Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Rodinný kurz ručních prací
Akce pro děti

Rodinný kurz ručních prací

Chcete se naučit něco nového, lákají vás ruční práce a zároveň chcete trávit čas se svým dítkem? Naučíte se nejen plést nebo háčkovat, ale získáte i nové zkušenosti a společné prožitky...
Co vás čeká na akci RODINNÝ KURZ RUČNÍCH PRACÍ 1.

Ve světě i v domácím prostředí prožívají textilní techniky využívající jako materiál různé typy přízí renesanci, ale již neplatí, že se tato dovednost předává v každé rodině napříč generacemi. Ne každá babička a maminka dnes ovládá pletení a háčkování tak, aby je byla schopná naučit svou dceru. Proto mě napadlo poskytnout možnost naučit se plést a háčkovat společně maminkám a dcerám, babičkám a vnučkám. Nevylučujeme ani tatínky (dědečky) a kluky – dost módních ikon v pletařském i háčkařském světě je mužského pohlaví :-) Navíc prožitek ze společného rodinného tvoření může být zcela novou zkušeností ve vzájemných vztazích. Společný pobyt v novém prostředí a setkání s dalšími účastníky pomůže odbourat naučené stereotypy chování, zlepšit mezigenerační vtahy v rodině a lépe se vzájemně poznat.

Rodinný kurz je rozložen do osmi dvouhodinových navazujících lekcí a je vhodný pro úplné začátečníky i pro ty, kteří jehlice nebo háček drželi naposled před hodně dlouhou dobou a chtějí si osvěžit základy. Kromě praktické výuky bude každá lekce zaměřena i na teoretické znalosti. Po absolvování kurzu byste měli být schopni uplést či uháčkovat si výrobek podle popisu nebo obrázkového návodu nebo si jednoduchý postup sami navrhnout.

Co vás čeká na 1. lekci:
V prvních dvou lekcích se seznámíte s materiály a typy přízí, dostupnými na trhu, a pomůckami nezbytnými k pletení a háčkování. Dozvíte se, jaké informace nám u každé příze poskytne adjustační páska. Vybrané druhy příze si prohlédnete a osaháte. Naučíte se vybrat správnou přízi pro konkrétní výrobek.

V praktické části vezmeme do ruky háček nebo rovné jehlice a na cvičných klubíčkách se budeme učit základy háčkování a pletení. Doporučuji si vyzkoušet obě techniky, než se rozhodnete, jakou techniku zvolíte pro finální výrobek.

Háčkování:
– držení háčku a příze, řetízek, krátký sloupek

Pletení:
– základní způsob nahození ok na jehlice, držení jehlic a příze, rovné pletení hladce

Kurzy jsou vhodné pro dospělé a děti od 10 let. Maximální počet účastníků je 6 lidí/kurz (tři páry maminka/tatínek – dcera/syn v libovolné kombinaci rodiče a dítěte.

Každá lekce trvá cca 2 hodiny.

Další lekce bude opět ve středu, 19.11. od 15:30.

Provozovatel

Pohyblivý svátek - kurzy pro barevnější život

Moravské nám. 13
602 00 Brno-střed
Tel.:
+420 603 965 929
Email:
info@pohyblivysva...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.pohyblivysvat...
GPS:
49,199889 16,606048
 
 

Vstupné

Cena: 320 Kč

Poznámka:V ceně kurzu je zahrnuta práce lektora a zapůjčení pomůcek. Materiál a pomůcky na první tři lekce poskytne lektorka. Přízi, jehlice či háček pro váš vlastní projekt vám v případě zájmu zajistíme zvlášť. Na každém kurzu také dostanete drobné občerstvení. *Při platbě celého kurzu předem je cena 300 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Krajem vína – Májové putování okolím Modrých Hor 2023

Užijte si zvlněnou vinařskou krajinu s dalekými výhledy a zažijte atmosféru pozdního jara mezi vinicemi. Na kole nebo pěšky vyrazíte v sobotu 20. května z Velkých Pavlovic objevovat Modré hory.
Brno, Jihomoravský kraj

Krajem vína – Putování po vinařských stezkách Strážnicka 2023

První červnovou sobotu můžete na kole nebo pěšky objevovat krásy slovácké přírody mezi vinohrady a ochutnat místní speciality i vína přímo z rukou vinařů. Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší.
Brno, Jihomoravský kraj

Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska 2023

Třetí červencovou sobotu vás na Mikulovsku čeká další z výletů po vinařských stezkách, který je určený pro cyklisty i pěší, pro zdatné turisty i rodiny s dětmi! Objevte tajemství vinných sklepů, ochutnejte místní speciality a vyhrajte zajímavé ceny v cíli
Brno, Jihomoravský kraj

Vyhlídkové kolo na Moravském náměstí v Brně

Z vrcholu 33 metrů vysokého vyhlídkového kola uvidí návštěvníci nad střechy starého Brna, dohlédnou na náměstí Svobody, Špilberk, Petrov a další dominanty města. Jízda trvá minimálně pět minut.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Brno šije – kurzy šití

Nebaví vás fast fashion z řetězců? Jste kreativní a myslíte, že sami byste se oblékli lépe? Přesto jste to nikdy nezkusili? Třeba jen potřebujete sdílenou šicí dílnu! Máme prostory, šicí stroje, know-how i kávovar – stačí, když za námi přijdete.
Brno, Jihomoravský kraj

Yoga Garden Brno

V brněnské ulici Veveří vytvořil architektonický ateliér RO AR studio pro cvičení jógy Yoga Garden Brno rekonstrukci původní postindustriální budovy. Vznikl zde čistý světlý prostor jógového studia v evropském stylu.
Brno, Jihomoravský kraj

Městské divadlo Brno s hudební a činoherní scénou

Ve dvou divadelních domech Městského divadla Brno působí celkem tři divadelní soubory. Divadlo disponuje činoherní a hudební scénou.
Brno, Jihomoravský kraj

Janáčkovo divadlo – operní a baletní scéna Národního divadla v Brně

​Monumentální budova Janáčkova divadla v Brně, zčásti obklopená městským parkem, určená především pro velká operní a baletní představení klasického i moderního repertoáru, byla slavnostně otevřena 2. října 1965.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna s cukrárnou Kolbaba v Brně

Historie cukrárny Kolbaba sahá až do 30. let 20. století a už tehdy se podnik těšil velké oblibě. Cukrárna nabízí posezení v elegantním funkcionalistickém interiéru a raritu mezi dortíky – dort Pohádka podle někdejšího receptu mistra cukráře Bohumíra Kolbaby.
Brno, Jihomoravský kraj

Champagne Garden Bar v Brně

Champagne Garden Bar nabízí stále nejen více než 140 druhů rumu, ale nově i výběr z originálních šampaňských vín. V nabídce nechybějí ani alko a nealko míchané nápoje.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel Continental Brno

Výškový hotel Continental stojí na půdorysu písmene Y v místě, kde býval rodný dům Adolfa Loose. Stavba ke příkladem bruselského architektonického stylu.
Brno, Jihomoravský kraj

Vinařská oblast Čechy

Víno je u nás doménou hlavně na jižní Moravě, ale prozkoumat vinařské Čechy, česká vína a vše, co se kolem nich točí, stojí za to. A přišli na to i samotní vinaři, kteří se ochotně otevírají zájemcům o vinařkou turistiku. Vinařství v Čechám má nejen rostoucí kvalitu, ale i mnohosetletou tradici.
Brno, Jihomoravský kraj