Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Rozeběhni Stráž
Rozeběhni Stráž
Sportovní akce

Rozeběhni Stráž

Přijeďte si zaběhat do krásné krajiny v okolí Stráže pod Ralskem. Naše základní škola vám představí nenáročný hlavní závod, který bude rozdělen na dva okruhy. Kratší šestikilometrový, delší 15 km. Součástí programu budou i dětské závody. Start i cíl bude ve Stráži pod Ralskem na hrázi u hotelu Uran.

Strážská patnáctka (15 km distance okolními lesy)

Trať bude vyznačená převážně po turistických cestách. Dvakrát závodníky čeká menší převýšení. Minete zajímavosti jako je Stohánek, Skalní divadlo, zříceninu hradu Děvín. Příjemný závěr bude na cyklostezce podél jezera ve Stráži.
 
Kategorie:
Ženy 1 / do roku 1989
Ženy 2 / od roku 1990
Muži 1 / do roku 1989
Muži 2 / od roku 1990
 
Akreditace: 08:30 hod.
Start závodu: 12:00 hod.
Přibližný konec: 14:30 hod.
Strážská patnáctka do 31. 3. 2023: 200 Kč
Na místě: 300 Kč
 
Strážská šestka
Pohodové vyběhnutí na 6 km distanci! Závod je určen pro běžce všech kategorií a výkonnosti. Jedno menší stoupání nemůže chybět. Trať bude značena červenobílými fábory. V místě rozdělení společné tratě s "patnáctkou" bude hlídka, která Vás případně nasměruje a celá cesta téměř do cíle už bude z kopce.
 
Kategorie:
Ženy 1 / do roku 1989
Ženy 2 / od roku 1990
Muži 1 / do roku 1989
Muži 2 / od roku 1990
 
Akreditace: 08:30 hod.
Start závodu: 12:00 hod.
Přibližný konec: 13:00 hod.
Strážská šestka do 31. 3. 2023: 200 Kč
Na místě: 300 Kč
 
Nordic Walking
Stejná trasa jako běh 6 km. POVINNÉ HOLE!
 
Kategorie:
Ženy
Muži
Akreditace: 08:30 hod.
Start závodu: 12:00 hod.
Přibližný konec: 14:00 hod.
Strážská šestka do 31. 3. 2023: 200 Kč
Na místě: 300 Kč
 
Kategorie pro dětské závody jsou již také připraveny. Nicméně děti se můžou bezplatně přihlásit v den závodu. Budeme rádi, pokud je registrujete online, abychom měli přehled o počtu zúčastněných.
 
Další informace
Na delší trati bude připravena i jedna občerstvovací zastávka. Startujeme na hrázi u hotelu Uran, kde bude i pro všechny společný cíl. Před hlavním závodem si budou moct zaběhat i děti, pro které budou připraveny různě obtížné tratě podle kategorií. Před samotným závodem se můžete občerstvit domácími dezerty, k dispozici budou i teplé nápoje. Trasa vede převážně lesem po turisticky značených cestách. Převýšení není úplně náročné:-). Poběžíte nedaleko strážské věznice, okolo sportovního areálu ve Stráži, vběhnete do lesa, kde se budete pohybovat převážně po turisticky značených cestách (Pod Zběhem, Stohánek, památník u Sochora – tady bude možnost se občerstvit, kolem Skalního divadla a Širokého kamene pod Děvín a odtud budete již směřovat k cyklostezce, po které se vrátíte opět na hráz, do místa startu. Trať bude označena červenobílými fábory. Po doběhnutí do cíle budou mít všichni účastníci možnost dát si v hotelu guláš. V ceně startovného je také pamětní medaile, kterou dostávají všichni účastníci hlavních i dětských závodů. V případě, že se nestihnete přihlásit do konce března, registraci můžete provést i na místě, cena startovného bude 300,- Kč.

