Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > 1. setkání přátel jižní Moravy
Společenské akce

1. setkání přátel jižní Moravy

Přehlídka krojů a vín napříč jižní Moravou. Bude k vidění na 50 krojovaných párů a na 400 vzorků vín Nejlepších z Moravy.
Program: 
  • 10:30 – vystoupí soubor Mužáci z Morkůvek za doprovodu cimbálové muziky;
  • 11:00 – vystoupí dětský národopisný soubor z Moravského Žižkova “Žižkovjánek” (dětský verbuňk) a ženský pěvecký sbor z Moravského Žižkova; doprovází cimbálová muzika
  • 12:15 – příprava na průvod Krojovaných párů obcí Starovice. V průvodu půjdou krojované páry ze všech zúčastněných obcí – budou reprezentovat své vlastní tradice a především svou obec.
  • 12:30 – Slavnostní zahájení 1. setkání Přátel jižní Moravy,
  • 13:00 – Ukázka toho co to obnáší “ Když sa děvčica obléká”. Současně s moderovanou ukázkou oblékání kroje, bude na dalších stanovištích probíhat ukázka malování pentlí mimo pódium, ukázky malování velikonočních vajíček, ukázky výroby předmětů z vosku, ukázka výroby předmětů z “šustí”.
  • 14:00 – průvod krojovaných zastupujících jednotlivé zúčastněné obce po připravené trase. Krojovanému průvodu bude předcházet požehnání místním duchovním.
  • 15:30 – návrat průvodu – moderátor představí jednotlivé obce, krojovaní zvou na své akce v jednotlivých obcích.

Průvodu se zúčastní, mimo jiných, tyto obce:

Podivín, Moravský Žižkov, Lanžhot, Šakvice, Dolní Dunajovice, Starovice, Borkovany, Boleradice, Morkůvky, Velké Pavlovice, Hustopeče, Velké Bílovice, Horní Bojanovice, Němčičky, Vrbice a další. Dvojice předvedou malou ukázku nejrozšířenějších tanců, které jsou charakteristické pro jižní Moravu

  • 15:45 – 16:30 h – vystoupí národopisný soubor z Němčiček – tanec, zpěv, cimbálová muzika.
  • Od 16:45 – hraje cimbálová muzika k tanci a poslechu, otevřené starovické sklepy.

Po celý den:

Stánky s občerstvením (grilování, pivo, limo, cukrovinky atd.)
V Sokolovně připraveno přes 400 vzorků vín k ochutnávce a od 09:00 otevřené sklepy starovických vinařů (plánek rozmístění sklepů dostane každý u vstupu a rovněž si zde může zakoupit lístky na konzumaci vína – 1 lístek 10,-Kč).

Pro potěchu dětí, ale i dospělých, budou pro zájemce k dispozici koně stáje Valkýra, které Vás vyvezou na "Vyhlídku", odkud je překrásný , jedinečný výhled na Novomlýnské nádrže a Pálavu – možnost fotografování.

Programem provází moderátor, herec libereckého divadla, rodák z Hustopečí, Jurka Háder.
 

Provozovatel

Expainvest Alfa s.r.o.

U Myslivny
693 01 Starovice
Tel.:
+420 774 894 891
Tel.:
+420 776 078 768
Email:
ilovejm@email.cz
Email:
expa@email.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.ilovejiznimor...
GPS:
48,932149 16,659845
 
 

Vstupné

Cena: 300 Kč

 

Časová náročnost

10,0 hodin

 
 

Tradiční krojované hody Dolní Věstonice 2023

Tradiční hody v Dolních Věstonicích.
Dolní Věstonice, Jihomoravský kraj

Otevřené sklepy Věstonice

Otevřené sklepy v Horních a Dolních Věstonicích.
Dolní Věstonice, Jihomoravský kraj

Hustopečský masopust na Turhandlích 2023

Nenechte si ujít již tradiční Hustopečský masopust, který se uskuteční v sobotu 4. 2. 2023 od 10 hodin v ulici Na Hradbách a užijte si spolu s námi bohatý doprovodný program.
Hustopeče, Jihomoravský kraj

Tradiční výstava pálavských vín v Pavlově

Výstava vín za účasti cimbálové muziky.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Kostel sv. Mikuláše a sv. Václava v Pouzdřanech

Architektonicky velmi zajímavý kostel je dominantou obce Pouzdřany, která se nachází severně od Mikulova, nedaleko nádrže Nové Mlýny.
Pouzdřany, Jihomoravský kraj

Památník Cyrila a Metoděje ve Strachotíně

Téměř dva a půl metru vysoký pomník Cyrila a Metoděje stojí od roku 2013 nad Strachotínem. Tvůrcem sousoší z pískovce je sochař Vladimír Matoušek. Má podobu dvou soch symbolizujících apoštoly Slovanů – Cyrila a Metoděje. Mezi nimi je mezera ve tvaru kříže.
Strachotín, Jihomoravský kraj

Kostel sv. Oldřicha a Metoděje ve Strachotíně

V jádru gotický kostel ze 13. století s pozdějšími úpravami. Patří k nejstarším gotickým kostelům v okrese Břeclav. Byl podstatně upravován v letech 1575 a 1872, kdy dostal nynější podobu.
Strachotín, Jihomoravský kraj

Jezdecká škola Uherčice

Nabízíme sportovní a rekreační vyžití v našem areálu. K dispozici také krytá jezdecká hala o rozloze 18 x 60 m. Poskytujeme ustájení, tréninky, poradenství, výuku jízdy na koni a jezdeckou turistiku.
Uherčice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Vína z vinařství Gotberg – produkty ekologického vinohradnictví

Vinařství Gotberg se nachází nedaleko Hustopečí v obci Popice na jižní Moravě. Od svého založení se vinařství věnuje výrobě kvalitních přívlastkových vín a zaměřuje se na tradiční i nové odrůdy.
Popice, Jihomoravský kraj

Vinařský dům Sonberk nedaleko Mikulova

Tento architektonický skvost, dílo architekta Josefa Pleskota, je první stavbou na Moravě, která je zasazena přímo uprostřed vinohradu. Již v roce 1522 byla vína z této vinice dodávána na Pražský hrad, na slavnostní tabule Jagellonců, později Habsburků do Vídně.
Popice, Jihomoravský kraj

Vinařství PPS Agro Strachotín

Vinařství PPS Agro Strachotín je tradičním výrobcem vín z vinařských obcí Popice, Pouzdřany a Strachotín, na úpatí Pálavských vrchů a Pouzdřanské stepi, kde pěstování a výroba vína má staletou tradici.
Strachotín, Jihomoravský kraj

Apartmán Na Petrůvce – ubytování pod Pálavou

Rodinný domek ve Strachotíně pro max. 6 osob, je ideální pro rodinnou dovolenou nebo aktivní víkend. Nachází se v bezprostřední blízkosti Novomlýnských nádrží v krásné krajině pod CHKO Pálava.
Strachotín, Jihomoravský kraj