Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Středočeský kraj nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Roztoč fest je mezinárodní festival cirkusových a flow umění, žonglování, divadla a rozmanitých forem pohybového umění. Dá se říct, že s desítkami živých kapel a DJs, žánrů od balkan, klezmer, cumbia a latin až po drum'n'bass nebo psytrance je Roztoč fest také festivalem hudebním.
Letošní 10.ročník festivalu Roztoč fest bude zatím největší a co do skladby programu nejpestřejší ze všech ročníků.
 
Akce, která byla ve svých počátcích orientovaná především na žonglérskou a flow arts komunitu, již dávno přesáhla okruh lidí, kteří se těmto disciplínám intenzivně věnují. Díky soustavné činnosti mnoha dalších organizací je dnes žonglování, potažmo nový cirkus odvětvím, které je otevřené a dostupné široké veřejnosti.
Roztoč fest stále zůstává důležitým místem pro setkávání profesionálů v oboru performativních umění, ale pokračuje v zacílení, které si před lety vytyčil a sice směrem k široké a laické veřejnosti.
 
Festival je nejen příležitostí vidět vystoupení domácích i zahraničních umělců, ale především naučit se přímo od nich něco z mnohých cirkusových či pohybových disciplín. Žonglérské a akrobatické náčiní je na místě volně k zapůjčení a zkušení performeři zájemcům rádi ukáží, jak se používá. Pohybové a kreativní workshopy jsou dostupné pro všechny věkové skupiny.
 
V letošním roce jsou, kromě již zmíněných flow arts kurzů, na programu také kurzy scénického tance, jevištního výrazu, kurz tanga či swingu ale také kurz mezinárodní znakové řeči.
 
Samozřejmostí jsou mistrovské kurzy, které vedou umělci, jenž jsou špičkou ve svých oborech a ve světě uznávaní pro svůj um. Festival tedy přináší jedinečnou možnost nechat se vést a učit i těmito profesionály.
 
Na Roztoč festu nesmí chybět gala show, která je tradiční přehlídkou nové a rozmanité tvorby. Už dávno se během festivalu nekoná pouze jedna, ale dokonce několik tematických gala show, samostatných představení a varieté.
 
V letošním roce jsou na programu Zahajovací varieté, ohnivá gala show, světlená a flow arts gala show a show umělců závěsné akrobacie. Ze samostatných představení je záhodno zmínit pantomimické vystoupení Radima Vizváryho, jehož tvorba a vliv je pro festival a jeho účastníky významným vykročením směrem k rozšíření uměleckého rejstříku.
 
Hudební stránka festivalu letos sází především na kapely a živou taneční hudbu. Roztoč fest tak uvede například legendární českou kapelu Green Småtroll, světovou žonglérskou komunitou vyhledávaný Kaya Project, zahraje taky skvělý one-man orchestra Omnion, dále třeba energičtí Rumbalgia či česko-slovenští Hard to Frame, hrající elektronické hudební styly naživo.
 
Nebudou chybět ani producenti elektronické hudby a DJs, díky nimž prostory, zákoutí a malé scény nepřestávají pulzovat a svádět k tanci a pohybu.
 
Roztoč fest se podruhé koná v bývalé raketové základně v Bratronicích u Kladna. Toto specifické místo poskytuje dostatek prostoru k pohybovým aktivitám, ale i relaxu.
 
Areál v Bratronicích neúnavně spravuje spolek Raketová základna Bratronice, z.s.. Základna je domovem pozoruhodného postapokalyptického městečka, plného originálních kulis a především komunity postapo nadšenců. Propojení postapo a žonglérské komunity se těší oboustrannému prospěchu, vzájemné pomoci, spolupráci a inspiraci.
 
Festival myslí i na rodiny s dětmi, pro které je taktéž připraven speciální program.
 
Spoluzakladatelem, ředitelem a duší festivalu je Vojta Stolbenko, umělec s mezinárodní prestiží. Během roku cestuje po světě se svými vystoupeními a workshopy. Předává své zkušenosti a zároveň se učí od dalších profesionálních performerů. A přesně o tom je i festival, který Vojta spolu se svým týmem pořádá. 
 