Provozovatel

Rozeběhni Stráž

Revoluční 196
471 27 Stráž pod Ralskem
Tel.:
+420 725 832 750
Email:
nikola.kucerova@z...
GPS:
50,702669 14,806721
 
 

Vstupné

Cena: 300 Kč

Snížená cena: 200 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Od košilky k rubáši

... aneb narození a smrt v české lidové kultuře.
Mimoň, Liberecký kraj

Šelma Brnišťský půlmaraton

8. ročník závodů v běhu na 21,1 km, 10,55 km a štafetový běh 4 x 5,275 km v okolí obce Brniště. Dále jsou na programu dětské závody mnoha kategorií od nejmenších (do 3 let ... 50m) po dorostence a juniory (3300m) a veřejný běh na 3,3 km.
Brniště, Liberecký kraj

International MTB marathon Lužickými horami 2023

Mezinárodní marathon horských kol se koná 17. června. Trasy na 100, 70, 50 a 30 km jsou vypsány pro všechny věkové kategorie mužů a žen, handicapované cyklisty a kadety.
Jablonné v Podještědí, Liberecký kraj

S hlavou v oblacích

Česká bombová akční komedie o téměř dokonalém zločinu v podání Divadelní společnosti Vojan z. s. Český Dub.
Zdislava, Liberecký kraj

Vodní lyžařský vlek ve Stráži pod Ralskem

800 m dlouhý lyžařský vlek na vodním díle Stráž pod Ralskem ve stejnojmenném městě nabízí možnost adrenalinového sportovního vyžití a pro ty méně odvážné zajímavou podívanou. Délka vleku je 830m, disponuje 8 závěsy a na vodě je 8m boardslide a menší kicker.
Stráž pod Ralskem, Liberecký kraj

Jízda na vodním elektrickém vleku na Horeckém rybníku

Ralská pahorkatina nabízí mnoho možností jak pro rekreační, tak i pro náročnější cyklisty. V letních dnech láká ke koupání vodní dílo Stráž pod Ralskem. Vlek je umístěn na vodní nádrži Horka. Sezóna trvá podle počasí, ale nejčastěji od května do konce září.
Stráž pod Ralskem, Liberecký kraj

Cykloturistika v bývalém vojenském prostoru u Stráže pod Ralskem

Pojďte si užít dobrodružství v panenské přírodě, v bývalém vojenském prostoru. Cesty jsou dobře značeny, vedou členitým terénem, kolem pískovcových skal, až do krajiny, kterou charakterizují travnaté pahorky s nízkým křovinatým porostem, který, se přezdívají Afrika.
Stráž pod Ralskem, Liberecký kraj

Městské muzeum Stráž pod Ralskem

Městské muzeum ve Stráži pod Ralskem se nachází na Náměstí 5. května. Ve stejné budově se nachází také infocentrum, kde dostanete všechny potřebné informace.
Stráž pod Ralskem, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Autokemp Hamr na Jezeře

Autokemp Hamr na Jezeř ese nachází poblíž Hamerského jezera v krásném a klidném prostředí borového lesa. K dispozici je sociální zařízení, kuchyňka, pračka, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, elektrické přípojky k dobíjení mobilu, kiosek, pekárna, tenisové a nojehbalové kurty, minigol a wifi.
Hamr na Jezeře, Liberecký kraj

Kemp Zátíší v Hamru na Jezeře

Chatová osada Zátiší je umístěna v krásném prostředí lesů, jezer a hor v blízkosti Ještědského hřebenu vám nabízíme ubytování v chatkách s možností plné penze nebo polopenze. Areál je díky svému vybavení vhodný zejména pro skupinové a školní pobyty.
Hamr na Jezeře, Liberecký kraj

Hostinec U Zlaté Lípy v Novinách pod Ralskem

Máte rádi domácí kuchyni? Stýská se vám po nedělních obědech u babičky? Nevařte doma, ale přijďte na rodinný oběd k nám a pochutná si celá rodina. V naší restauraci si ceníme poctivé práce a sázíme na tradiční receptury, abyste si vždy mohli vychutnat jídlo jako od babičky.
Noviny pod Ralskem, Liberecký kraj

Hostinec U Zlaté lípy v Novinách pod Ralskem

Krásná restaurace s výhledem na zříceninu hradu Ralsko nedaleko skalní Průrvy, řeky Ploučnice a soch ve skalách. Útulné místo se 120letou tradicí nabízí domácí kuchyni jako od babičky.
Noviny pod Ralskem, Liberecký kraj