!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Silberbauerovo hudební Podyjí
Festivaly

Silberbauerovo hudební Podyjí

  • 5. září 2021
Nový hudební festival připomene významného stavitele barokních varhan Josefa Silberbauera, který působil v Podyjí na moravsko-rakouském pomezí.

Mezinárodní hudební festival Silberbauerovo hudební Podyjí se koná již podruhé. Hudební díla budou letos prezentována převážně na varhanách z dílny znojemského varhanáře Josefa Silberbauera. Tento rok se však rozšíří i o nástroje Silberbauerova učitele varhanáře Ignáce Jakoba Floriána Casparida.

Na podzim nabídne festival návštěvníkům 16 koncertů, 8 na jižní Moravě a 8 v okolí rakouského Thayatalu, na nichž se představí nejen přední čeští, ale také zahraniční umělci. Na programu je vystoupení barokních ansámblů, smíšených sborů, vokálních ansámblů, komorního orchestru a talentovaných dětí ZUŠ z obou stran hranice, které na koncertech v Louce u Znojma a v Unterretzbachu vystoupí společně s učiteli ZUŠ. Zahajovací koncert Struny a píšťaly současně – Věčné světlo, láká posluchače do kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Vranově nad Dyjí, a to 5. 9. 2021 v 18 hodin. Houslisté David Pokorný a Alexej Aslamas uvedou spolu s varhanicí Kateřinou Málkovou dvě světové premiéry, skladbu „Dozrávání“ skladatele Antona Aslamase a skladbu „…a světlo věčné ať mu svítí“ Michaely Pálky Plachké.

25.9.2021 v 18 hodin se uskuteční benefiční koncert „Pro varhany“ kostela sv. Josefa v Jevišovicích, na kterém zazní Pergolesiho Stabat Mater.

Festival vyvrcholí sborovým koncertem „Hold sv. Mikuláši“ 8. 12. 2021 v 19 hodin v kostele sv. Mikuláše v rakouském Röschitz, kde vystoupí brněnský smíšený sbor Ars Brunensis vedený dirigentem a sbormistrem Danem Kalouskem. Sbor uvede světovou premiéru skladby „O Pater III“ Tomáše Pálky a rakouskou premiérou mše „Missa brevis“ skladatele Lukáše Sommera. Na koncertě se představí také chrámový varhaník a sbormistr rak

Zobrazit více

Provozovatel

Silberbauerovo hudební Podyjí

Náměstí 20
Kostel Nanebevzetí Panny Marie
671 03 Vranov nad Dyjí
Email:
info@hudebnipodyj...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.hudeb...
GPS:
48,895441 15,812603
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Ela ve Vranově nad Dyjí

Penzion Ela ve Vranově nad Dyjí

Vranov nad Dyjí, Jižní Morava
Dovolená ve Vranově nad Dyjí

Dovolená ve Vranově nad Dyjí

Vranov nad Dyjí, Jižní Morava
Apartmány U Zámku ve Vranově nad Dyjí

Apartmány U Zámku ve Vranově nad Dyjí

Vranov nad Dyjí, Jižní Morava