Roztoč fest slibuje aktivní zábavu i pohodový relax ve společnosti veselých a otevřených lidí.
Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a Visegrádského fondu.

Roztoč Fest 2022 Official Aftermovie

Sklářská show a workshop v Nižboru

Pro letošní léto jsme si pro vás připravili novinku! Sklářská show a workshop bude probíhat každý den, od pondělí, 29.7. do soboty 3.8.2024, odehrávat se bude v huti, v srdci naší sklárny. V hlavních rolích se můžete těšit na známé a zkušené mistry skláře, Vladimíra Veverku a Zdeňka Koláře.
Nižbor, Středočeský kraj

O Rosa Purpurea – Ensemble Inégal

Hudební festival Rosa Bohemica spolupracuje s obcí Nižbor již od svého prvního ročníku a vzhledem k výborné zkušenosti a početnému a nadšenému publiku se sem vrací i letos. Tentokrát si renomovaný soubor Ensemble Inégal připravil program z děl raně barokních skladatelů.
Nižbor, Středočeský kraj

Mosty – Plaisirs de Musique

Navštívit ikonický prostor nedostavěného chrámu v Panenském Týnci a zažít nebe nad hlavou o srpnové noci, to slibuje další festivalový koncert, tentokrát v podání Plaisirs de Musique. Program s názvem Mosty nás přenese do Evropy různých kultur a staletí.
Panenský Týnec, Ústecký kraj

Komentované prohlídky zámku Lány

Pravidelné komentované prohlídky pro veřejnost na zámku Lány. Návštěvníci se seznámí s reprezentačním patrem zámku a jeho historií. Průvodci věnují zvláštní pozornost památce T. G. Masaryka a zámku Lány jako sídlu hlavy státu.
Lány, Středočeský kraj

S prezidentem do Lán – prezidentské automobily ze sbírek Národního technického muzea

Pět prezidentských vozů ze sbírky Národního technického muzea zaparkovalo v zámeckých garážích v Lánech, kde budou vystaveny pro veřejnost do konce srpna tohoto roku.
Lány, Středočeský kraj

Bylinkový workshop na farmě Vitenplant

Začneme na políčku v Lišanech u Rakovníka, kde bylinková políčka a nasbíráme si bylinky. Následně se přesuneme do vázárny a k sušárnám bylinek, kde se občerstvíme a připravíme si bylinkový čaj a koupelovou sůl.
Unhošť, Středočeský kraj

Bylinkový workshop na farmě Vitenplant

Začneme na políčku v Lišanech u Rakovníka, kde bylinková políčka a nasbíráme si bylinky. Následně se přesuneme do vázárny a k sušárnám bylinek, kde se občerstvíme a připravíme si bylinkový čaj a koupelovou sůl.
Unhošť, Středočeský kraj

Bylinkový workshop na farmě Vitenplant

Začneme na políčku v Lišanech u Rakovníka, kde bylinková políčka a nasbíráme si bylinky. Následně se přesuneme do vázárny a k sušárnám bylinek, kde se občerstvíme a připravíme si bylinkový čaj a koupelovou sůl.
Unhošť, Středočeský kraj

Studánka Ve Žlábku na Poteplí

V údolí Žlábeckého potoka najdete studánku ve Žlábku, staré poutní místo s kapličkou zasvěcené Panně Marii „Žlábecké"
Malé Kyšice, Středočeský kraj

Bunkr Bratronice

Mezi obcemi Bezděkov a Bratronice prochází silnice, která tvoří v údolí říčky Kačák térenní vlnu. Této térenní vlny využili projektanti tak, že ho zabudovali do náspu silnice, čímž vznikla atypická varianta lehkého objektu. Jeho střílny svírají úhel 200 stupňů.
Bratronice, Středočeský kraj

