Úvod > Kalendář akcí > Sedm perel astronomie v semilském muzeu

Sedm perel astronomie v semilském muzeu

Kdy 5. červenec 2019 - 25. srpen 2019 Výstavy
Sedm perel astronomie přestavuje sedm nejpozoruhodnějších nebeských jevů, jak jejich jedinečnost vidí autor výstavy, Bc. Petr Horálek. Výstava je doplněna snímky vzácných úkazů či pohledů do hvězdného nebe z různých koutů světa.
Během července a srpna bude v Muzeu a Pojizerské galerii Semily, p.o. k vidění výstava Sedm perel astronomie, jejímž autorem je přední a světově uznávaný astrofotograf Bc. Petr Horálek. V roce 2015 se stal prvním českým foto-vyslancem Evropské jižní observatoře (ESO).

Sedm perel astronomie přestavuje sedm nejpozoruhodnějších nebeských jevů, tak jak jejich jedinečnost vidí autor výstavy. Můžete se zde dozvědět, jak vznikají supernovy, o meteorickém dešti nebo jak souvisí polární záře se Sluncem. Výstava je doplněna snímky vzácných úkazů či pohledů do hvězdného nebe z různých tuzemských i zahraničních koutů světa.

Ke zhlédnutí budou též k dispozici videa ze ságy KOSMOS od slavného amerického astronoma Carla Sagana, která vypráví o patnácti miliardách let kosmického vývoje. Nahlédnout budete moci i do muzejního sklepení, kde bude připravena ukázka známých souhvězdí.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 7. 2019