Úvod > Kalendář akcí > Senioři jak víno - folklór v areálu Plže v Petrově u Strážnice
Senioři jak víno - folklór v areálu Plže v Petrově u Strážnice
"> "> ">
25.5.
+ Přidat foto

Senioři jak víno - folklór v areálu Plže v Petrově u Strážnice

Kdy 25. květen 2019 Hudební a divadelní akce
Ve vinařském areálu Plže v Petrově u Strážnice se již tradičně představí několik folklórních skupin, souborů a sólistů spolu s hudebním doprovodem.
Jde o akci v ČR ojedinělou, která motivuje k aktivní činnosti bývalé členy souborů písní a tanců, především tanečníky, ale i muzikanty a zpěváky, o kterou je v řadách folkloristů z celé ČR, ale i hostů ze SR, neustále zájem.

 „Seniorům“ – „vysloužilcům“ umožňuje setkat se po létech s těmi, s nimiž se dříve setkávali téměř každoročně na regionálních, či jiných slavnostech nebo festivalech po Čechách, Moravě a Slovensku. A jsou to často i setkání po desetiletích.

Mnozí také znovu najdou cestu do kolektivu lidí, s nimiž měli dříve hodně společného a
s nimiž je spojuje spousta dřívějších zážitků a vzpomínek.
 
Na festivalu se za uplynulých 18 ročníků setkalo již přes 130 souborů a skupin, také sólových tanečníků, tanečních párů, zpěváků a instrumentalistů. Do programu se snažíme postupně zařazovat regiony tak, aby program byl pestrý a pro aktivisty i diváky poutavý.

Vinařský areál Plže rovněž nabízí příjemné prostředí pro setkání a zábavu po skončení hlavního pořadu, a to pro účinkující i diváky. K tanci a poslechu bude letos večer hrát mladá  CM Rozsocháč ze Strážnice, případně hudebníci zúčastněných doprovodných muzik.

Nejstarší skupinou v historii akce byli v prvním ročníku „Senioři ze Šumperka“ s věkovým průměrem 65 let. V roce 2008 svoji účast zopakovali, jejich věkový průměr byl již 71 let.
 
Spojení folkloru a vína je pro náš region charakteristické a to hlavní, co můžeme nabídnout a čím turisty do regionu přilákat. Proto také hlavní program nese tento rok opět název 
 
Všichni zúčastnění vystupují v programu bez nároku na honorář. Vstupné je symbolické, 70,- Kč.
 
 
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 5. 2019

Ubytování a restaurace v okolí