ÚvodKalendář akcíFestivalySedmihorské léto 2024
Tradiční hudební a divadelní Sedmihorské léto je po roce opět tady. Na deseti akcích si během letních prázdnin přijdou na své příznivci všech žánrů i divadla, mladší i ti s více křížky.
Na jaký program se letos můžete těšit? 

pondělí 1. 7. 2024 od 20 hodin Pusťte mě ven

Herecká legenda Iva Janžurová si jako inscenaci ke svému významnému životnímu jubileu příhodně vybrala výtečnou francouzskou komedii, která nabízí opravdu mimořádnou hereckou příležitost v podobě postavy velké hvězdy pařížského divadla a filmu Joce de Guérande. Skvělá komedie s nečekaným koncem a dokonalým hereckým obsazením!

Hrají: Iva Janžurová, Sabina Remundová
 

čtvrtek 4.7. 2024 od 20 hodin Michael Jackson Symphony 

Jedinečný projekt, při kterém vám půjde mráz po zádech! Úžasná hudba legendárního a geniálního Michaela Jacksona v aranžích Martina Kumžáka.

Hrají: Moondance Orchestra ve spojení s Filharmonií Hradec Králové
Zpěv: Dasha, Naďa Wepperová, Dušan Kollár, Dušan Marko

Zavřete oči a zaposlouchejte se do megahitů Krále popu! Neuvěříte, že nejste na koncertě této legendy!
 

úterý 9. 7. 2024 od 20 hodin Nikdy není pozdě

Hrají: Jana Paulová, Václav Vydra

Kritiky i diváky opěvovaná divadelní komedie s opravdu geniálním obsazením. Chytrá, důmyslně vystavěná komedie Norma Fostera Nikdy není pozdě dává vyniknout ohromnému komediálnímu talentu obou herců, zároveň má i ztišené tóny k zamyšlení. Vypráví příběh dvou lidí, jejichž životní cesty se v průběhu dlouhých desetiletí sice několikrát protnou, ale pokaždé se zase vydají jiným směrem. Až dojde k jednomu osudovému setkání… Jana Paulová a Václav Vydra se v tomto příběhu objeví dohromady v šesti rolích!

 

čtvrtek 18. 7. 2024 od 20 hodin Richard Müller

Koncert slovenské hudební legendy, kterou není nutno představovat! Tohle teprve bude zážitek! Hity jako Po schodoch, Baroko, Tlaková níž, Nebude to ľahké a mnoho dalších! Hit za hitem Richarda Müllera poprvé na Sedmihorském létě! Událost, kterou si nemůžete nechat ujít!
 

sobota a neděle 20. – 21. 7.2024 Jóga kemp v Českém ráji

 

čtvrtek 25. 7. 2024 od 20 hodin Pavel Šporcl: Feeling good

Skvělí hudebníci včele se světoznámým houslistou Pavlem Šporclem zahrají ve spojení housle, kytara, bicí a hammond organ velké světové rockové a jazzové hity v neobvyklých aranžích, při kterých jde mráz po zádech. Uslyšíte skladby od Led Zepelin, The Who, Pink Floyd, G.Gershwina či Porga a mnohých dalších. Koncert, při kterém se vám bude tajit dech!
 

čtvrtek 1. 8. 2024 od 20 hodin Na zlatém jezeře

Skvělá romantická komedie ve hvězdném obsazení. V kouzelném prostředí na březích Zlatého jezera tráví léto starší manželé. Věčně brblající, nepraktický a naschvál i doopravdy zapomínající profesor v penzi Normen a jeho chápající žena Ethel, starající se o muže i domácnost s neutuchajícím půvabem a noblesou. Příjezd dcery Chelseay s partnerem a jeho tvrdohlavým synkem Billym pomůže Normenovi vystoupit náhle z letargie a všechny zaskočí svým příkladem: Vždycky je čas za život, i ten nejobyčejnější, začít se znovu prát.  
 

