou, fitness centrem, venkovními hřišti a in-line plochou.
Šanov, Jihomoravský kraj

Pitbike motokros

Volné jízdy pro celé rodiny, tréninky, závody, servis motorek, půjčovna a prodej nových pitbike motocyklů a moto vybavení i bazar zánovních strojů.
Pravice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Nové vinařství Drnholec

V Novém Vinařství se všechno dělá inovativně, lépe a jinak. Patří od roku 2005 k nejprogresivnějším vinařstvím v České republice, a to především díky modernímu přístupu k pěstování hroznů a výrobě vína. Obhospodařuje 102 ha vinic a vyrábí pouze jakostní vína z vyzrálých až přezrálých hroznů.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Apartmány na výsluní

Stylové ubytování mezi vinnými sklepy a vinicemi ve vinařské obci Drnholec.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Vinařství Sol Invictus

V našem novém vinařství v Drnholci vyrábíme vína výhradně z hroznů vypěstovaných na našich vinicích.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Penzion U Ondrů

Penzion U Ondrů nabízí moderní a cenově dostupné ubytování v centru Drnholce.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Přátelé – ubytování ve sklepě v Drnholci

Nabízíme ubytování v příjemném prostředí, kde do sklepa to nebudete mít opravdu daleko – vlastně do něj rovnou z obyváku uvidíte!
Drnholec, Jihomoravský kraj

Hotel Drnholec – restaurace v anglickém stylu a toulky na kole mezi vinicemi

Přijďte navštívit nově rekonstruovaný hotel a využijte služeb restaurace i baru v jedinečném anglickém stylu. Hotel se nachází na náměstí městyse Drnholec v těsné blízkosti historické radnice a nedaleko řeky Dyje.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Vinné sklípky Drnholec

Drnholec patří do Mikulovské vinařské podoblasti, patří do kraje, do kterého pěstování vinné révy přinesli římští legionáři před téměř 2000 lety. Zdejší viniční tratě leží na jedněch z nejteplejších míst jižní Moravy a České republiky vůbec.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Vinařství Novosedly Vinofol

Vinofol je rodinné vinařství vybudované v roce 1992 na Pálavě. Vína vinařství jsou ozdobena zlatými a stříbrnými medailemi z velkých světových soutěží Vinalies Internationales, IWC San Francisco či AWC Vienna.
Novosedly, Jihomoravský kraj