Úvod > Kalendář akcí > Rubín Letí Na Venuši – letní scéna nezávislých divadel v Kasárnách Karlín
Rubín Letí Na Venuši – letní scéna nezávislých divadel v Kasárnách Karlín
"> ">
10.8.
20.8.
+ Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Rubín Letí Na Venuši – letní scéna nezávislých divadel v Kasárnách Karlín

Kdy 10. srpen 2021 – 20. srpen 2021
A studio Rubín, Divadlo LETÍ a Venuše ve Švehlovce. Tři spřízněná nezávislá pražská divadla spojí síly a představí to nejlepší ze svého repertoáru na nově vytvořené letní scéně Rubín LETÍ Na Venuši.
Divákům nabídne pestrý program, jehož pojítkem je nekompromisní snaha poukázat na výrazná současná témata artikulovaná obrazivým a neotřelým režijním zpracováním. Jedinečnou atmosféru venkovního hraní dokreslí prostor Kasáren Karlín, ve kterém se jednotlivá divadla postupně představí od 10. do 20. srpna.

A studio Rubín uvede novinky i stálice svých autorských inscenací, Divadlo LETÍ nabídne to nejlepší ze současné světové dramatiky a Venuše ve Švehlovce program obohatí prostřednictvím svých dvou souborů Depresivní děti a Lachende Bestien vedených výraznými režijními osobnostmi Jakubem Čermákem a Michalem Hábou.

Rubín LETÍ Na Venuší zahájí svůj program 10. srpna roadtripem na konec světa Greta režiséra a autora Mariána Amslera. Divadlo LETÍ kromě této inscenace v Kasárnách Karlín uvede i derniéru úspěšné inscenace Small Town Boy s Erikou Stárkovou v jedné z hlavních rolí.

Pomyslnou štafetu převezmou 11. srpna Depresivní děti s jejich Zánikem domů Usherů podle stejnojmenné povídky Edgara Allana Poa. Představí i svoji nejnovější inscenaci Zlý jelen, koprodukční projekt s DIFA JAMU Medea_is_missing v režii Alexandry Bolfové a letní scénu uzavřou svou kontroverzní autorskou inscenací Milostný dopis ženě, kterou nemilujeme. Druhý soubor z Venuše ve Švehlovce Lachende Bestien uvede inscenaci Michala Háby Ferdinande! věnovanou Václavu Havlovi a inspirovanou jeho dílem.

Vzhledem k současnému post covidovému babyboomu určitě zarezonuje divadelní dokument na pomezí grotesky a tragédie A studia Rubín Jenom matky vědí, o čem ten život je. Rubín představí i stálici svého repertoáru nekorektně vtipnou sociální sondu z míst, kam oko „pražské kavárny“ nedohlédne – Obludov v režii Jana Prušinovského a z pera držitele Ceny Magnesia Litera Jaroslava Žváčka.

Program probíhající s jednou přestávkou od 10. srpna do 20. srpna nabídne dohromady devět večerů s tím nejlepším z pražského nezávislého divadla.

Program
10. 8. út 20.00 h Greta – Divadlo Letí
11. 8. st 20.00 h Zánik domu Usherů – Depresivní děti touží po penězích
12. 8. čt 21.00 h Osudy dobrého vojáka Švejka za světové pandemie – filmová projekce – Depresivní děti touží po penězích
13. 8. pá 20.00 h Ferdinande! – Lachende bestien
14. 8. so 20.00 h Small town boy – Divadlo Letí
15. 8. ne 20.00 h Jenom matky vědí, o čem ten život je – A studio Rubín
16. 8. po 20.00 h Obludov – A studio Rubín
18. 8. st 19.00 h – Zlý jelen – Depresivní děti touží po penězích
19. 8. čt 20.00 h – Médea – Averze
20. 8. pá 19.00 h – Milostný dopis ženě, kterou nemilujeme – Depresivní děti touží po penězích (derniéra)
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021