Úvod > Kalendář akcí > Rusalka v parku – letní open air na zámku Liteň
Hudební a divadelní akce

Rusalka v parku – letní open air na zámku Liteň

  • 28. srpen 2021
Je to právě 10 let, co nezisková organizace Zámek Liteň spolu s Festivalem Jarmily Novotné těší i vzdělávají laickou a odbornou veřejnost svými multižánrovými projekty, popularizují jméno legendární divy, herečky, vlastenky a významné osobnosti Jarmily Novotné.
Tento rok je ale zároveň milníkem v historii jednoho z našich nejslavnějších hudebních děl, opery Rusalka Antonína Dvořáka, která se dočkala své premiéry před 120 lety. A tak se pořadatelé rozhodli pro vrcholnou událost jubilejního ročníku festivalu vsadit právě na uvedení tohoto nestárnoucího skvostu a vzdát mu tak poctu. Mimořádný open air koncert RUSALKA V PARKU láká na malebné prostředí, kouzelnou letní atmosféru a originální umělecké ztvárnění 28. srpna do parku zámku Liteň.

Velká scéna, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, nejlepší čeští operní pěvci v kulisách liteňského parku a jezírka, to vše, věříme, zajistí výjimečný kulturní zážitek. Půjde o multimediální představení složené z částí nejznámější české opery Rusalka Antonína Dvořáka, doplněné o tanec, který bude přinášen divákům na obrazovkách, vše v moderním pojetí v režii a scénografii bratří Cabanů. Rusalku ztvární asi naše současná nejúspěšnější sopranistka Kateřina Kněžíková, v dalších rolích se představí Richard Samek jako Princ, Jan Martiník jako Vodník a Jana Kurucová ve dvojroli Cizí kněžny a Ježibaby. V letošním roce je to zároveň 120 let od prvního uvedení opery Rusalka. 

Předprodej vstupenek probíhá prostřednictvím sítě Ticketportal v 6 cenových kategoriích: I. 2990 Kč, II. 2450 Kč, III. 1750 Kč, IV. 1250 Kč, V. 750 Kč, VI. 350 Kč a je možné je zakoupit online v rezervačním systému na www.zamekliten.cz. Vstupenky v I. kategorii zahrnují pozvání na číši vína po koncertě. Část výtěžku ze vstupného poputuje na opravu oranžerie – kulturní památky v zámeckém areálu v Litni. Koncert se uskuteční za každého počasí od 20 hodin v parku zámku Liteň, cca 40 km od Prahy.

Účinkují:
Kateřina Knežíková – Rusalka
Richard Samek – Princ
Jan Martiník – Vodník
Jana Kurucová – Cizí knežna a Ježibaba
Jarmila Balážová, Markéta Böhmová, Tamara Morozová – 1., 2. a 3. Žínka
Symfonický orchestr Českého rozhlasu
Robert Jindra – dirigent

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace v Romantickém Hotelu Mlýn

Restaurace v Romantickém Hotelu Mlýn

Karlštejn, Střední Čechy
Taverna U Ezopa v Karlštejně

Taverna U Ezopa v Karlštejně

Karlštejn, Střední Čechy
Camp Srbsko

Camp Srbsko

Srbsko, Střední Čechy