čtvrtek 8. 8. 2024 od 20 hodin Můj vzor, božský Karel

Kristián Šebek vyprodává sály se svým projektem Můj vzor, božský Karel. I vy se můžete těšit na toto vystoupení a to v rámci Sedmihorského léta 2024. Nenechte si ujít krásný koncert plný nostalgie, krásných písní a hudebního umu... když zavřete oči, uslyšíte samotného božského Karla!
 

úterý 13. 8. 2024 od 20 hodin Halina Pawlowská – Manuál zralé ženy – talk show

Talk show nejen pro ženy, kdy Halina na pódiu Sedmihorského léta bude sršet svým pověstným humorem, ale také moudrostí zralé ženy a mnoha životními radami. Manuál zralé ženy je určen ženám od dvanácti do sta let, je ale i pro muže, protože právě díky manuálu budou lépe rozumět svým partnerkám a možná i sami sobě. Talk show, na které rozhodně nesmíte chybět pokud se chcete pořádně zasmát a užít si skvělý večer.
 

čtvrtek 22. 8. 2024 od 20 hodin Simona – Silné řeči – stand-up comedy špeciál

Nejpopulárnější slovenská stand-up komička Simona Salátová přijíždí na Sedmihorské léto, aby předvedla svůj vtip a řečnický um. Žena, která vyprodává sály, trhá divácké rekordy a baví Česko i Slovensko. Pokud máte rádi vtip, stand-up a osobnosti, které si na nic nehrají, ale dokážou dokonale pobavit, pak je tohle představení právě pro vás!

Představení není vhodné pro děti a mládež do 15 let!

Aktuality

Po stopách Albrechta z Valdštejna – putovní hra

Vydejte se po stopách slavného vévody Albrechta z Valdštejna do míst, která byla součástí jeho tehdejšího panství. Putovní hra funguje na principu sběru razítek.
Turnov, Liberecký kraj

Labyrint světa a ráj srdce

Navrať se, odkud jsi přišel, navrať se do srdce svého a zavři za sebou dveře! Varhanní dílo Petra Ebena na Komenského text v podání varhanice Michaely Káčerkové a Marka Ebena.
Turnov, Liberecký kraj

Den pro život bez lepku

Pravidelná akce – setkání celiaků, ochutnávky bezlepkových produktů,distribuce brožur.
Turnov, Liberecký kraj

Den pro život bez lepku

Pravidelná akce – setkání celiaků, ochutnávky bezlepkových produktů, distribuce brožur,
Turnov, Liberecký kraj

Čarování s Nitkou na hradě Rotštejn

Čarování s Nitkou – výstava a ukázky prací zaměřené na řemesla spojená s výrobou a zdobením oděvů je připravena od 12.8. do 6.9. Pro děti je připravena stejnojmenná hra.
Turnov, Liberecký kraj

Páteční workshopy pro děti i dospělé

Celé prázdniny od úterý do soboty můžete navštívit Uličku řemesel v Turnově. Představíme vám umělecká řemesla která jsou spjata s Turnovem a jeho okolím.
Turnov, Liberecký kraj

Páteční workshopy pro děti i dospělé

Celé prázdniny od úterý do soboty můžete navštívit Uličku řemesel v Turnově. Představíme vám umělecká řemesla která jsou spjata s Turnovem a jeho okolím.
Turnov, Liberecký kraj

Páteční workshopy pro děti i dospělé

Celé prázdniny od úterý do soboty můžete navštívit Uličku řemesel v Turnově. Představíme vám umělecká řemesla která jsou spjata s Turnovem a jeho okolím.
Turnov, Liberecký kraj

Rybník Bažantník v Sedmihorkách

Dvouhektarový rybník s čistou vodou nabízí širokou možnost rekreace. Na jeho hladině, kterou občas rozčeří vodní ptactvo nebo ryba, se odráží vrcholky nedalekých pískovcových skal.
Karlovice, Liberecký kraj

Dětská lesní naučná stezka Sedmihorky

Naučná stezka pro malé i velké návštěvníky má 17 zastavení. Na každém zastavení je připraven nějaký úkol či hádanka. Můžete si zahrát na dřevěný xylofon, zahrát si na zvířátka, obkreslit si listy stromů a další.
Turnov, Liberecký kraj