Jenčov – nejmenší královský hrad u nás

V křivoklátských lesích, severně od Nižbora, se nachází zřícenina královského hrádku Jenčov. Hrad se ukrývá na strmé skalce v údolí potoka Vůznice (Pohodnice), byl tvořen pouze dvěma zděnými stavbami.
Beroun, Středočeský kraj

Nordic Walking na Kladensku a Rakovnicku

Nordic Walking je sportovně relaxační aktivita, která má spoustu příznivých účinků pro naše tělo. Přijměte naše pozvání na výlet do přírody.
Lhota, Středočeský kraj

Lovecký zámeček Dřevíč

Bývalý lovecký zámeček Dřevíč byl vybudován v hlubokých lesích nad údolím potoka Vůznice severně od Nižboru v obci Sýkořice. Zámek je veřejnosti nepřístupný.
Sýkořice, Středočeský kraj

Proškův mlýn v Poteplí

Jeden z nejzajímavějších mlýnů na Loděnickém potoce (Kačáku) je Proškův mlýn u Malých Kyšicic. První písemné zmínky o něm pocházejí z 15. století. Technické vybavení mlýna pochází z konce 19. století. V interiéru je dochována černá kuchyně s udírnou z 18. století.
Malé Kyšice, Středočeský kraj

Vodní turistika na Berounce

Vypůjčte si u nás lodě a nechte se unášet proudem Berounky. Uvidíte nádherné přírodní scenérie, poznáte množství kulturních, historických a přírodních zajímavostí.
Nižbor, Středočeský kraj

Areál Botanika – zde budete v ráji zeleně

Relaxaci i sportování se můžete oddávat v Areálu Botanika v Horním Bezděkově u Unhoště. Nabízíme ubytování v 18 čtyřhvězdičkových apartmá v rodinném prostředí Vily Botanika a v Hotelu Botanika. Multifunkční komplex s bohatým sportovním zázemím je citlivě zasazen do prostředí křivoklátských lesů.
Unhošť, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Glamping Nad Meandry

Zavřete oči a představte si útulnou lesní mýtinku na okraji lesa. Místo obklopené statnými duby, habry a modříny, s podrostem lesních jahod, malin, sasanek, borůvek. To nabízí pobyt v teepee u Unhoště.
Malé Kyšice, Středočeský kraj

Ubytování v Zastávce Nižbor

U vyhlášené restaurace Zastávka v Nižboru, která vznikla ze skladu na nádraží, je možné se i stylově ubytovat v několika vagonech.
Nižbor, Středočeský kraj

Nádražní výletní restaurace Zastávka Nižbor

Před pár lety chátrající dřevěný železniční sklad – "magacín" – z roku 1876 se rozhodl zachránit a změnit herec Tomáš Hanák. V současné době tady provozuje vyhlášenou restauraci.
Nižbor, Středočeský kraj

Cukrárna a kavárna pod Zámkem

Kavárna s posezením a dětským koukem se nachází v ulici Křivoklátská pod nižborským zámkem. Je vyhlášená výrobou dortům cukroví a makronek. Vše je zde dělané poctivě a s láskou.
Nižbor, Středočeský kraj

Nový kemp Riviéra Zbečno

Kemp Riviéra Zbečno je zrekonstruovaný kemp v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko.
Zbečno, Středočeský kraj

Tábořiště U Jezu Račice

Tábořiště U Jezu se nachází v krásném prostředí Křivoklátských lesů, v Račicích, u řeky Berounky. Tábořiště je vyhledávané vodáky, trempy i rybáři.
Račice, Středočeský kraj

Lánské cukrářství

Ochutnáte dorty z čerstvého špenátu, sušeného pivního sladu, máslových dýní ale i klasické karamelové větrníky. Denně nabízíme, zde vyrobené cukrářské výrobky, o kterých budete vyprávět svým známým .
Lány, Středočeský kraj

Restaurace Narpa

Dbáme na tradice obce Lány jakožto sídla našich prezidentů. Rodinná restaurace s kvalitní českou kuchyní a Plzeňským pivem. Skvělé speciality ze zvěřiny
Lány, Středočeský kraj