!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Otevření Muzea Karla Zemana
Otevření Muzea Karla Zemana
">
3.5.
9.5.
+ Přidat foto
Výstavy

Otevření Muzea Karla Zemana

Kdy 3. květen 2021 – 9. květen 2021
Od 3. 5. 2021 muzea a galerie opět otevřít své expozice, i když stále platí striktní hygienická pravidla. V Muzeu Karla Zemana je vše připravené a těšíme se, až první návštěvníci vyzkouší novinky, které jsme během lockdownu a dočasného uzavření v Muzeu zprovoznili.
Podle dostupných informací návštěvníci musí dodržovat rozestupy nejméně 2 metry a do Muzea Karla Zemana bude moct přijít až 11 lidí naráz, aby byla splněna podmínka 15 metrů čtverečních k dispozici na jednoho návštěvníka. Zároveň je samozřejmostí povinnost vstupu v respirátoru, dezinfekce na ruce u vstupu do Muzea a pravidelná dezinfekce expozice. V Muzeu je hned několik nových prvků, které návštěvníci zatím neměli šanci vidět ani vyzkoušet, kvůli dočasnému nouzovému stavu a dalším opatření vlády. Hlavní novinkou je opěvovaný trik V kůži barona Prášila, který čeká na prvního návštěvníka, aby si zahrál přímo ve scéně z filmu Baron Prášil. V Muzeu přibyly nové originální loutky z filmů Karla Zemana, včetně zkušební loutky brontosaura z Cesty do pravěku a Muzeum přivítá také první návštěvníky se sluchovým postižením.

Celá expozice byla totiž během uzavření přeložena do českého znakového jazyka, a tak se do muzea Karla Zemana může vypravit už opravdu každý.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 1. 5. 2021