Úvod > Kalendář akcí > Rozumím, přepínám
Rozumím, přepínám
"> "> ">
6.4.
29.5.
Přidat foto
Akce pro děti

Rozumím, přepínám

Jak se spolu dorozumívají zvířata i rostliny, jaké jsou překážky pro komunikaci ve vesmíru nebo na jakých principech je založena vojenská komunikace? Malí i velcí návštěvníci se mohou zúčastnit akce Rozumím, přepínám, která bude až do konce května v Pevnosti poznání.
Řeč zvířat a rostlin
Hra se týká komunikace zvířat a rostlin.Věděli jste, že i rostliny mají smysly a jsou schopny reagovat na podněty – mohou volat o pomoc nebo bránit své teritorium?

Signály ve vesmíru
V expozici Světlo a tma budou ukázky simulace robotů na Zemi nebo na Marsu. Na časovou osu nalepíme ukazatele o tom, jak dlouho trvá poslat signál na různá místa Sluneční soustavy. Také si vyzkoušíte po domácku vyrobené přístroje, určené k přenosu zvuku (pomocí světla či indukce).

Dialog s mapou
Seznámíme vás s ustálenými mapovými prvky, co značí jednotlivé barvy, jak se zpracovávají data, vybírají intervaly apod. Na stanovištích budou také tyflo mapy a haptické mapy (pro zrakově znevýhodněné osoby). Podíváte se také na náš nový exponát Souřadnice. 
O víkendu 9. a 10. dubna se navíc můžete těšit na zajímavý workshop.

Chemičtí poslové
Chemický workshop zaměřený na způsob, kterým naše tělo komunikuje s okolím a vnímá vjemy kolem sebe. Zaměříme se na každý ze smyslů samostatně a vysvětlíme si povahu komunikace – jak probíhá přenesení vjemu do mozku.

Workshop LOGIK
Workshop pro celou rodinu! Budeme vyrábět klasickou hru Logik, což je známá hlavolamová společenská hra. Ve světě se prodávala pod názvem Mastermind. Hrají ji dva hráči, z nichž jeden vytvoří tajnou kombinaci kolíčků různých barev a druhý se ji snaží uhodnout. Po každém pokusu se hádající hráč dozví, kolik kolíčků umístil správně a kolik špatně.
 

Provozovatel

Pevnost poznaní, interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého

17. listopadu 7
779 00 Olomouc
Tel.:
+420 585 634 145
Email:
info@pevnostpozna...
WWW:
https://www.pevno...
GPS:
49,592896 17,257982
 
 

Vstupné

Cena: 145 Kč

Snížená cena: 115 Kč

Rodinné vstupné: 355 Kč

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Tõde v Olomouci

Penzion Tõde v Olomouci

Olomouc, Olomoucký kraj
Bistro Konvikt v Olomouci

Bistro Konvikt v Olomouci

Olomouc, Olomoucký kraj
Arigone Hotel Olomouc

Arigone Hotel Olomouc

Olomouc, Olomoucký kraj
Restaurace Arigone

Restaurace Arigone

Olomouc, Olomoucký kraj