Úvod > Kalendář akcí > Schuller, Müller, Slepička, Slepice a Ryby

Schuller, Müller, Slepička, Slepice a Ryby

Kdy 26. září 2020 14:00 - 16:00 Festivaly
V sobotu 26. 9. od 14:00 do 16:00 proběhne akce pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco o historii experimentálního sídliště Invalidovna nebo o Divadle Kámen, které zde působí.
Divadlo Kámen v rámci akce Česko žije kulturou, let´s go out zve zájemce na komentovanou vycházku po uměleckých dílech ve veřejném prostoru poblíž divadla a poté na kávu či sklenku vína se svým uměleckým šéfem Petr Odo Macháček a herečkou Lucií Zachovalovou.

Experimentálním sídlištěm kolem sochařských skvostů až k divadlu účastníky provede Helena Macháčková, autorka map Umělecká díla ve veřejném prostoru sídliště Invalidovna a Umělecká díla na sídlišti Ďáblice. Budou moci objevit dochované i již zmizelé sochy a seznámit se s architektonickou koncepcí výjimečného sídliště ze šedesátých let.

V divadle se účastníkům bude věnovat umělecký šéf a režisér Petr Odo Macháček, který je provede prostory divadla a přiblíží svůj způsob uvažování o umělecké tvorbě. Aktuální tvorbu divadla „zhmotní“ herečka Lucie Zachovalová, která je v nejnovějších inscenacích například „liškodlačicí“, upírkou a posázavskou kněžkou Soňou.

Praktické informace:
Trvání akce: 14:00 až 16:00 (v případě zájmu déle).
Začátek v atriu u výstupu z metra Invalidovna, konec v Divadle Kámen.
Vstupné nezahrnuje nápoje u divadelního baru.
Akce se bude konat se za každého počasí.
Kromě výstupu z metra Invalidovna je akce bezbariérově přístupná.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 8. 2020