Úvod > Kalendář akcí > Série kurzů Indické kuchyně s Kateřinou

Série kurzů Indické kuchyně s Kateřinou

Kdy 21. duben 2020 17:00 - 21:00 Gastronomické akce
Chcete proniknout do zákulisí indické a ájurvédské kuchyně, naučit se používat širokou škálu koření, pochopit jedinečnost jednotlivých konstitucí a vliv ročních dob na naše fungování?
Miluju indickou kuchyni a ayurvédské principy, které si našly nenahraditelné místo v mém životě. Praktikuji je již řadu let a spousta indických receptů v mé kuchyni naprosto zdomácněla. V tomto na sebe navazujícím třídílném cyklu kurzů vaření se budeme věnovat:

I. KOŘENÍ
II. KONSTITUCÍM Váta, Pitta, Kapha
III. vlivu ROČNÍCH OBDOBÍ na naše fungování

V rámci každého kurzu se zaměříme na hlavní téma večera a vedle toho budeme hodně vařit a ochutnávat. Proniknete do tajů Indické a ájurvédské kuchyně, naučíte se pracovat s kořením a pochopíte jeho hlubší smysl a jeho léčivou sílu. Pochopíte rozdíl mezi jednotlivými konstitucemi a co které škodí, prospívá a co by měla upřednostňovat či raději vyřadit ze života. Na posledním setkání budou nosným tématem večera roční období, které na nás mají silný vliv a je opravdu výhodné negativní vlivy těchto změn zmírňovat prozíravými úpravami ve stravování a životním stylu.

Prakticky si vše ukážeme a vysvětlíme. Uvaříme si spoustu chutných receptů indické kuchyně pro každý den. Získáte řadu vhledů a mouder, která se vám budou hodit.

Získáte:
- ucelené a návazné informace jednotlivých dílů Indické kuchyně se základy ájurvédy
- hlubší poznání a pochopení jednotlivých dóš, jak fungují a jak se v nás a v přírodě projevují
- prakrti (vrozená konstituce), jak ji rozlišovat a jak s ní pracovat
- spousta chutných vegetariánských receptů, které obohatí váš jídelníček

Kurzy proběhnou v rámci tří úterků v dubnu a květnu 2020: 21. a 28. dubna a 5. května, vždy od 17 do 21 hodin v Komunitním centru a zahradě KOTLASKA v Praze u Palmovky. 

 
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 3. 2020

Ubytování a restaurace v okolí