Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Šermířsko-divadelní představení "Václav na Bezdězu"
Šermířsko-divadelní představení
Hudební a divadelní akce

Šermířsko-divadelní představení "Václav na Bezdězu"

Skupina scénického šermu a divadla Bibus Spiritus Vás zve na státní zámek Třeboň, kde budete moci shlédnout naše nové vystoupení o Václavu II, kdy byl jako malý "vězněn" na hradě Bezděz. Začátky vystoupení v sobotu i neděli v 11:00 a ve 14:30 ve Schwarzenberském sále.
Václav na Bezdězu „Král, král, krááál,“ volali prý krkavci kroužící nad Moravským polem, kde Přemysl Otakar II. podlehl římskému králi Rudolfu Habsburskému ve své poslední bitvě. Českým králem se měl stát po Přemyslovi jeho syn, malý sedmiletý chlapec pokřtěný jako Václav II. Následníkova matka královna Kunhuta požádala ve strachu před Rudolfem o pomoc Václavova strýce, braniborského markraběte Otu. Zle se v něm však zmýlila. Ota Braniborský nechal malého kralevice uvěznit na hradu Bezděz a sám chtěl vládnout české zemi z titulu chlapcova poručníka. Česká šlechta se však nesmířila s takovým vývojem věci… Výše uvedený nástin historických událostí druhé poloviny 13. století tvoří rámec pro nové představení „Václav na Bezdězu“ divadelně-šermířské skupiny Bibus Spiritus. Jeho děj začíná těsně před eskortací malého Václava na hrad Bezděz. Vydejme se za ním do chladných zdí a staňme se znovu svědky dávných dějů, z nichž vzešel český panovník nad jiné talentovaný, který však nedokázal překonat tragédii vlastního osudu.

Vánoční prodejní výstava v zámecké galerii

Vánoční výstava.
Třeboň, Jihočeský kraj

Kouzelné a pohádkové Vánoce v Třeboni

Vánoční program na zámku v Třeboni.
Třeboň, Jihočeský kraj

Květinová výstava Amarylis 2023

Výstava – 15. ročník.
Třeboň, Jihočeský kraj

Hradozámecká noc v Třeboni

V rámci hradozámecké noci se s námi můžete vrátit do dob Viléma z Rožmberka a Petra Voka, potkat zajímavé osobnosti našich dějin a setkat se dokonce i se samotným císařem Rudolfem II.
Třeboň, Jihočeský kraj

Zámek Třeboň – perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.
Třeboň, Jihočeský kraj

Dům přírody Třeboňska s trvalou expozicí Krajina a lidé

Víte, kde na Třeboňsku najdete Tři bratry, písečné duny nebo třeba Dračici? Uhodnete která ryba má psí zuby či odkdy jsou v Třeboni lázně? To všechno a ještě daleko víc se dozvíte v návštěvnickém středisku CHKO Třeboňsko s moderně pojatou expozicí "Krajina a lidé".
Třeboň, Jihočeský kraj

Prohlídkový okruh Petr Vok v Třeboni

Poznejte historii našeho domu a životní příběh jeho prvního majitele Petra Voka. Čeká vás prohlídka s průvodcem doplněná mnoha efekty a zážitkovými prvky.
Třeboň, Jihočeský kraj

Zámecká lékárna v Třeboni

Palác Zámecké lékárny v Třeboni, nabízí prostor pro zážitky, vzdělání, zábavu a relaxaci. Není jen turistickou atrakcí, ale se svým celoročním provozem a velkým spektrem činností vytváří příjemné místo pro setkávání v každé roční době.
Třeboň, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký hostel – romantické ubytování na zámku v Třeboni

V areálu zámku Třeboň můžete kromě prohlídky samotného zámku také vyzkoušet romantické ubytování, a prodloužíte si tak možnost strávit několik dní v krásné oblasti třeboňských jezer. Jednoduše zařízené pokoje v zámeckém hostelu mohou využít nejen lázeňští hosté, ale i rodiny s dětmi či senioři.
Třeboň, Jihočeský kraj

Bylinky od Světa

Objevte kouzlo našich produktů Jsme rodinná firma Bylinky od Světa vyrábějící kvalitní a poctivé sirupy z lokálních surovin Třeboňska.
Třeboň, Jihočeský kraj

Restaurace Zdejší Kuchyně

V restauraci porozumíte tomu, jak lze spojit místní tradiční kulinářství s novými trendy kuchařského umění. Elegantní prostředí restaurace reprezentuje rozmanitý výběr z jídel místní, respektive zdejší kuchyně, skvělých vín, nevtíravé hudby i vynikajícího servisu personálu.
Třeboň, Jihočeský kraj

Hotel Bílý jednorožec v Třeboni

Moderní útulná restaurace v srdci Třeboně. Zdravá a chutná kuchyně z lokálních surovin. Česká jídla v netradičním pojetí, ryby a vegetariánské pokrmy, to vše vždy připravováno čerstvě zdejšími kuchaři. Chuťový zážitek doplní třeboňské pivo Regent či široká nabídka kvalitních vín.
Třeboň, Jihočeský kraj