Úvod > Kalendář akcí > Festival svobody - 17. listopad
Festival svobody - 17. listopad
"> "> "> "> "> "> "> ">
17.11.
+ Přidat foto

Festival svobody - 17. listopad

Kdy 17. listopad 2019 Společenské akce
Hudba, diskuse, divadlo, čtení, projevy, průvody, přímé přenosy a happeningy nejen v centru Prahy.
Volné uskupení nezávislých občanských iniciativ a organizací pořádající kulturní akce nejen k výročí 17. listopadu. Spojujícím faktorem jsou hodnoty vázané k významným výročím naší republiky a potřeba je v dnešní době připomínat.

Základním mottem jsou propojení a spolupráce.

Zakládající členové:
Nerudný fest.cz – Koncert pro budoucnost
Díky, že můžem – Korzo národní
Post Bellum – Ceny paměti národa
Studentská komora rady vysokých škol – Studentský Albertov
FÓR_UM – Sametové posvícení

Největší akce se odehrají na Albertově (pořádají studenti Univerzity Karlovy), Národní třídě (Korzo Národní) a Václavském náměstí (Koncert pro budoucnost). Tato tři místa letos jedinečně propojí velký částečně inscenovaný průvod v trase studentské manifestace 17. listopadu 1989. Ulicemi Prahy projde již tradičně průvod Sametového posvícení. Organizace Post Bellum vedle každoročního předávání Cen Paměti Národa chystá audiovizuální instalaci na Národní třídě, mimo Prahu pak vyjede s programem na školách. Vlastní program připraví také Knihovna Václava Havla, Polský institut v Praze nebo třeba Památník Šoa. Zapojí se i instituce jako Národní galerie, Národní divadlo a Národní Muzeum. To chystá stejně jako v loňském roce 28. října videomapping na svou nově opravenou budovu.

Historie
Festival svobody v roce 2016 založili organizátoři pražských akcí. Ještě v tomtéž roce nás oslovili z dalších měst a Festival svobody tak v roce 2017 propojil akce v 25 městech napříč republikou.

Celý popis
Naposledy změněno: 26. 7. 2020