Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Screeningová roadshow na podporu prevence rakoviny v Nymburku
Společenské akce

Screeningová roadshow na podporu prevence rakoviny v Nymburku

V pondělí 23. června budou na náměstí Přemyslovců v Nymburku odborníci radit občanům, jak se vyhnout rakovině. V rámci celonárodní kampaně Ministerstva zdravotnictví ČR na podporu prevence rakoviny, jejímiž tvářemi jsou Jan Čenský, Chantal Poullain a Ilona Svobodová, vystoupí i další experti.

Program začne ve 14 hodin a potrvá tři hodiny, průběžně bude hrát také místní mladá kapela Nespoutaní hoši. Začátkem letošního roku odstartoval projekt Ministerstva zdravotnictví ČR ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami „Systém podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v ČR – SCREENINGOVÉ PROGRAMY“, který končí 30. 6. 2015.

Projekt si klade za cíl zvýšit návštěvnost preventivních vyšetření, konkrétně vyšetření rakoviny děložního čípku, prsu a rakoviny tlustého střeva a konečníku.

Na preventivní prohlídky jsou v průběhu roku adresně zváni klienti všech zdravotních pojišťoven dle stanovených cílových skupin. Do dnešního dne již bylo zdravotními pojišťovnami pozváno přes 1 000 000 osob a postupně jsou zvány další. Adresné zvaní podporuje celorepubliková informační kampaň zaměřená na širokou veřejnost a její součástí je mimo jiné speciální roadshow ve vybraných městech ČR. Cílem roadshow je přiblížit projekt veřejnosti, informovat o konkrétních možnostech prevence rakoviny a zvýšit aktivní přístup občanů k péči o vlastní zdraví. Roadshow podporují také neziskové organizace zaměřené na prevenci rakoviny. Hlavním mediálním partnerem projektu se stala Česká televize.

Roadshow se zastaví ve 25 městech České republiky a to ve třech etapách. První etapa zahrnuje devět měst, začala koncem dubna a bude trvat do konce června 2014. Další etapa pak startuje na podzim a potrvá až do konce letošního roku a navštíví osm měst. Třetí etapa proběhne v první polovině roku 2015 v dalších osmi městech. Roadshow jsou realizovány jako informační a osvětové akce na centrálních náměstích vybraných měst za účasti významných lokálních osobností. Snahou organizátorů je dále sladit konání roadshow s jinými významnými akcemi na podporu boje proti rakovině.

První etapa roadshow zahrnuje následující města: Brno (25. 4.), Zlín (5. 5.), Olomouc (6. 5.), Jihlava (7. 5.), Plzeň (15. 5.), Ostravu (9. 6.), Frýdek-Místek (10. 6.) Nymburk (náměstí Přemyslovců, 23. 6. ve 14:00 – 17:00), Cheb (OC Dragoun, 25. 6. v 15:00 – 18:00).

Provozovatel

Markéta Hrabánková

náměstí Přemyslovců v Nymburku
288 02 Nymburk
Tel.:
+420 221 998 314
Email:
marketa.hrabankov...
GPS:
50,185582 15,043660
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Lodě na Labi 2023

Setkání milovníků lodí, vodního turismu a vodních sportů, místo konání břeh Labe v Nymburce – strategické místo na páteřní Labské cyklostezce Labská louka – Kolín – Poděbrady – Nymburk – Hamburg.
Nymburk, Středočeský kraj

Postel, hospoda, kostel – Zbigniew Czendlik

Obsahem talk show POSTEL HOSPODA KOSTEL je vyprávění příběhů z jeho života osobního i jiného… podané humorem jemu vlastním, kdy některé z nich jsou zaznamenané ve stejnojmenné knize a další přinesl život posléze, od jejího vydání.
Nymburk, Středočeský kraj

Čerti v zoo Chleby

Velvyslanci pekla se už chystají na tradiční obhlídku pozemského světa a kontrolu hříšníků. Ať máte doma zlatíčko nebo pořádného zlobivce, přijďte k nám do ZOO Chleby!
Chleby, Středočeský kraj

Vyrob si adventní věnec v zoo Chleby

Užijte si rodinnou pohodu v zoo a odneste si vlastnoručně vyrobený věnec, který zkrášlí váš domov po celý adventní čas. Jedlové chvojí vše provodní a vydrží dlouho čerstvé.
Chleby, Středočeský kraj

Anglický park na Ostrově v Nymburku

Jedinečný anglický park s mnoha vzácnými dřevinami se nachází na levém břehu Labe. Projektoval ho pražský zahradní architekt E. Thomayer v letech 1918 – 20 jako součást nové úpravy labského břehu po regulaci řeky.
Nymburk, Středočeský kraj

Kostel sv. Jiljí v Nymburce

Kostel sv. Jiljí se nachází na Kostelním náměstí. Na několika místech v kostele se dochovaly zbytky nástěnných maleb. V interiéru se nachází plastika prvního patrona kostela sv. Mikuláše z huti Petra Parléře.
Nymburk, Středočeský kraj

Výletní loď Blanice

Loď Blanice v současnosti zajišťuje provoz nymburského přívozu a žádné další plavby nenabízí.
Nymburk, Středočeský kraj

Stará rybárna v Nymburce

Stará rybárna na břehu řeky Labe u jihovýchodních nymburských hradeb se připomíná již počátkem 14. století. Současná podoba budovy je z počátku 20. století.
Nymburk, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Charlie’s Coffee & Garden

Manželé Dominika a Karel Palmovi dělali každý něco jiného. Karel byl více než zdatný český kanoista, ale když dostal do rukou rodinný domek v nejvíc romantické uličce Malé Valy, které stojí na místě bývalé opukové hradby, udělal z pádla věšák své krásné kavárny.
Nymburk, Středočeský kraj

Hrabalův Postřižinský pivovárek

Pivovar Nymburk, Bohumil Hrabal a Postřižiny patří neodmyslitelně k sobě. Známý spisovatel Bohumil Hrabal žil v Pivovaru Nymburk v letech 1919-1947. Život v pivovaru popsal ve své knize Postřižiny. Název Postřižinské pivo dal nymburskému pivu sám mistr.
Nymburk, Středočeský kraj

Andy's Cakes

Zakázková výrobna moderních narozeninových a svatebních dortů, lahodných makronek a dalších laskomin.
Poděbrady, Středočeský kraj

Poděbradský hotel Zámeček

Unikátní architektonický skvost z 20. let minulého století je zasazen do krásného prostředí lužního lesoparku v blízkosti řeky Labe i centra Poděbrad. Hotel prošel citlivou rekonstrukcí a nabízí moderní komfort ve stylovém prostředí.
Poděbrady, Středočeský kraj