Dětská herna Mlýn

Nejvyšší vnitřní labyrint v Českém ráji nabízí dětem i dospělým pohodu v herně i kavárně za každého počasí. Mnohapatrové originální bludiště se skluzavkami, tobogány, trampolínami... vhodný věk 1-99 let!
Turnov, Liberecký kraj

Sedmihorské mokřady v Českém ráji

Mokřady v nivě Libuňky jsou domovem vzácných rostlin a živočichů. Zapáleným ochráncům přírody se zde povedlo vzkřísit vzácný biotop, který v minulosti zkoušeli zemědělci přetvořit na ornou půdu. Na cca 6 hektarech našli mimo jiné útočiště i vzácní ptáci.
Karlovice, Liberecký kraj

Penzion Olda – sport i relaxace v Hrubé Skále

Kde jinde než u nás si chcete odpočinout od civilizace? Kde jinde si chcete užít sportu, relaxace v přírodě a pohody? Rodinný a pěkně zařízený penzion v regionu Český ráj nabízí ubytování pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi.
Hrubá Skála, Liberecký kraj

Mariánská vyhlídka v Českém ráji

Mariánská vyhlídka je jednou z nejproslulejších a nejnavštěvovanějších v Českém ráji. Nabízí známé pohlednicové panorama Hrubé Skály, Trosek a Kozákova.
Hrubá Skála, Liberecký kraj

Symbolický hřbitov horolezců v Hruboskalsku

Symbolický hřbitov je věnován památce horolezců, kteří tragicky zahynuli při svých výpravách.
Hrubá Skála, Liberecký kraj

Arboretum na Bukovině v Českém ráji

Arboretum na Bukovině se nachází v samém srdci Hruboskalska. Jedná se o jednou z prvních pokusných ploch na pěstování severoamerických dřevin ve střední Evropě. Založil jej tehdejší majitel hruboskalského panství Jan Bedřich Lexa z Aehrenthalu se svým správcem Leopoldem Angrem kolem roku 1860.
Karlovice, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Motel Even Sedmihorky

Motel nabízí ubytování v 7 dvou až čtyř lůžkových pokojích s vlastním sociální zařízením, obývacím pokojem.
Turnov, Liberecký kraj

Autocamp Sedmihorky v Českém ráji

Na úpatí Hruboskalského skalního města, v pomyslném srdci chráněné krajinné oblasti Český ráj, se rozkládá kemp Sedmihorky. Ubytovat se zde můžete ve vlastním stanu, chatkách i karavanech, nebo v indiánském týpí. Kemp se stal kempem roku 2023, vyhrál i dílčí ocenění nejlepší kemp pro rodiny s dětmi.
Turnov, Liberecký kraj

Apartmán Sedmihorské léto

Stylový apartmán 2+kk s terasou, kuchyňkou, koupelnou.
Karlovice, Liberecký kraj

Indiánské týpí v Českém ráji

Pro ty, kteří nemají rádi přeplněné kempy, ale přírodu a chtějí prozkoumat krásy Českého ráje.
Turnov, Liberecký kraj

Zámecká restaurace Hrubá Skála

Zámecká restaurace Hrubá Skála se nachází na druhém nádvoří romantického zámku Hrubá Skála. Nabízí široký výběr místních i mezinárodních jídel.
Turnov, Liberecký kraj

Penzion Michelle – ubytování v Českém ráji

Chcete se ubytovat v Českém ráji? Penzion Michelle vám nabízí kvalitní ubytování ve dvou a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením až po pětilůžkový apartmán.
Turnov, Liberecký kraj

Vinný sklípek v Českém ráji

Jedinečný vinný sklípek v Českém ráji nabízející výborná přívlastková vína a domácí kuchyni. O
Mírová pod Kozákovem, Liberecký kraj

Pukū

Barvy a vůně Karibiku, Fidži, Thajska, Indie, Japonska, Číny a Korey? To všechno v srdci Českého ráje, v Turnově? Fakt jo!
Turnov, Liberecký kraj