Úvod > Kalendář akcí > Výstava obrazů a aukce pro útulek Opuštěné kočičí tlapky na zámku Lysice
Výstava obrazů a aukce pro útulek Opuštěné kočičí tlapky na zámku Lysice
"> "> "> ">
22.5.
Přidat foto
Historické a vojenské akce

Výstava obrazů a aukce pro útulek Opuštěné kočičí tlapky na zámku Lysice

Výstava.

Projekt ROMY & ROSE je činem dvou žen, které se potkaly na soutěži MISS ČESKOSLOVENSKO 1991 a schází se v druhém ročníku společného výtvarného projektu za účelem pomáhat.

Brněnská rodačka Romana Štryncl, postupně oslovuje prověřené útulky po celé ČR, namaluje jimi vybranou kočku, obraz draží po dobu trvání výstavy na stránkách útulku a celá částka jde přímo na jeho účet. První výstava spojená s aukcí obrazu pro kočičí útulek proběhla v Divadle Bolka Polívky v roce 2013. “Celý projekt funguje nejen jako jednorázové získání finanční částky, ale přibližuje problematiku útulkových zvířat, propojuje lidi a věřím, že vede i k zamyšlení a větší všímavosti.”

Rosana pomáhá lidem, kteří se chtějí kreativně vyvíjet. V benefičních akcích spolupracuje s vedením města Bílovce a NPÚ na projektech pro vývoj výtvarného cítění bez hranic. Bez hranic proto, neboť dává šanci každému bez ohledu na věk, styl, či pokročilost, se umělecky vyjádřit. Její slova “v každém z nás je umělec” začínají vyučovací hodiny nejen v zámeckých plenérech, ale i školách a ateliérech. Za své zásluhy byla odměněna několika cenami městskými radami a kulturními institucemi u nás i v zámoří.

Letos se setkají obě výtvarnice na Státním Zámku Lysice, kde se pod kurátorskou asistencí Rosany opět spojí v záměru pomoci zvířatům v tísni. Jejich obrazy vyplní starobylé prostory zámecké galerie od 22.05. do 24.6.2022.

Výstava bude zahájena vernisáží v neděli, dne 22.05.2022 v 15:00 hodin, a proběhne i zahájení aukce obrazu kočky Julči z útulku Opustěné kočičí tlapky. Pohádku inspirovanou jejím příběhem napsala Lucie Hlavinková.

Provozovatel

Zámek Lysice

Zámecká 1
679 71 Lysice
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
49,451597 16,537163
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Tří volů Býkovice

Hotel U Tří volů Býkovice

Býkovice, Jihomoravský kraj
Pivovar Černá Hora – 60 minut s pivem

Pivovar Černá Hora – 60 minut s pivem

Černá Hora, Jihomoravský kraj
Zámecký penzion a restaurace Kopeček

Zámecký penzion a restaurace Kopeček

Rájec-Jestřebí, Jihomoravský kraj