Úvod > Kalendář akcí > Secesní móda

Secesní móda

Kdy 25. červenec 2020 9:00 - 30. prosinec 2020 17:00 Výstavy
Jedinečná výstava dámské módy, běžné pro jihočeská města v období secese - od 90. let 19. století zhruba do roku 1918. Exponáty jihočeských muzeí poprvé na jedno místě!
Obdivovat můžete dámské šaty, živůtky, kabátky, společenské pelerínky a límce. Spodničky a korzety. Nezbytné klobouky a rukavičky, boty, kabelky, slunečníky, opasky a opaskové spony, jehlice do klobouků, hřebínky do vlasů, vějíře a okrajově i bižuterní šperky. 

Největší počet vybraných exponátů pochází z doby kolem roku 1910. Většinou jde o oděvní součástky neznačené, šité doma nebo u malé firmy, ale jsou zastoupeny i kousky z místních, či pražských salonů. Veškeré textilní exponáty jsou součástí sbírek jihočeských muzeí a muzea v Horažďovicích, které spadá do jižních Čech historicky, ačkoliv dnes je součástí Západočeského kraje. V katalogu výstavy představíme i oděvy, které z různých důvodů (nejčastěji kvůli špatnému stavu) nebudou moci být vystaveny.

Každičký předmět prochází odborným zpracováním a konzervátorskou dílnou. Nakonec může být vyfotografován pro katalog a vystaven v expozici. Všem přípravám se nyní intenzivně věnuje kurátorka výstavy Mgr. Petra Richterová a konzervátorka Věra Toncarová. Poslechněte si reportáž Českého rozhlasu České Budějovice a zjistěte více o Prachatickém muzeu i chystané výstavě.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí