!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Sanremo Junior
Hudební a divadelní akce

Sanremo Junior

  • 19. únor 2020 18:00 - 21:30
Finálový večer mezinárodní pěvecké soutěže. Vystoupí Lenny, Helena Vondráčková, Miro Žbirka, Jaroslav Svěcený. Moderuje Jan Čenský.
Celkem 11 finalistů z České republiky a 3 ze Slovenské republiky postoupilo do finále  dalšího ročníku dětské pěvecké soutěže Sanremo Junior CZ/SK.  Výběr probíhal v několika kolech a jak říkali členové poroty “Nebylo to vůbec jednoduché. Během několika dnů slyšeli mnoho velmi talentovaných dětí. Postoupit ale mohl opravdu jen omezený počet.  Kdyby záleželo na nich, asi by jich postoupilo více… ” Ze tříkolového výběru před odbornou porotou nakonec do finále postoupilo celkem 14 finalistů – 10 nových talentů a 4 finalisté z minulých ročníků, kteří byli vybráni porotou v odděleném kole.

Těchto 14 dětí čekají měsíce velkých příprav na finálový večer Sanremo Junior CZ/SK, který se uskuteční 19. února v pražském divadle Hybernia. Během večera vystoupí nejen se svou soutěžní písní, ale čekají je i další společné písně.  Dále také vystoupí mnoho známých osobností. To vše za doprovodu Bon Art Pops Orchestra, který je složen výhradně z žen. Na finálovém večeru Sanremo Junior CZ/SK, se orchestr sejde v obsazení big bandu, doplněný dřevěnými dechovými nástroji, kompletními smyčci, rozšířenou rytmickou sekcí a bude hrát pod taktovkou jediného muže a tím je velmi zkušený a sympatický dirigent Martin Hybler.  Jednoho vítěze za Českou republiku a jednoho za Slovensko vybere během večera odborná porota složená z takových osobností jako je Helena Vondráčková, Miro Žbirka, Lenny, Jaroslav Svěcený, Ondřej Soukup, Lucie Šoralová, Janis Sidovský, Pavel Vítek, Martin Hrdinka, Miloslav Zýka, Michaela Dobrovolná, Štěpán Wolde, René Hnilička. Celým večerem, během kterého kromě finalistů vystoupí také např. Lenny, Miro Žbirka, Helena Vondráčková, Jaroslav Svěcený a další, bude provázet stejně jako v předchozích letech Jan Čenský.

Sanremo Junior CZ se koná pod patronátem Italského kulturního institutu.
 
Zobrazit více