Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Sebedůvěra a její vliv na vztahy – seminář
Seminár Sebeduvera
Společenské akce

Sebedůvěra a její vliv na vztahy – seminář

Nízké sebevědomí vychází z vnitřních pochybností, které vznikají většinou ještě v dětství či dospívání. Můžeme si nést pocity, že jsme nezajímaví, neschopní nebo nedůležití. V dospělém životě se tyto strachy snažíme potlačit a navenek se nám to často i docela daří. Jenže nevědomě nás ovlivňují dál.
Své strachy často ani nevnímáme. Nevědomě jsme se totiž naučili používat různé obranné mechanismy, které naše pochyby překrývají. Máme-li např. strach, že jsme nedůležití, můžeme si na základě toho hledat vedoucí pozice nebo se starat přehnaně o druhé, abychom si navodili pocit nepostradatelnosti.

Pokud máte strach říci „NE“, máte pocit, že musíte všechno stihnout, být ve všem dokonalí, pak to může být první signál toho, že se bojíte, aby se vám nepotvrdila vaše vnitřní obava o sobě samých. Čím více používáte tyto nevědomé obranné mechanismy, tím víc budete v životě nespokojení. A tím víc také budete opakovat nezdravé vztahy v soukromém i pracovním životě.

Na semináři se naučíte odkrýt konkrétní strachy, které vás v životě ovlivňují. Pochopíte, jak tyto vzorce ovlivňují váš život, a naučíte se, jak je můžete změnit, abyste mohli prožívat harmoničtější vztahy.

Seminář vede T. Zahrádková, lektor a terapeut. Registrace je možná přes webové stránky. 

Muzeum od sklepa po půdu

Nová výstava nabízí pohled do života Národního muzea jakožto instituce, historického objektu, místa pro uchování předmětů nevyčíslitelné hodnoty i prostoru spjatého s množstvím zajímavých osobností a návštěvníka doslova provede historickou budovou od sklepa po půdu.
Praha 1, Praha

Komentované prohlídky expozice Okna do pravěku

Nechte se provést zcela novou expozicí a poznejte, jak vypadal život na našem území před mnoha miliony let.
Praha 1, Praha

Miro Žbirka: Roky a dni v Národním muzeu

Národní muzeum se spolu s umělcovou manželkou Kateřinou rozhodlo připomenout osobnost Miro Žbirky prostřednictvím výstavy v Historické budově Národního muzea. 28 panelů, a řada podstatných i na první pohled nepodstatných věcí představí zpěvákův život a tvorbu.
Praha, Praha

Hrdinovia odboja

Výstava ilustrující protifašistický odboj na Slovensku.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Venkovní únikové hry v České republice

Jde o venkovní zábavné hry s mobilní aplikací. Hraje se v týmu, nebo s rodinou, ve městě, v parku, pěšky nebo na kole, v Praze a na spoustě dalších míst v České republice.
Praha, Praha

Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Tradiční místo oslav, demonstrací a veřejných shromáždění, na kterém se odehrálo mnoho historických chvil. Druhému největšímu náměstí v Česku vévodí Myslbekova jezdecká socha sv. Václava.
Praha 1, Praha

Divadlo Studio Dva v Praze

Studio DVA je nezávislá divadelní a umělecká společnost se zaměřením na produkci vlastních divadelních projektů.
Praha 1, Praha

Pomník Jana Palacha a Jana Zajíce u Národního muzea

Nenápadný pomník ve tvaru prohnutého kříže na zemi, je umístěn několik metrů od kašny před budovou Národního muzea na Václavském náměstí v Praze, kde se Jan Palach 16. ledna 1969 polil benzínem a zapálil.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Výtopna na Václavském náměstí v Praze

Restaurace Výtopna je konečnou stanicí nejen pro všechny železniční nadšence, ale také pro milovníky dobrého jídla. Tento gastronomický unikát dokáže proměnit i obyčejné posezení u piva na netradiční zážitek.
Praha 1, Praha

Nebe Cocktail & Music bar na Václavském náměstí

Cocktail & Music Bar Nebe najdete v samém centru Prahy na Václavském náměstí. Dvoupatrový klub Nebe nabízí skvělé koktejly, příjemné posezení, každý den Dj, videoprojekci a v neposlední řadě i teplou kuchyni.
Praha 1, Praha

Nebe Cocktail & Music Bar Celnice

Cocktail & Music Bar Nebe naleznete v klasicistní budově Celnice v jihovýchodním cípu Náměstí Republiky. Dominantou interiéru jsou křížové klenby a celoskleněný monolitický bar, který je citlivě propojený s historickou budovou.
Praha 1, Praha

Occidental Praha Wilson v centru Prahy s úžasnými výhledy na historické památky

Hotel Occidental Praha Wilson se nachází přímo na Václavském náměstí v Praze, vedle Národního muzea a Státní opery, a nabízí ideální polohu k poznávání města.
Praha, Praha