Úvod > Kalendář akcí > Pocta Rudolfu II.
Pocta Rudolfu II.
"> "> "> ">
20.1.
29.1.
Přidat foto
Výstava připomínající 400. výročí úmrtí českého krále a římského císaře Rudolfa II. bude zahájena ve výroční den úmrtí panovníka v autentických prostorách spojených s Rudolfem II. na Široké chodbě a Rudolfově galerii v Novém paláci Pražského hradu.
Na Široké chodbě se návštěvníci seznámí formou textových panelů s průběhem závěrečné životní etapy panovníka na Pražském hradě, dvorním pohřebním ceremonielem a antropologickými průzkumy Rudolfových pozůstatků prováděných v minulém století. Rudlof II. si Prahu zvolil za svoji rezidenci a prožil zde téměř 30 let své vlády.

Těžiště výstavy bude spočívat ve vystavení artefaktů spojených s vlastní osobou Rudolfa II. a jeho posledních dní – kopie rakve, pohřební oděv, viscerální nádoby, pohřební insignie a pod.

V sousední Rudolfově galerii bude probíhat doprovodný program složený z promítání dokumentárních filmů o Rudolfovi II., jeho době, alchymii a umění. Filmová projekce bude doplněna přednáškami předních odborníků z řad historiků a kunsthistoriků zabývajících se rudolfínskou tématikou (dr. E. Fučíková, dr. B. Bukovinská, prof. P. Kalina a další).

Rudolfova galerie sousedí se Španělským sálem Hradu a patří mezi jeho nejreprezentativnější prostory. Pořádají se v ní například obědy pro významné zahraniční delegace a další společenská setkání. Děti do 15 let budou mít do Rudolfovy galerie vstup zdarma, ostatní zaplatí 20 korun.


Provozovatel

Pražský hrad

Pražský hrad
119 08 Praha 1
Tel.:
+420 224 373 584
Email:
tourist.info@hrad.cz
WWW:
www.hrad.cz
WWW:
www.kulturanahrad...
GPS:
50,089736 14,399955
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: 20 Kč

Poznámka:Z bezpečnostních důvodů není umožněn vstup do expozice s kočárkem. Z technických důvodu je vstup pro hendikepované umožněn denně do 16:00 hodin.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny